Skocz do zawartości

Scania R620 Atelier


lauda86

Rekomendowane odpowiedzi

Z kladzeniem bezbarwnego na kalki trzeba uwazac, poniewaz wiekszosc samochodowych lakierow bezbarwnych dziala "agresywnie" na kalki (efekt luszczenia), a poza tym chcac kalki zabezpieczyc to zdecydowanie polecam prysnac delikatna warstwe "decal filmu" firmy Microsol tylko w obrebie kalki, wtedy nic tej kalki nie ruszy nawet za sto lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kalki to ja najpierw psikam bezbarwnym, potem kładę kalki i na kalki dalej jadę bezbarwnym. Używam lakierów samochodowych (emalia w sprayu) i nie zżerają mi kalek Do nakładania kalek używam zwykłej wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Na tym forum jestem nowy ale (maluję różne modele od kilku lat) i muszę dołączyć się do dyskusji. Wiem że temat jest dość przedawniony ale co do błędów w malowaniu:

 

Zacieki powstają gdy:

1. Puszka jest zbyt blisko malowanego modelu,

2. Lakier pryskany jest ciągłym strumieniem zamiast szybkich sprawnych pryśnięć, <--- te 2 błędy popełniłem w moim 1 malowaniu

3. Temperatura powietrza jest zbyt niska jak i samo powietrze jest zbyt wilgotne

4. Za krótko odczekałeś pomiędzy warstwami i niezbyt dobrze odtłuściłeś model.

 

Co do Kalek:

Żeby kalka idealnie leżała na modelu to jest :nie było efektu połysku, przed samym jej nałożeniem radzę dać 1-3 warstw połyskującego lakieru na dany element.

Jesli jest to kabina wal lakier na całość by warstwy były równe. Na gładkiej błyszczącej powierzchni kalki wyglądają świetnie i oczywiście używać trzeba 2 środków zmiękczających, micro set przed nałożeniem klaki, po natomiast micro sol. Ale to podstawa.

I teraz ważne !! by nie było efektu połysku na blachę kładziesz warstwę matowego lakieru. !!! Co zabija połysk wtopionej w model kalki. Potem juz jak wolisz, Satyna lub połysk.

 

Co do lakierów to dobre rozwiązanie to spray lecz ja osobiście preferuje lakiery akrylowe. i Albo na małe elementy pędzlem albo aerografem.

 

Tego się trzymam przy malowaniu i kładzeniu kalek. Sam od jutra zaczynam składać ten model bądź podobny jaki znajdę w sklepie. Zaznacze że to będzie mój 1 model ciężarówki lecz same modelowanie zajmuje już mi parę lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.