Skocz do zawartości

Mazda mx-5


RapToWny

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem, witajcie . Jako że moje trucki czekają aż nabiore więcej wprawy w modelarstwie, pare miesięcy temu zakupiłem mój ulubiony kabriolet z XX wieku. Jest to Mazda mx-5 (tutaj eunos roadster). Modelik ogólnie bardzo przyjemny. Plany? Są . Moge tylko powiedzieć że będzie bbs , gleba i taki ala turkusowy lakier . Chce żeby to był juz mój taki prawdziwy model więc idę w kompletną avangarde . Czyli robie komore, silnik itp, dodatkowo dłubanie przy zawieszeniu. Na razie wyciąłem maskę i zrobiłem tylny "spojler". Rady i fotki komory itp mile widziane .

file.html

 

file.html

 

Na razie tyle. Całość jeszcze przejdzie parę szlifów i szpachlowań .

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziękuje dziękuje. Na wieczór pokaże co się dzieje pod maską. BBsy trzeba będzie kupić silniczek, jednak od nissana . A tutaj jeszcze taki bonusik . Bede starał się zrobić to co jest na zdjęciu ("Diorama" też ) 7355168584cee8cbdd3db.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Ja się nim jaram "jak głupi" . Tak ja mówiłem, wieczorem Up bo bateria padła w aparacie :/ .

Sory za te akcje z dwoma postami, ale internet + myszka troche zamula.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała akutalizacja.

Na początku - maciol - z tym obniżaniem to na razie nie mam co myśleć, bo wpadnie jeszcze dokładka i negatywy, ale na pewno coś tam w dół pójdzie (mam taka nadzieje przynajmniej ) .

Dziś fotki tłumika końcowego. Aaa i trzeba będzie zrobić wydech od nowa cały

a898c28b1c4de7cfgen.jpg

bb44bd2306831ff9gen.jpg

28582b3108419849gen.jpg

 

Przy komorze nie wygląda to jeszcze najlepiej ale po tych wszystkich szlifach, dodatkach itp powinno wyglądać ładnie .

Tutaj mała lista co trzeba ogólnie zrobić. Przerobić wahacze, zrobić nowemorki, negatywy, cały wydech, kolektor, wstawić silnik, turbo, orurowanie całe, Ic, stożek, dokładka przód,progi, kierownicę, boczki drzwi, kabelki, wężyki itp, dokończyć komore, zrobić to takie co jest od spodu maski (zapomniałem nazwy ), felgi, naciągnąć opony, no te lakiery i malowania, naprawić słupek od szyby który dzisiaj złamałem, zbiorniczki i wszystkie rzeczy tego typu. To tak ogólnie co jest do zrobienia .

Postaram sie żeby nie było miniaturek, ale hostingi jakieś słabe mi sie trafiają :/ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie przesadź z tym negatywem, bo bedzie lipa!

Nie sądzę żeby sama dokładka + negatyw go dostatecznie obniżyło...

Wiec jakbys cos robil dodatkowo to pisz co i jak i wstawiaj zdjęcia zebym mogl potem conieco podebrać jak bede cos u siebie obnizal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe dzięki. Co do negatywów, to z przodu będzie taki minimalny ;), z tyłu natomiast będzie trochę większy, mniej więcej jak na foto . Jak będą opony na felgach to dopiero wtedy coś da sie więcej powiedzieć o obniżaniu . Na razie walka z wydechem . Sory za te fotki, ale fotograf ze mnie marny . Postaram sie o jakoś bardziej ogarnięte fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki nagatyw jak na tym zdjęciu co dałes to wg mnie z tylu to juz jest maxymalny, z przodu ladnie, taki dyskretny. Gdyby bardziej byl z tylu to juz by brzydko wygladalo. A w modelu to wgl nie mozna przesadzic bo to tylko tak potem wyglada jakby ktos sie poprostu nie postaral i wziął i odgiął kółko jedno i drugie... Takze licze tu na Twoj dobry smak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Mały Up.

- dokładka która jest prawie skończona

-wydech, który zostało już tylko pomalować, zrobić głębię i skleić

- boczki które są dopiero wycięte (muszę robić od nowa bo ori to żenada).

 

P.S Sorry, że zdjęć nie ma ale komputer zamula i wstawię jak bdzie lapek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Sory że post pod postem, ale trzeba na święta co nieco odkurzyć.

 

Tak więc plan na mazde poszedł daleko do przodu. Zrezygnowałem z "majtkowego niebieskiego" na rzecz czegoś innego . Na zdjęciu "widać" początki bebeszki oraz usunięty przód.

 

P1020489_zpsd9191627.jpg

 

Powoli, stopniowo i cierpliwie do przodu. Jak wywierce wszystkie dziurki w tunelu to wtedy postaram się zrobić lepsze zdjęcia.

Komentujcie i te sprawy .

 

P.s Dach jest tam od tak sobie, nic nie jest przyklejone itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, widzę coś mojego! Śledzę i czekam na postępy. Ja już jeden temat z tym modelem przerabiałem ,wylądował w pudle. Teraz po tak długim czasie, bogatszy o wiedzę i sprzęt będę zabierał się drugi raz, używając świeżego modelu. Oby wyszło tym razem. U mnie będzie JDM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.