Skocz do zawartości

Przyczepa do przewozu drewna 1:24 ACH :)


adi_td1

Rekomendowane odpowiedzi

Tradycyjnie Witam po mimo, że model nie jest nadzwyczajny to postanowiłem założyć

relację z budowy, będzie to przyczepa do przewozu drewna.

Jako baza posłuży mi zestaw Canvas Trailer Italeri.

italericanvastrailer388.jpg

Kłonice zakupione niegdyś od kolegi JarkaS... niestety producent zrobił 8 kłonic a zestaw kalek tylko dla czterech.

dsc00405ch.jpg

Kalkomanie z zestawu, częściowo wykorzystane przy budowie Scanii.

dsc00406zz.jpg

Ściana czołowa do zabudowy ale nie będę umieszczał jej na przyczepie.

dsc00404tv.jpg

Kłonice w stanie surowym, do przyczepy wykorzystam 4 a dwie pozostałe może dorzucę do Scanii.

dsc00403ld.jpg

Dalej postęp prac nad budową przyczepy.

dsc00407bv.jpg

 

dsc00408jg.jpg

Tu przyczepa sklejona metodą taśmową w celu zobrazowania efektu końcowego

dsc00410yr.jpg

Aktualizację będę prowadził w miarę postępów prac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w koncu doczekalem sie warsztatu .

A tak do rzeczy to te klonice to kopia "Exte" z tego co widze, tylko ze one sie powinny lekko zwezac ku gorze tak mniej wiecej od polowy dlugosci, tak jak spora wiekszosc klonic - to jedna rzecz, a druga - gorne uciete pod katem koncowki powinny byc skierowane do srodka.

Czy ta podlaga tak zostaje? Pytam, poniewaz Scania nie ma takiej podlogi i jak zrobisz ja w przyczepie to bedzie to troche nie od pary, ze tak powiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wypociłem koła do przyczepy, te oryginalne bardziej pasują do ciężarówki więc pokombinowałem i wyszło mi nawet nawet teraz bardziej przypominają te ze zdjęcia, którym się posiłkuję, na razie złożone na sucho i nie pomalowane.

Podłoga zostaje ponieważ SCANIJKA dostanie taką samą żeby to miało ręce i nogi

 

dsc040420131.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi wygladaja fajnie.

Jedna rzecz mnie tu gryzie - jezeli na Scanii umiescisz dluzyce na miare samej zabudowy to na przyczepie bedziesz mial dwie klonice puste, ze tak powiem (pierwsza i ostatnia). Brales pod uwage wymiar samej dluzycy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garść postępów, podwozie gotowe tak na 90% Jeszcze muszę dorobić sprężynę z łańcuchem do dyszla, żeby nie leżał na ziemi, przewody pneumatyczne, do zderzaka dojdzie jeszcze fartuch w mojej ulubionej wersji ze znakami drogowymi i jeszcze błotniki aczkolwiek nie jestem pewien do końca tych błotników Dodatkowo SCANIA trafia do modernizacji ale o tym później.

dsc00421070420131.jpg

 

dsc00421070420132.jpg

 

dsc00421070420134.jpg

 

dsc00421070420133.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jakieś okablowanie będziesz robił przy tej ramie?

Raczej nie, nie mój poziom jeszcze, chociaż warto było by spróbować, przyczepa to chyba żadna filozofia do okablowania, światła i hamulce... hmmm chyba podsunąłeś mi dobry pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomeka6 napisz dokładniej o co Ci chodzi bo osobiście nie rozumiem Twojego postu.

 

Chodzilo mi o to, zeby "paka" na przyczepie byla taka sama jak w Scanii.

Jezeli powierzchnia ladunkowa na przyczepie bedzie np. o 2 metry dluzsza to dluzyca bedzie wypelniac tylko centralna czesc przyczepy, przez co dwie klonice (pierwsza i ostatnia) beda puste za to ciezarowka bedzie wypelniona od sciany az do zurawia. Nie wiem czego tu nie rozumiec.

 

Zobacz zabudowe tego Actrosa i na przyczepe, fakt, ze przyczepa jest w wersji tridem, ale zabudowa zarowno na przyczepie, jak i na ciezarowce sa takie same.

 

timber-trucks-960x440_zpsfad9b04a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomeka6 napisz dokładniej o co Ci chodzi bo osobiście nie rozumiem Twojego postu.

 

Chodzilo mi o to, zeby "paka" na przyczepie byla taka sama jak w Scanii.

Jezeli powierzchnia ladunkowa na przyczepie bedzie np. o 2 metry dluzsza to dluzyca bedzie wypelniac tylko centralna czesc przyczepy, przez co dwie klonice (pierwsza i ostatnia) beda puste za to ciezarowka bedzie wypelniona od sciany az do zurawia. Nie wiem czego tu nie rozumiec.

 

Zobacz zabudowe tego Actrosa i na przyczepe, fakt, ze przyczepa jest w wersji tridem, ale zabudowa zarowno na przyczepie, jak i na ciezarowce sa takie same.

 

timber-trucks-960x440_zpsfad9b04a.jpg

Właśnie moja produkcja i reprodukcja zmierza ku temu aby zabudowy były jednakowe.

Tu pokazałeś tandem, tridem to 3 osie tak nie czepiając się

 

Co do rodzaju zabudowy to temat rzeka i spory jak faktycznie ma to wyglądać nie do końca są celne, wolne przestrzenie, puste kłonice skrajne, tu pokazane jest jak rozwiązać problem, można zmniejszyć rozstaw kłonic i nic się nie marnuje (przyczepa)

 

aa2nx.jpg

aa1ht.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze mozna zmienic rozstaw klonic i o to mi miedzy innymi chodzilo na samym poczatku - jak zamierzasz to rozwiazac ;). Mnie chodzilo o to, zeby zarowno przyczepa jak i Scania byly jak to sie mowi "z tej samej parafii".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dawno nie aktualizowałem ale teraz też nie za bardzo mam co pokazać z braku czasu.

Rozbroiłem Scanię, skróciłem spoilery dachowe jak to jest w prawdziwych solówkach,

dodałem skrzynki narzędziowe i nawet kilka drobiazgów do skrzynki, nowy zderzak z tyłu auta,

tablice rejestracyjne. W przyczepie tylko przemalowałem zderzak dodałem fartuch i błotniki, które wyszły mi nie udolnie

adsc00449.jpg

Kilka przydatnych drobiazgów

adsc00451.jpg

 

adsc00456.jpg

 

adsc00457.jpg

 

Z racji, że ramy są jeszcze nie zabudowane przymierzyłem kontenery i nawet nieźle to wygląda

adsc00458.jpg

Najbardziej lubię taki widok na niemieckich drogach:)

adsc00459.jpg

 

Reszta nie wiem kiedy, chyba dopiero w zimę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wyglada to razem z przyczepa, podoba mi sie otwierana szafka na narzedzia. Mala uwaga co do tylnego zderzaka ze swiatlami w Scanii - skoro ma to byc ciezarowka do przewozu dluzycy, to jest on o wiele za nisko i jakbys takim pojazdem wjechal do lasu po drewno, to pewnie wyjechalbys juz bez zderzaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.