Skocz do zawartości

PZL.37 Łoś 1:72 Plastyk


Michał_86

Rekomendowane odpowiedzi

Już znalazłem taką szpachlę:

http://www.allegro.pl/item224344825_szpachlowka_modelarska_firmy_humbrol.html

 

A wiesz może ile by kosztowała w sklepie modelarskim lub empiku? (zawsze to szybciej by było)

 

Ale widzę że mi sie odwlecze ukończenie go ale ze szpachlą to dobry pomysł bo mój MiG-19 też wymaga takich zabiegów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już znalazłem taką szpachlę:

http://www.allegro.pl/item224344825_szpachlowka_modelarska_firmy_humbrol.html

 

A wiesz może ile by kosztowała w sklepie modelarskim lub empiku? (zawsze to szybciej by było)

 

Ale widzę że mi sie odwlecze ukończenie go ale ze szpachlą to dobry pomysł bo mój MiG-19 też wymaga takich zabiegów

 

W empiku sprzedają szpachle pierwsze słyszę??!! Wejdź sobie na stronę sklepu modelarskiego i poszukaj. W tym wątku który ci podałem są opisy szpachli i ceny . Przeczytaj ten wątek dokładnie. Widzę że chcesz robić wszystko szybko pospiech to najgorsza rzecz w modelarstwie . Jesli chesz coś zakupić to polecam :

 

www.padrebooks.pl i www.ww-model.pl

Tanie i sprawdzone sklepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanie? Nożyki za 20zł które podobne można kupić w Praktikerze za 3zł.

 

Te sklepy są tanie w praktikerze to są pewnie jakieś badziewa ( dokładnie nie wiem) najlepiej kupować narzędzia deykowane do modeli. a kto ci każe kupować nożyk z 20 zł są też tańsze wystarczy się trochę wysilić i poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
a dlaczego silniki gun metel? nie rozumiem kolegi

 

Gdy ja robiłem swój model tak mi doradzili !! A na jaki kolor każą w instrukcji pomalować??

 

wydaje mi sie ze lepiej zwyklym stalowym niz gun metal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

image2qq3.jpg

 

Prawie skończony, jeszcze tylko:

- klapy od podwozia, które czekają pomalowane na odpowiednio mocny klej.

- pomalować dolną część dziobowej owiewki (nie chce mi się narazie :P)

- zamalować środkową część kadłuba bo od trzymania się wytarło.

- takie cusik wstające za kabiną pilota.

 

Kalki na lewym skrzydle pod spodem powinny być bliżej środka ale niestety od razu przylgnęły i bałem się że popękają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś pokazać fotki całego modelu od góry. I fotki powinny ćyc większe na tych mało widać . Masz pare krzywo położonych kalek np na stateczniku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przy następnym modelu staraj się dokładniej wycinać kalki, poza tym pod kalki polecam sidolux (lub jakiś błyszczący lakier) - unikniesz dzięki temu efektu jaki "uzyskałeś" na stetecznikach, a którego fragmenty pozwoliłem sobie zaznaczyć na Twoim zdjęciu:

8b3156b1cc5f71d9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, te kalki były trochę badziewne. Teraz jak się patrzy i odpowiednio światło padnie to od razu widać całą kalkę (nie tylko to co kolorem). A przy nakładaniu prawie od razu przylega do plastiku, dla porównania te od Miga-17 KP mogłem obracać o 360* kilka razy dopóki nie zasychały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, te kalki były trochę badziewne. Teraz jak się patrzy i odpowiednio światło padnie to od razu widać całą kalkę (nie tylko to co kolorem). A przy nakładaniu prawie od razu przylega do plastiku, dla porównania te od Miga-17 KP mogłem obracać o 360* kilka razy dopóki nie zasychały.

 

Co do jakości kalek to muszę przyznać Ci racje (zresztą pewnie każdy kto miał do czynienia z modelami Plastyka to potwierdzi). Raz jeszcze jednak napiszę, że kalki (niezależnie od ich jakości) lepiej nakładać na błyszczący lakier niż "gołą" farbę. Wówczas problem z tzw. błyszczeniem znika (zwłaszcza po nałożeniu kolejnej warstwy lakieru na kalki). Tak więc możesz jeszcze podratować trochę sytuację nakładając na skończony model warstwę błyszczącego lakieru/sidoluxu (przed właściwym lakierowaniem), choć oczywiście efekt nie będzie tak dobry jak po nałożeniu lakieru zarówno pod, jak i na kalki.

 

No i oczywiście życzę powodzenia przy wykańczaniu tego modelu (jak i przy budowie następnych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że jestem początkujący to mam małe pytanie:

 

Czy efekt który pokazał łsobota na Łosiu jest spowodowany przez wode?Jeśli tak to czy do zabezpieczenia można użyć lakieru bezbarwnego?Tylko czy musi to być błyszczący czy może być matowy?I ostatnie.Czy sidolux po położeniu będzie błyszczący?

 

Sorki że się wtrącam ale może przyda się to też osobie relacjującej Łosia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Kupiłem identyczny model jakiś rok temu na allegro miał być to mój pierwszy w życiu model, ale jakoś się nie zabrałem za niego i nadal może być jako pierwszy, ale trochę mi go szkoda wyciągać z pudełka, bo to juz prawie antyk rok produkcji 1984.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ooo! Mój temacik odgrzany

 

Muszę was poinformować że kilka miesięcy temu Łoś miał katastrofę, upadł na ziemię i oderwało mu się skrzydło. Ale nic nie szkodzi, chętnie zrobię go jeszcze raz, widzieliście ile tam szpachli było potrzebne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo! Mój temacik odgrzany

 

Muszę was poinformować że kilka miesięcy temu Łoś miał katastrofę, upadł na ziemię i oderwało mu się skrzydło. Ale nic nie szkodzi, chętnie zrobię go jeszcze raz, widzieliście ile tam szpachli było potrzebne?

to może jakaś diorama, przymusowe lądowanie Łosia czy cuś...tyle już przeszedł biedaczek że można go zmaltretować jeszcze troche...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.