Skocz do zawartości

Peugeot 206 WRC 1/18 Auto Art "Sobieski


Jacek Kryszak

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zaprezentować swój mały projekt. Będzie to konwersja gotowego metalowego modelu kolekcjonerskiego w skali 1/18 firmy Auto Art na auto którym Krzysztof Hołowczyc z Maciejem Wisławskim startowali w 15 Zimowym Rajdzie Dolnośląskim czyli auto o numerze rejestracyjnym 206 NAN 75.

Do przeróbki wybrałem wersję z 2001 r. W modelu trzeba zmodyfikować przedni zderzak oraz wymienić felgi. Dawcą wzoru felg został Peugeot 207 S 2000 gdyż ma on bardzo podobne felgi do tych z 206 stki. Zamierzam wykonać żywiczną kopię, która potem zmodyfikuję. Opony pozostaną z modelu dawcy. Przerobieniu ulegną też zawiasy maski silnika tak aby wyglądały jak najbardziej realistycznie gdyż sposób otwierania maski wykonany przez Auto Art dalece mnie nie zadowala.

Kalkomanie na zamówienie wykonał kolega Bujon z forum www.modelowanie.fora.pl za co jestem ogromnie wdzięczny.

Na chwilę obecną model bazowy został rozebrany na cześci pierwsze i pozbawiony grafiki i farby przy pomocy specyfiku o nazwie Scansol. Po wykonaniu wspomnianych zawiasów i innych drobnych prac modelarskich nadwozie i jego elementy zostaną pomalowane podkładem Mr. White, następnie malowanie , kalkomanie itd...

W perspektywie mam także wykonanie od nowa klatki gdyż fabryczna mi się nie podoba.

 

Dawca:

 

IMG_1065_zps10c67856.jpg

 

Cel :

 

img0019.jpg

 

Postęp prac:

 

IMG_1074_zps11127a12.jpg

IMG_1098_zps9204b863.jpg

IMG_1100_zpsb62a483e.jpg

IMG_1101_zps3459175f.jpg

IMG_1104_zps863260ed.jpg

IMG_1109_zps5112c795.jpg

IMG_1112_zpsd2a26a2d.jpg

 

Jeśli projekt mi się uda to następna do przeróbki będzie Subaru Impreza 555, z auta Vatanena na oczywiście Hołka i Wiślaka oraz nowo wydany model Citroena DS 3 WRC firmy Norev na wersję RRC Kubicy

 

W 206 stce poprawiłem już wcześniej szyby reflektorów, producent zrobił na nich jakieś koszmarne poziome linie powodujące efekt zmatowienia, poprawiłem to szlifując szybki, a następnie polerując pastą Tamiya, efekt jest dużo lepszy ale do doskonałości reflektorów z modelu Tamiya 1/24 to daleko.

Przed :

DSC00319.jpg

 

Po:

DSC00318.jpg

 

Mały postęp prac, wymyśliłem i wykonałem sposób otwierania maski silnika tak aby wyglądało to jak najbardziej realistycznie.

 

DSC_0113_zps111ecda8.jpg

DSC_0115_zps26a72899.jpg

1-DSC_01_zpsd6a0d1bd.jpg

DSC_03_zps514efd00.jpg

DSC_05_zps95ee8a89.jpg

 

Okazało się to bardzo proste do wykonania, wystarczyło wywiercić otworki w nadwoziu, wkleić w nie tuleje wykonane z igły lekarskiej, z drucika ugiąć zawiasy, do maski będą przyklejone kawałki tej samej igły w które będą wsuwane końce drucików zawiasu. Igły wklejone w maskę będą zamaskowane polistyrenową konstrukcja wewnętrzną maski która zamierzam wykonać.

 

Wykonana przegroda w komorze silnika.

 

DSC_0119sdfgsadfas2_zps780e86f8.jpg

DSC_0119sdfgsadfas_zps23527799.jpg

DSC_0123_zpsca9c049d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reflektorami troche się pospieszyłeś. W p 206 są 2 typy reflektorów tzw gładka szyba z prążkami3212240365.jpg

jak na fotce, wcześniej był inny wzorek (na dole)

3261439899.jpg

Nie mam w zasobach zdjęć danej fury więc trudno mi określić jakie były by właściwe dla danego auta.

Projekt zacny i ambitny

Pozdrawiam, kibicuję i życzę powodzenia

 

Fotki zapodane z znanego portalu aukcyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.