Jump to content

Marak

Members
 • Content Count

  2,101
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Marak last won the day on November 25 2018

Marak had the most liked content!

Community Reputation

32 Excellent

Personal Information

 • Location
  Kędzierzyn-Koźle (prawie)
 • Interests
  modelarstwo, rajdy samochodowe

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Małe drzwiczki zamontowane na zawiasach. Ponawiam pytanie do kolegów o przykłady zabudowy takich szafek. W międzyczasie , dla relaksu, skleiłem tył auta i część podnośnikową. Wszystko gotowe do malowania.
 2. Ponieważ bardziej doświadczeni koledzy nie zabierają głosu (sezon urlopowy), przedstawiam moja zaginarkę. Czyli zwykła aluminiowa linijka o ostrych krawędziach i dentystyczny nakładak. Razem ok. 15 zł. Przy drobniejszych elementach nakładak zastępuję zegarmistrzowskim śrubokrętem. Oczywiście wolałbym mieć zaginarkę, ale mój portfel optuje za tańszymi rozwiązaniami.
 3. To zależy jaką masz blaszkę. Nie jestem specem od blaszek. W swojej "karierze" miałem ich ok. 8-10. Nie mam zaginarki i jakoś dawałem radę, ale czasem musiałem zrezygnować. Nie wykorzystałem np. blaszkowych wycieraczek do BMW, bo doszedłem do wniosku, że bez zaginarki nie wygnę ich na kształt litery U o boku ok. 0,5 mm na długości ok. 30 mm. Wkleiłem wycieraczki plastikowe. Edit. Jeśli to ta blaszka, którą pokazujesz na zdjęciu w poście z lipca, to tam chyba nie ma wcale (lub prawie wcale) żadnego zaginania.
 4. Ja często posiłkuję się podobną kredką. Swoją kupiłem w sklepie modelarskim, ale teraz nie mogę znaleźć innej oferty https://allegro.pl/oferta/kredka-woskowa-do-nakladania-ozdob-cyrkoni-cwiekow-5911255846
 5. Rozpocząłem klejenie kolejnego strażaka. Tym razem to taki pół strażak, bo od wersji drogowej różni go chyba tylko czerwony kolor. Ten model był już na forum pokazywany. Ostatnia relacja jaka znalazłem to model kolegi Jawkersa sprzed 12 lat. Niestety, zdjęcia z tej relacji już zniknęły, a szkoda, bo w komentarzach zebrał same super pochwały więc byłoby się na czym wzorować. Budowę tradycyjnie rozpocząłem od ramy. Na zdjęciu gotowa przed malowaniem. Nic tu nie kombinuję bo planuję co prawda drobne modyfikacje, ale na górze modelu. Koła są tylko nasunięte, dlatego niekompletne. Skleiłem też silnik. Trochę za wcześnie, bo dopiero później wyczytałem w komentarzu kol. Banshee, że silnik Italeri to S-F, a konkretnie przeróbka silnika Cummins NTC, tak by trochę przypominał wersję N14. Wyszło z tego ni mydło ni powidło. Spróbuję coś mu dołożyć, bo silnik będzie widoczny. Z lewej strony kabiny wyciąłem drzwi, które planuję zrobić w pozycji otwartej. Początkowo myślałem o drzwiach otwieranych, ale poddałem się z zawiasami. Więcej przeróbek planuję z tyłu. Wyciąłem wszystkie drzwiczki szafek, bo według mnie proszą się by zrobić je otwierane. Ponieważ piłka ma swoją grubość, więc musiałem dokleić paski by zniwelować szpary. Od spodu dokleiłem też paski, by drzwiczki nie wpadały do środka. Udało się zrobić pierwsze drzwiczki. Te małe, bo są łatwiejsze do zrobienia zawiasów. Teraz będę mocował kolejne, a do kolegów prośba. Ma ktoś może zdjęcia, jak wyglądać może zawartość tych szafek. Nie chodzi mi nawet o ten konkretny model, ale ogólnie o tego typu samochody. Ja znalazłem tylko jeden film, gdzie sprzedawca prezentuje otwarte szafki, ale niewiele w nich jest.
 6. To może założysz warsztaty. Ja ostatnio zszedłem na psy i mało co robię, więc z chęcią popatrzę jak inni lepią.
 7. Piękny model. Zamierzasz powiększać kolekcję czerwonych aut?
 8. Marak

  Aerograf cz.2

  Dzięki za wyjaśnienie.
 9. Marak

  Aerograf cz.2

  W moim Adlerze odkręcałem go kilkukrotnie do czyszczenia. Nie wiem w czym widzisz problem? Cały regulator to nakrętka, śruba i o-ring. Przynajmniej tak jest w Adlerze. PS. Często posługujecie się nazwą MAC. Co to właściwie oznacza?
 10. Na zdjęciach wygląda imponująco. Do Poznania mam, niestety, daleko. Czekam więc na sklep on-line.
 11. Oglądam z zaciekawieniem. Myślałem, że ta firma reprezentuje wyższy poziom. Przymierzałem się do kupna modelu z tej firmy, ale patrząc na jakość wrócę do tamiyi.
 12. Czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy. Kupiłem 5 lat temu paczkę z myślą o impregnacji modeli kartonowych, ale jakoś nie za bardzo wiedziałem jak się tym bawić.
 13. Jak widać na filmie, masz jednak rację. Czyli nie zawsze 2+2=4.
 14. Czyli jak jadę autem i chcę lekko skręcić (duży łuk) to muszę mocno skręcić kierownicą, a jak chcę zrobić ciasny zakręt (mały łuk) to tylko leciutko skręcam kierownicą. Może i tak, tylko wtedy muszę pociągnąć ręcznym hamulcem. Coś tu nie gra w tym wywodzie co kolega kjp_a_man słusznie zauważył.
 15. Ale jak dasz folię lustrzaną to będziesz miał lusterka, a nie chrom błysk. Wadą tej folii jest to, że jest dosyć gruba (ok. 0,5 mm), więc trzeba troszkę się natrudzić, żeby ją zmieścić, ale warto.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.