Skocz do zawartości

Bedford Street - Empire Bay 1965r. 1:24


MasterJanek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów w moim temacie. Na tym forum jestem nowy. Chciałbym Wam przedstawić moją dioramę amerykańskiego miasta.

 

Inspiracją do jej stworzenia było obejrzenie przeze mnie kilku filmów (w większości gangsterskich), umiejscowionych w latach 30,40 i 50 ubiegłego wieku oraz gry Mafia "the city of Lost Heaven" i Mafia II, z której zaczerpnąłem nazwę miasta i restauracji.

Makietę budowałem z wieloma przerwami od końca grudnia 2011 do października 2012. Wiosną 2013 dokonałem ostatecznych poprawek i teraz prezentuję wam finalny efekt mojej pracy. Ocenę pozostawiam wam drodzy forumowicze. Zapraszam do obejrzenia zdjęć i życzę miłego oglądania.

 

d6fc13bfbaf782be.jpg

 

62327cf4ccc14357.jpg

 

f3891880dc905aef.jpg

 

345bea9c71362b73.jpg

 

45cf960a9017ed7f.jpg

 

456168df7997ff11.jpg

 

0887762466509e4e.jpg

 

7841db6477a54265.jpg

 

d730ed994e2342a9.jpg

 

1c25a0421864f523.jpg

 

Pozdrawiam Was wszystkich i jeszcze raz zapraszam do komentowania, oceniania i krytyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Bardzo podobają mi się takie cywilne dioramy , sam bym sobie taką zrobił Też mam takiego samego Cadillaca i Shelby, lubie takie klimaty.

Diorama bardzo ładna w szczególności bruk, zarówno szary jak i ten czerwony bardzo ładnie wygląda Jedynie od reszty odstaje ten budynek, jest taki "gruby, jak byś pocienił te okiennice i futrynę drzwi było by świetnie. Nie pasuje mi też rozbieżność rocznikowa samochodów, a ze względu na unikalność tych samochodów wątpię żeby się spotkały w jednym miejscu, ale to inna sprawa Fajne w tej dioramie jest to że kiedy będziesz miał więcej modeli samochodów będziesz mógł ustawiać na niej dowolnie co tylko będziesz chciał, moim zdaniem nawet najnowsze Ferrari bu tu ładnie wyglądało I to co bardzo psuje efekt to liście, leży ich całe mnóstwo zżółkłych, a drzew nie wiele i to na dodatek zielonych, to raczej nie pasuje.

A najlepszy z tego wszystkiego jest krzaczek przy drzwiach, wygląda bardzo realistycznie

 

Ps. Też lubię grać w Mafie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki, bardzo mi miło, że się wam dioramka podoba.

Co do zgrania samochodów to koncepcja była taka, że warsztat należy do weterana wojennego, który sobie śmiga Willysem na codzień. Pod restauracją stoi Cadillac kupiony jeszcze przed wojną przez starego mafijnego Dona, właściciela restauracji, a do tego przez ulicę przejeżdża sobie szczęśliwy właściciel nowego Shelby Mustanga.

Pocienić spróbuję, zobaczymy jak wyjdzie. Co do liści to lecą z parku, który jest tuż obok, po schodkach w dół. W mojej koncepcji było to aby dioramka miała jesienny klimat. Fakt, że zielona brzoza tu nie pasuje, ale to dlatego, że na początku chciałem mieć wczesną wiosnę. Krzaczek jest zrobiony z chrobotka reniferowego. A wymiary makiety to 42 na 65 cm.

 

Pozdrawiam, dzięki za rady, postaram się je uwzględnić przy pracy. Zapraszam do komentowania, oceniania i krytyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubyjg,i Karol_Max chyba troszeczkę przesadzacie z tą "rewelacją i chyleniem czoła"

Jak na taką skalę, to diorama jest zrobiona bardzo słabiutko.

Budynek mieszkalny to po prostu "bida z nyndzą". Dach wygląda jak fragment starego, rozciągniętego, papierowego wachlarza. Krzywe gzymsy. Coś co może (?) by uszło w skali 1:72, w skali 1:24 (!) absolutnie nie przystoi. Pojazdy niewiadomego pochodzenia (gotowce czy składane?) nic o nich nie wiadomo.

Na tej dioramie(?) nic nie jest ani proste, ani powtarzalne, a autor sam przyznał, że nie wie, czy to wiosna na jesieni, czy jesień na wiosnę

Panowie, jeżeli coś zasługuje na pochwałę to chwalmy, ale czyńmy to z umiarem i rozsądkiem, bo w przeciwnym przypadku pochwała się dewaluuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kapralu,

masz oczywiście prawo wyrazić swoją opinię, o to chodzi na tym forum. Ale jak Grubyjg i Karol_Maxowi diorama bardzo się podoba to co Ci do tego? Dach jest z papieru technicznego, bo ten materiał wydał mi się odpowiedni. Gzymsy może i nie są w 100% symetryczne ale bez przesady.

Co do cywili to widzę, że nawet podejżewasz mnie o chwalenie się gotowcami a nie klejonymi. Proszę bardzo, wystarczy chwilę, naprawdę chwilę się zajmować modelami cywilnymi i każdy wie że to modele Italeri: Cadillac 1933 Fleetwood: http://www.mojehobby.pl/products/Cadillac-Fleetwood.html i model Revella: Shelby GT 350H: http://www.mojehobby.pl/products/Shelby-Mustang-GT-350-H.html A co do Willysa to widzę, że zajmujesz się modelami wojskowymi, bo przeglądałem twoje prace, więc pewnie znasz model Italeri: Willys Jeep http://www.mojehobby.pl/products/Willys-Jeep-with-M2-Machine-Gun.html

Nie wiem o co Ci chodzi tu

Na tej dioramie(?) nic nie jest ani proste, ani powtarzalne
???

A z tekstu wynika, że na początku pracy chciałem mieć wiosnę a potem stwierdziłem że robię tu jesień w pełni.

Jeśli komuś diorama się podoba to jeszcze raz pytam co ci do tego? Robisz fajne prace ale to nie powód żeby pojeżdzać po tych których prace uważasz za gorsze od swoich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal podtrzymuję że diorama mi się podoba, fakt ideał to nie jest ale fajnie i oryginalnie wymyślone. Mi nawet przez myśl nie przeszło żeby samochody to były gotowce. Ale restauracje faktycznie trzeba by było poprawić, ale już o tym pisałem, i nie przesadzał bym z tą krytyką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie koledzy, oczywistym jest, że każdemu może się podobać co innego i to jego sprawa.

Jednak rzucanie ochami i achami z byle powodu, nie najlepiej świadczy o autorach takich opinii.

Wystarczyło np. krótkie :Niezłe, lub Podoba się.

Bez tego piania z zachwytu, bo naprawdę nie ma nad czym.

Kolego Janku (ciekawe w czym jesteś tym Masterem?) myślałeś, że same zachwyty będą?

Niestety, ale chwalimy dobre, kiepskie prace krytykujemy.

Jeżeli chodzi o samochody, to ani słowem w opisie dioramy o nich nie wspomniałeś, więc nie dziw się, że pytałem. Zobacz jak są robione opisy dioram, pojazd z firmy X, budynki z firmy Y, lub produkcja własna, a figurki to firma Z.

Nie wiesz co to znaczy, że "nic nie jest proste, ani powtarzalne"?

Przyjrzyj się jak wygląda dach na zdj.2 - fale Dunaju

A murek przy schodach? Niepowtarzalny, ale nie dla tego, że ładny tylko prawy inny, lewy inny. O oknach i ich oprawie nie wspomnę.

Uważa się, kolego, że modelarstwo między innymi uczy precyzji i dokładności. Niestety na Twojej pracy nie ma ani jednego ani drugiego. Zatem ćwicz, próbuj, bo jeszcze daleka droga przed Tobą.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapralu, zniechęcasz innych do bardzo pozytywnego odbioru pracy, a założę się, że gdybyś zobaczył negatywne słowa krytyki przy swoich pracach to gościa zrównałbyś z ziemią. A ja mógłbym np. napisać o twoim afganie, fajnej pracy, która się forumowiczom bardzo podoba i wzbudza w nich zachwyt, że to zwykły model z kilkoma figurkami położony na kupę piachu i kamieni no i czym się tu zachwycać. Mógłbym? Oczywiście, że tak. Ale to by było zupełnie tak jak z tobą.

Chcę Ci przez to powiedzieć, że skrytykować i wytknąć błędy to można każdej pracy.

Przy twojej ludzie też rzucają "ochami i achami" i wszystko gra, natomiast widzisz że przy mojej też, to jak tam można? Muszę po dioramce gościa pojeździć. Przecież jestem lepszy! Śmie się nawet w nicku lepiej prezentować o de mnie? Pocisnę mu! Tak niestety wygląda twoje zachowanie i sposób myślenia.

A wielka szkoda, bo ta stronka jest po to aby sobie nawzajem pomagać i motywować do dalszej pracy a nie wyżywać się na innych i odreagowywać swoje niezadowolenie z powodzenia innych modelarzy.

Nie, wcale nie uważałem że same zachwyty będą bo nie ma rzeczy idealnych, ale nie spodziewałem się tak samolubnego gościa jak Ty.

 

Pozdrawiam, nie kontynuujmy tej walki, lepiej po prostu napisz mi co poprawić według Ciebie i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zniechęcasz innych do bardzo pozytywnego odbioru pracy,

 

Krówa.. a czy tą pracę da się/trzeba* odebrać pozytywnie?

Przecież to nie trzyma skali..

Krawężniki mogły by robić za schody, schody za ogrodzenia, a przez okna na "piętrze" restauracji właściciele wehikułów mogli by zaglądać stając na palcach.. :]

Wygląd chodnika oraz drogi nasuwa pytanie czy autor dioramy rzeczone obiekty kiedykolwiek widział..

No i ten kierowca - widmo prowadzący mustanga..

 

 

* niepotrzebne skreślić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj kolego Janku.

Nie rozśmieszaj mnie, że ja zniechęcam innych do pozytywnego odbioru Twojej pracy.

Po prostu zdziwił mnie zachwyt nad tym czymś, ot i tyle.

Przeczytaj co FAZZY napisał i spróbuj wyciągnąć wnioski, jeżeli potrafisz.

A za nim zaczniesz krytykować innych, najpierw sam coś pokaż, ok?

Karol_Max, gdyby było co poprawiać to jest oczywistym, że podsunął bym propozycje, ale tutaj niestety nic się zrobić nie da.

Rady dla Janka.

Bezwzględnie trzymaj założoną skalę. Skala obowiązuje WSZYSTKIE elementy występujące na dioramie. Elementy powtarzalne MUSZĄ być takie same. Nic nie może być ani trochę krzywe, ani trochę proste. Jeżeli coś ma być proste to takie MUSI BYĆ

Z powodu tych wszystkich, wymienionych rzeczy należy dokładnie przemyśleć koncepcję samej dioramy. "Podeprzeć" się w miarę możliwości zdjęciami.

Jeżeli dochowasz tych warunków, a sam pomysł będzie ciekawy, na pewno praca spotka się z uznaniem.

To wszystko w tym temacie. I naprawdę nie jest moim "hobby", jeżdżenie po czyichś pracach.

W sumie bardzo rzadko komentuję, jestem modelarzem "starego typu" takim mniej internetowym .

Niestety czasami trzeba się odezwać .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.