Skocz do zawartości

VW T3 Volkswagen Westfalia


ongzng

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

zaczynamy!

Model wreszcie doczekał się i wreszcie zabrałem się do roboty. Od około roku leżał w pudełku. Dziś zacząłem coś grzebać. Mam w głowie fajny projekt--czerwona buda, białe falgi, obniżone zawieszenie, za nim laweta z 'driftowozem' który też niebawem zacznie się robić. Zamiennie z laweta będzie jeździł z przyczepką, która jest już prawie skończona. Co planuję zmienić--zawieszenie--tu będzie trochę problemu, bo i koła będą inaczej podczepione i zawieszenie pójdzie trochę w dół, co będzie kolidowało z oryginalnymi odlewami. Chcę to zrobić tak, żeby od dołu wyglądało to w miarę naturalnie. Miał być silnik od porsche 911--ale jakość jego wykonania pozostawia wiele do życzenia, więc jak na razie zostaje standardowy. Od porsche będą przednie fotele, nie wiem tylko jak je umalować--są trzy opcje. 1. całe na czarno, 2. czarne z beżowym środkiem, 3. beżowe--takie jak wnętrze. Sam osobiście obstawałbym przy pierwszym wariancie. Poza tym dorobiłem CB radio. I to chyba na tyle. Wnętrze, zostaje zabudowa, tylko nie wiem ja ją pomalować--myślałem o czarnych szafkach z chromowanymi wstawkami, wtedy pasowałyby czarne fotele. Proszę o porady, chciałbym jak najszybciej zrobić ten model, bo mam to do siebie, że lubię od czasu do czasu podłubać przy modelach, odstawić je na trochę, dla tego też tan vw leżał w szafce dość długo. W planach mam też lawetę, nie będzie to jakaś replika, nie mam jeszcze na tyle zdolności modelarskich, będzie to coś co ma w miarę dobrze wyglądać i działać. Myślę, że wystarczy tekstu, teraz kilka zdjęć, tego co zostało już zrobione.

 

 

1003182x.jpg

 

1003183x.jpg

 

1003186p.jpg

 

1003189.jpg

 

1003190v.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie projekt ciekawy. Co do koloru nadwozia to może warto pokusić się o jakieś naklejki, które byłyby i na driftowozie? . moim zdaniem fajnie by to wyglądało . To Cb radio wydaje się chyba trochę za duże. Jeśli schowasz trochę felgi i podszlifujesz opony, to ładnie będzie całość wyglądać. We wnętrzu najlepiej pasowałyby czarne fotele z jasnym kolorem szafek . Czekam na UP'y VW, jak i również lawety i drugiego samochodu ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w domu ciemny brązowy sprej, więc szafki będą kolory coś a'la machoń z chromowanymi wstawkami.

Niestety naklejek jeszcze nie mam, ale wezmę pod uwagę Twój pomysł.

hmm... opon raczej nie będę szlifował, bo nie wiem jak i nie chcę ich zepsuć.

W dalekiej przyszłości planuję też zrobić jakąś przyczepę kempingową do t3. Zacząłem od przyczepki--chciałem poćwiczyć, zobaczyć jak mi to wyjdzie, niestety wyszło średnio. Ale mam nadzieję, że z czasem mi będzie to lepiej wychodziło. W sieci mało jest przykładów tego typu przyczep itp. co uniemożliwia skorzystanie z czyichś patentów, wszystko raczej trzeba robić po swojemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up.

złożyłem, pomalowałem wnętrze, mniej więcej tak to będzie wyglądało. Jeszcze kilka poprawek i chyba będzie ok. Wypełniłem fotele, bo z tłu była przytka wnęka, dziś je zaszpachluje, wyrównam i może wreszcie pomaluję--tylko jeszcze nie mogę zdecydować się co do koloru. Chyba pozostanę przy beżowym--jest go najmniej we wnętrzu i tylna kanapa jest nim pomalowana, więc powinno pasować. No i meble będą fajnie kontrastowały. Dziś też zamierzam podszpachlować karoserię, bo kilka rzeczy z niej usunąłem, jest też kilka ubytków. Co najgorsze mam krzywe drzwi i klapę, ktoś wie jak to można bezboleśnie wyprostować?

 

1003191y.jpg

 

1003192p.jpg

 

1003193p.jpg

 

1003194b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest fajnie pokazane jak można zrobić ładny naciąg

. We wnętrzu popraw jeszcze tylko te linie (te srebrne) i będzie dobrze. Fotele w jasnym kolorze nawet mogą pasować. Jak będziesz je malował to pomaluj jeden na jasno, a drugi na czarno i pokaż z którym będzie lepiej wyglądać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.