Skocz do zawartości

model volkswagen typ 82e tamiya 1/48


laskonogi

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z wyczerpującym emocjonalnie warsztatem nad 38t dla rozrywki postanowiłem zbudować model szybki i gwarantujący łatwo efekt. Wybór padł na szczytowy twór niemieckiej motoryzacji czyli osławionego volkswagena 82e.

 

Oczywiście jak to zwykle bywa z tego rodzaju konstrukcjami, informacji jak na lekarstwo ...

De facto przeszukiwanie internetu daje bardzo niewiele informacji na temat wojskowego wykorzystania pojazdu.

 

Idea jest taka aby stworzyć samochód należący do jednostki propagandowej, no i teraz 2 pytania / zagadki

 

1 jakie było oznaczenie jednostki propoagandowej na samochodach - znalazłem następujące zdjęcie

propaganda_unit.jpg

 

ale niestety nie potrafię potwierdzić prawdziwości tego oznaczenia może ktoś widział / wie ?? dzięki !!!!!

 

2 zdjęcie z pytaniem to

znak.gif

 

czy ktoś może mi pomoc rozszyfrować znak dywizji ? oczywiście ze go widziałem ale demencja starcza mnie doprowadza do szału !!! (hm... mam nadzieje ze to znak dywizji a nie ze się ośmieszę )

 

pytanie dodatkowe czy ktoś może ma jakieś materiały na temat jednostek propagandowych armii niemieckiej - szczególnie dokumentacja zdjęciowa ! ?

dzieki i pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no fantastyczny link musze powiedzieć temat oznaczeń na teraz i na przyszłość ogłaszam za zamknięty

dzięki !!!

a dot tarczy dywizyjnej może ktos rozpoznaje ?

dzieki

 

 

ps zaraz wsawie warsztat z moich wypocin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no piękne zdjęcie tego nie znalazłem

ale to oznacza ze to jest pochodna 23 dywizji pancernej

http://klub.chip.pl/krzemek/godla.htm

nie widziałem na tarczce ale może to i tak bywało co załoga to wersja ;) oznakowania

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ty w dziuple ... doskonale zadane pytanie w wyszukiwarce i proszę stronka jak ta lala zaczynam szukać tylko tam jest tak ze 450 rekordów no cóż armia niemiecka miała te 17 mln pod sobą

 

...

szukam

...

szukam

...

no dobra jedyne zbliżone to http://en.wikipedia.org/wiki/334th_Infantry_Division_%28Germany%29 ale zbliżone bo ja tak uważam

choć nie będę tego malował to teraz już mnie ten znak zafrapował chyba urządzę konkurs

 

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej zamieszczam garść zdjęć

cześć niewyraźna cześć ciemna na części z lampą lepiej widać kolor ale generalnie mam nadzieje pozwoli wam cos tam dojrzeć

 

model jeszcze nie skończony i służy próbom przećwiczenia technik malarskich, przed przystąpieniem do malowania panzer 38t

 

na początek całość została tryśnięta podkładem

potem panzer grau + rozjaśnienie

potem filtr niebieski

potem filtr ciemna brąz/ orcha

potem obicia delikatne jasno szarym + gąbeczka

na kołach próby z pigmentami

 

na jednym błotniku miał być notek ... ale dzieci gdzieś porwały no wiec docelowo będzie tam hełm

 

Volswagen ma pochodzić z jednostki propagandowej, daje też zdjęcia figurek które chcę wykorzystać w winietce

 

Wielka prośba o komentarze do malowania to jest 1 raz z vallejo, filtrem i pigmentami wiec jeśli coś możecie doradzić dziękuje

 

no to zdjęcia:

tak inbox

volswagen82eDSC02389.jpg

volswagen82eDSC02390.jpg

produkcja

volswagen82eDSC02416.jpg

volswagen82eDSC02450.jpg

volswagen82eDSC02451.jpg

volswagen82eDSC02452.jpg

volswagen82eDSC02454.jpg

volswagen82eDSC02455.jpg

volswagen82eDSC02459.jpg

volswagen82eDSC02464.jpg

volswagen82eDSC02462.jpg

 

no i najwieksza wtopa czyli przednia szyba ... wyszło do d... nie wiem jak to poprawić ale trzeba będzie. Pomimo maskowania wyszło do niczego na ale poprawimy

volswagen82eDSC02468.jpg

 

figury

volswagen82eDSC02396.jpg

volswagen82eDSC02399.jpg

volswagen82eDSC02400.jpg

 

Oczywiście jeszcze dużo przede mną

kusz, brud, poprawa przedniej szyby, kalki, ale już dalej niż bliżej czekam na uwagi pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak to znaczy ze już nie wiem

fajny pomysł z z tymi znakami na błotniku skopiuje ... oko to bardzo ciekawe ale co to jest za znaczek na lewym błotniku to nie wiem .... ktoś ma pomysł

 

dorobię chyba też te kawałki drewna w moim volswagenie sa rogi na zderzakach tak wiec mamy miejsce

 

wiem ze to lotnik i zastanawiałem sie czy nie zrobić z tego jednostki propagandowej luftwaffe tylko na razie nie znalazłem info iż te jednostki w strukturze luft ,... funkcjonowały

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

który, gdzie? pomijajac ze w zasadzie fotogram jest w sumie osc czytelny, jak na kiepską reprodukcję, to wszystko z grubsza jest opisane. nie licząc numeru pod okiem.

 

no dobrze to chyba jest tak

 

img1614iv1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra poprzedni post proszę admina o usunięcie, wyszedł mi jakiś niekontrolowany bełkot

ale wracając do meritum, to podsumowując

 

na zdjęciu jest sdkfz 15 wg opisu 1 dywizji pancernej - skąd to wiemy ?

na prawym błotniku znajduje sie znak oka - nie wiem co znaczy ale opis mówi o jednostce propagandowej i symbol Regiment Panzer Staff ?

a pod znakiem liczba 52 - nr samochodu ? w kolumnie ?

na lewym błotniku mamy białe kółka do łatwiejszego jechania w kolumnie - zwiększanie widoczności dla poprzedzającego

oraz na białym kwadratowym polu ..... no właśnie co to jest

img1614iv.jpg

 

zdjęcie trochę odbite w tym miejscu txt i nie do końca rozumiem iż piszą o tym WH w txt

ja tutaj tego nie widzę dla mnie, szczerze to wygląda jak godło 8 dp http://klub.chip.pl/krzemek/godla.htm

Muszę powiedzieć bardzo ciekawe zdjęcie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie komentuje przytyków, ale dając tylko wycinek strony z tej ksiązki na początku trochę zaciemniłeś obraz a ja fakt zasugerowałem się niewłaściwymi elementami

tak czy inaczej ja lisci dembu tam już nie widzę co nie zmienia faktu ze WH też nie, szukam takiego znaku na innych zdjęciach, bo na tej reprodukcji nie do końca widzę jak te litery są ułożone

dzieki za komentarz i uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.