Skocz do zawartości

Ciągnik Renault Magnum AE500 MKR Racing; Italeri 3871


pavi92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam na uwadze ten oto model ciągnika siodłowego, będzie to mój pierwszy model od 12 lat.

(kiedyś jak byłem mały to sklejałem modele byle by mieć zajęcie lecz teraz chce zrobić coś porządnie)

Pytanie do was, co myślicie o tym modelu jak na pierwszy raz?

Zaznaczę, że chce by model miał silnik, uchylaną kabinę oraz skrętna oś.

Ten model mi się podoba ze względu na kanciaste kształty i cena też jest atrakcyjna.

 

Link do modelu: http://www.hobbysta.pl/ciagnik-renault-magnum-ae500-mkr-racing-p-17481.html

Farbki jakie mam zamiar kupić by wykończyć model:

Humbrol 019

Humbrol 021

Humbrol 033

Humbrol 034

Humbrol 1322

Italeri Acrylics 4678

 

Jeśli zły dział to przepraszam, nie mogłem znaleźć takiego gdzie mógłbym się o to spytać.

 

Pozdrawiam, Pavi92

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że ten model posiada oś skrętna, silnik i uchylaną kabine. Chodziło mi o to by przekazać wam że nie chce innego i czy on bd w miare łatwy jak na pierwszy model tira. A co myślicie o tych farbach które zaproponowałem do pomalowania go? jakie farbki byście polecili?

 

Humbrol 019 - Gloss Red, do świateł

Humbrol 021 - Gloss Black, do owiewki nad szybą

Humbrol 033 - Black Mat, do uszczelek i innych elementów

Humbrol 034 - White Mat, do świateł cofania

Humbrol 1322 - Gloss Orange, do kierunków

Italeri Acrylics 4678 - Gloss Silver(błyszcząca), do elementów chromowanych

jakie jeszcze byście polecali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jakie farbki byście polecili?

Humbrol 019 - Gloss Red, do świateł

Humbrol 021 - Gloss Black, do owiewki nad szybą

Humbrol 033 - Black Mat, do uszczelek i innych elementów

Humbrol 034 - White Mat, do świateł cofania

Humbrol 1322 - Gloss Orange, do kierunków

Italeri Acrylics 4678 - Gloss Silver(błyszcząca), do elementów chromowanych

jakie jeszcze byście polecali?

Czemu światła chcesz malować H19. To nie jest farba przeźroczysta. Red do świateł to H1321. Pod białe światła drogowe, cofania, pomaluj plastik srebrną, a na to dasz przeźroczystą płytkę i efekt bedzie lepszy niż biały mat. Czarną do uszczelek kup sobie akrylową (może być nawet Pactra), nie będziesz musiał czekać wieki na wyschnięcie. Elementy chromowane - zwykłym srebrem nie uzyskasz efektu połysku. Jeśli masz aerograf to kup dobry metalizer, jeśli malujesz pędzlem to najlepiej kupić puszkę spreya. Mnie najbardziej podchodzi z firmy "Crafts Spray" farba "Silberbronze".

Wymieniasz farby na drobiazgi, a co z całą budą. Czym bedziesz malował? Nie dawaj białej humbrola na przód, bo ta farba szybko żółknie.

Nie piszesz nic o podkładzie. Przy tak dużych powierzchniach raczej nieodzowny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar go zrobić w wersji pudełkowej dla własnej przyjemności a nie na wystawy może dodam trochę od siebie, ale budę, ramę zostawiam takie jakie są na pudle. Nie posiadam aerografu.

Dla własnej przyjemności zrobiłem ponad 100 modeli. Wśród nich 1, którego nie malowałem. Wiesz jak głupio wyglada na półce.

Dlatego proponuje Ci kupić puszkę spreya czarnego (ok 15 zł) i trysnąć całą ramę i budę. Jesli trzyma Cię budżet to odpuść czarną na uszczelki (da się zrobić markerem) i czerwoną na lampy (sidolux + czerwony atrament lub można spróbować z sokiem wiśniowym (tego nie próbowałem )) i wyjdziesz cenowo na to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ale nie czuje się na siłach żeby odrazu malować całą budę i ramę a potem ewentualnie szlifować :P

Na razie se kupiłem Model ORP METALOWIEC Mirage Hobby. Kupiłem go ze wzgledu na to że jest to jedna z trzech lub czterech korwet (były cztery, ORP ''Metalowiec'', ''Rolnik'', ''Górnik'' oraz ''Hutnik'') na których mój ojciec był dowódcą i sentymentalnie podarować mu gotowy model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Pavi92

 

Nie rozumiem co ma piernik do wiatraka czyli okręt do ciężarówki?

Malowania się nie bój bo to nic strasznego a efekty są dużo lepsze po malowaniu.

Jak będziesz psikał cienkie warstwy i czekał cierpliwie aż każda z nich wyschnie porządnie to nie będziesz musiał nic szlifować.

Zajżyj do mojej galeri z western star australia. Położyłem na niego cztery warstwy lakieru matalik i tylko go wypolerowałem pastą polerską K2 TEMPO i wszystko gra.

Działaj i pokaż jakieś fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.