Skocz do zawartości

VOLVO FH 16 TOFFI


balcers

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie po ukończeniu Mana doszedłem do wniosku ze następnym modelem jaki pójdzie na warsztat będzie Volvo Fh 16,niestety model jest już częściowo sklejony i nie mam fotek z poprzednich etapów

 

ab66f6a66aca7ab4med.jpg

 

podwozie jest już na ukończeniu,pozostaje tylko dokleić kilka małych elementów:)

 

a86a6bd791953f29med.jpg

 

Doświadczeni zauważą na pewno kilka błędów typu braki przewodów i inne takie, ale jest to mój drugi model i bardzo się starałem i mnie się podoba.

 

Następnie przyszła pora na wnętrze:

 

408f0212a77d6e31med.jpg

 

936dbc5f539d69cdmed.jpg

 

c90f4c8ab01ef8d7med.jpg

we wnętrzu zostało mi naklejenie kalek oraz wsadzenie skromnej pościeli pościeli na wyrko,ale to juz kwestia detali i w miarę postępu prac będę uzupełniał takie drobiazgi.

po wnętrzu postanowiłem popracować przy kabinie

 

5ee99d55b2691895med.jpg

 

fc92e5e60edb4b6dmed.jpg

 

bc18f5442c43c589med.jpg

 

f1ef20bd50c2cfbemed.jpg

 

2642b8fab8b40399med.jpg

 

Kabinę i osłony między osiowe lakierowałem farbą samochodowa z palety VW "toffi brown"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Zdradź mi proszę sekret twojej techniki malowania bo tak dopieszczonego lakieru to ja dawno na tym forum nie widziałem.

Wnętrze też jest perfekcyjne w porównaniu z Manikiem.

 

Jeśli Sam to wszystko robisz to chylę czoła do samej ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś lakierowałem prawdziwe samochody i tą umiejętność staram się stosować w modelarstwie,więc zaczynam od sklejenia możliwie wszystkich elementów kabiny potem ją matuje papierkiem 800 następnie nakładam 3 cienkie warstwy podkładu,po pomalowaniu podkładem czekam 24h do wyschnięcia,następnie szlifuje podkład na mokro papierem wodnym 1500 potem odtłuszczam benzyną ekstrakcyjną potem nanoszę aerografem 3 cienkie warstwy bazy czyli koloru po 10 minutach od ostatniej warstwy bazy daje 2 warstwy lakieru bezbarwnego następnego dnia wszystko szlifuje na mokro papierem 2500 i 3000 a na końcu poleruje pastą polerską

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie wyszło. Myślisz że da się nadać grabie jeszcze lepszy błysk i jednolitosc? Niestety ale farba modelarska ma tą ziarnistosc i widać takie mikro kropki. Kiedyś już próbowałem to zniwelować ale mimo to nie wszyslo. A może inna farbę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Zdradź mi proszę sekret twojej techniki malowania bo tak dopieszczonego lakieru to ja dawno na tym forum nie widziałem.

Wnętrze też jest perfekcyjne w porównaniu z Manikiem.

 

Jeśli Sam to wszystko robisz to chylę czoła do samej ziemi.

 

Ty nie słyszałeś o takich ludziach, jak MartiniOCP? A swoją drogą była kiedyś na forum taka czarna scania. Robiła na mnie piorunujące wrażenie, a lakier mógłbym porównać tylko do fortepianowego. Ale że ludzie sklejają głównie scanię, a czasem też scanię, to niestety tematu tego odnaleźć nie dam rady

 

A ja się poskarżę na wnętrze. Jakieś takie na jeden kolor, bez detali, coś mi w nim nie leży. Poszalej może trochę z kolorystyką wnętrza

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakier pierwsza klasa, mnie tylko sie nie podoba tylne zawieszenie, w ogole ta rama od F serii mnie rozbraja w nowych FH, szkoda ze nie przerobiles tego na wlasciwa wersje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem ze rama nie jest wogóle od tego modelu tak samo jak tunel,siedzenia i kilka innych elementów ale narazie jestem bez doświadczenia w tej dziedzinie i przerabiając model bez umiejętności raczej bym go zepsuł a szkoda by mi było modelu.W tego typu przeróbki postaram się pobawić jak trafi mi się jakiś model z drugiej ręki to będę się na nim uczył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po dość przerwie w pracach postanowiłem zabrać się za osłonę przeciwsłoneczną i lusterka

 

101159cb5f03030emed.jpg

 

cd0f353eab693488med.jpg

 

0877dd10e28fe02cmed.jpg

 

3ebd1e5efdb95e2amed.jpg

 

Dodam tylko ze lusterka nie są jeszcze skończone ponieważ jest to tylko główny kolor a część lusterek muszę jeszcze pomalować w czarny matowy,no i Italieri dało do lusterek niezbyt ciekawe kalki,dlatego postanowiłem ze lustra zrobię z folii lustrzanej.wraz z lusterkami malowałem osłonę przeciw słoneczną ,która składa się z dwóch części pierwszą pomalowałem w kolor budy a druga cześć w kolor czarny transparentny,to znaczy aby dolna część była prześwitująca.

 

Do kabiny wkleiłem szyby,nie była to prosta sprawę ponieważ nie wiem czy to we wszystkich zestawach tak jest u mnie przednia szyba była prawie takiej samej wielkości jak rama tej szyby i nie było za wiele miejsca na klej :( , ale po męczarniach jakoś się udało

 

9e241dbcb53c5aecmed.jpg

 

230d836a42c65a03med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie dzisiaj skończyłem Volvo więc wstawiam fotki.Zdjęcia nie są idealnej jakości ponieważ jest bardzo brzydka pogoda i nie miałem jak zrobić fotek w plenerze

e80bfc336f7d80aemed.jpg

 

fbcb484c14a918a6med.jpg

 

30c72517fa6c327cmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.