Skocz do zawartości

Makieta kolejowa (to co sie udało zrobić).


Wicio1d

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy się witałem z Wami przez przypadek wypaplałem że próbuje stworzyć makietę kolejową, spostrzegawczy forumowicz Wojtek Tul od razu to wychwycił i chciał bym zaprezentował relacje. Więc po małym(planowanym) opóźnieniu (jak to bywa na naszej kolei) ruszam z relacja (???). Zatem chce Was wprowadzić w nieco mój świat który chce przedstawić na tej makiecie. Wszystko powstaje w skali H0 (1:87), krajobraz będzie typowo wiejskich, akcja która będzie się tam rozgrywać będzie objemowac rok 1938 czyli tuz przed II wojna światową. Jedno jest pewne że miejscowość (nazwy jej jeszcze nie zdradzę) będzie się znajdować przy granicy z III Rzesza (będzie tam mały posterunek graniczny wpisany w świat kolei żelaznych. Narazie widok tego co dokonałem (nie wszystko sam zrobiłem), nie jest zachwycający, ponieważ teren jest w ok. 40% gotowy ( w stanie surowym). Obecnie zajmuje się głównie lewa częścią makiety gdzie sytuacja jest trochę skomplikowana, należy do tego: obwody elektryczne, tunel i większość infrastruktury kolejowej.

Jęśli ktoś będzie chętny zobaczyć mój kolejowy tabor jestem chętny go pokazać.

Moją baza wyjściowa do całej makiety był zestaw z Limy zakupiony ładne parę lat temu (z góry nie polecam, spalinowóz jaki tam był zwyczajnie ma problemy z jazda ale jak sie rozpędzi to nie wyrabia na zakrętach - to się działo niezależnie od mojej woli). Poprosiłem znajomego elektryka a ten zajął sie zbudowaniem takiej kontrolki, jestem z niej bardzo szczęśliwy gdzyz udało się uzyskać efekt ciufci wjeżdżającej na stacje, czyli w bardzo wolnym tempie .

 

Zapraszam do zobaczenie skomentowania, a jeśli ktoś ma doświadczenie w tej branży z chęcią posłucham rad szczególnie jeśli chodzi o elektrykę bo to dla mnie koszmar, obecnie stan postępu w tej dziedzinie (wyłączając regulator prędkości) jest równy 0%.

 

b8cbf14e87929c97m.jpg06f0d381f04e2104m.jpga9215736a0b2193am.jpg

e22ff924e691bf22m.jpgbe9a6bfe49ddea61m.jpg6e7c650069757ba2m.jpg

eeba1318967bae28m.jpg

 

To narazie tyle.

 

Pozdrawiam!!

 

P.S

Nie jestem pewien czy temat umieściłem we właściwej części Forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko teraz czuje sztylet w plecach, ale uprzedzam zbyt często nie będę tu coś dodawał chyba ze skończę Horcha i niedługo tez zaczynam własna makiete kościoła więc bedzie piekło ale dam rade i myślę że usatysfakcjonuje wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak patrząc na wjazd do tunelu zastanawiam się czy widziałeś kiedykolwiek cegłę i jakiej ona wielkości była może warto było by pokusić się o wyskrobanie faktury cegieł.. albo przykrycie tego malowidła jakimś nadrukiem przedstawiającym mur

a tak poza tym to nie powinno to być z kamieni?

zaintrygowała mnie ta sieć "okopów" ze ścianami z tektury.. zdradzisz co tam będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe wyjaśnienie, tunel był robiony z moim dziadkiem ale jak on się uprze to nie ma bata by coś zmienić w trakcie budowy no i wielkość cegieł jest narazie jaka jest nawet tam rok widniej ale dobrze że tylko jego końcówka. A jeśli chodzi o fakturę cegły to zrobiłbym ale masz jakiś pomysł bo akurat ja kompletnie nie mam pojęcia jak to zrobic. Aha i piszesz ze może z kamieni, racja portale są z kamieni i to większość jakie w życiu widziałem, więc może lepiej zrobić portal wjazdowy kamienny. To raczej dobra myśl tylko jak to zrobić, bo obecny portal jest drewniany a jego demontaż nie wchodzi w rachubę bo to wiąże się z dewastacją całego tunelu.

 

zaintrygowała mnie ta sieć "okopów" ze ścianami z tektury.. zdradzisz co tam będzie?

 

Jakich okopów??? Tam będzie podziemny tunel, trasa będzie prowadzić pod infrastruktura kolejową i innymi domkami. Nawet już są tam tory.

 

Pozdrawiam!! i proszę o wskazówki jak zrobić rzeczywistą fakturę czy kamienie czy cegły bo z tym styczności jeszcze nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.