Jump to content

Sherman PL 1:35 Italeri


MarcinH
 Share

Recommended Posts

Cześć,

Zabieram się właśnie do budowy Polskiego Shermana. Kupiłem stary model Italeri 225 M4A1 Sherman, ze względu na cenę i dobre opinie o tym zestawie, mimo jego lat i konkurencji u np. Dragona.

 

Na starcie jeszcze przed budową napotkałem na problem związany z brytyjskimi oznaczeniami Shermanów, ale rozwiązałem go za pomocą wikipedii . Proszę jednak o pomoc w dobraniu gąsienic z Friulmodel i aluminiowej lufy tak aby wykonać jeden z wariantów dostępnych w zestawie kalek z Toromodel.

Link to comment
Share on other sites

witam z lufą jest ten problem że rb robi tylko wersje z hamulcem wylotowym, natomiast co do gąsienic to najlepiej daj zdjęcie pojazdu na którym chcesz się wzorować(może kituś) to dobierzemy wtedy, zresztą nie wiem czy jest sens inwestować w Friulmodel do shermana podobno są podobno kiepskie, może jakieś plastikowe z bronco albo afv też są ruchome

Link to comment
Share on other sites

Gąsience friula sobie odpuść - taniej by Cię wyszło kupno Shermana z innej firmy z dobrymi gąskami, a efekty by były lepsze moim zdaniem Za ok 30 zł są gąsienice z AFV do kupienia bardzo dobre, mam takie dokupione do Shermana M4A3E8. Napisz jaki typ potrzebujesz to może będę miał w zapasach po jakimś innym modelu moim.

Link to comment
Share on other sites

Problem w tym, że na Shermanach nie znam się za bardzo. Chciałem zrobić polskiego, ale nie miałem na myśli jakiegoś konkretnego wozu. Chodzi mi o to, żeby ktoś, kto się zna powiedział mi, którego polskiego Shermana z tego zestawu, który mam (Italeri 225) można zrobić wykonując jak najmniej przeróbek.

 

A co do Friuli, skoro mówicie, że szkoda czasu i pieniędzy to nawet dobrze, można dokupić więcej dodatków

Link to comment
Share on other sites

tzn Friule są wporzo, ale moim zdaniem w modelach, gdzie wiekszej alternatywy nie ma - ja kupiłem ostatnio friule ATL-127 do Sextona, bo kanadyjskie gąsienice praktycznie tylko stamtąd można dostać. Ale akurat gąsienic shermanowych jest zatrzęsienie i ich konstrukcja - w mojej ocenie - sprawia, że ogniwkowe nie są wcale dużo lepiej wyglądające niż odpowiednio wymodelowane przed nałożeniem paski. Ja kupilem za 25 plus przesylka takie go shermana hvss - http://www.mojehobby.pl/products/M4-Sherman-HVSS-T-66-Track-Set.html

 

Są też inne w tej serii budżetowej do zawieszenia VVSS:

http://www.mojehobby.pl/products/American-M4-Sherman-VVSS-Standard-Chassis-T62-TRACK.html

zobacz jakie konkretnie miał wóz, któy chcesz budować i takich poszukaj Wujek Google zawsze zadziała

Link to comment
Share on other sites

W zestawie kalek Toromodel "Polskie Shermany cz.2" dostępne są dwa wozy typu IIa, mianowicie "Kituś" z 2 Pułku Pancernego i Wóz Dowódcy 10 brygady Kawalerii Pancernej.

 

Przeczytałem już, że wozy te miały gąski typu T-48 i armatę 76mm. Nie wiem jednak czy ta dostępna z RB się nadaje i jakie jeszcze elementy są do wymiany.

Link to comment
Share on other sites

Tu masz przyzwoicie zrobionego KITUSIA W modelu Italeri przede wszystkim trzeba fakturę odlewu porobić na wieży i kadłubie, blaszki też by się przydały, bo wiele zwłaszcza drobniejszych elementów tam wygląda jakby w oryginale z prętów zbrojeniowych były porobione

Link to comment
Share on other sites

generalnie w przypadku kitusia jest się na czym wzorować jest sporo zdjęć oryginału a co za tym idzie sporo modeli tego pojazdu na pewno musisz zrobić fakturę odlewu kadłuba i wierzy i kopic brytyjską podstawę anteny W polskich Shermanach stosowano różne typy gąsienic więc jeśli nie budujesz dokładnej miniatury to te podane przez kolegę Desaxa VVSS też mogą być

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

Znalazłem lufę:

http://www.martola.com.pl/pl2039/produkty42574/u_s_76mm_m1a2_barrel_with_thread_protector_for_she

 

i blaszki:

http://www.martola.com.pl/pl141/produkty6163/M4A1_Sherman.

 

Nie wiem czy odpowiednie. Nie wiecie może gdzie mógłbym znaleźć jakieś plany lub zdjęcia ukazujące szczegóły potrzebne do przeróbek?

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za pomoc. Muszę teraz pozamawiać wszystkie dodatki i bajery i poczytać trochę o Shermanach, zanim przystąpię do budowy, bo czuję się jaskrawo zielony w tym temacie, aż wstyd.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.