Jump to content

TransTech

Members
 • Content Count

  87
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 1. Dawno nic wam nie pokazywałem. Tutaj stare fotki jeszcze z września od tamtej pory nic nie robiłem, a zabiorę się niebawem za dalsze prace. A Tak łóżko obłożyłem, lecz po zimie wszystko spleśniało bo zostawiłem na warsztacie.
 2. Kurde.. Eleganckie te volvo.
 3. 2 podejście malowania tym razem wygląda to o wiele lepiej, Teraz muszę wyciąć małe szablony "Remmers" "Muntendam". W tylnej ściance trzeba zabudować te okienka i wyciąć te frezy na łóżko. Na razie klosze nie są przyklejone bo później będzie trzeba je przycytrynować :P
 4. Ogólnie nie mam jak się dowidzieć jaki kolor ma silnik tej scanii, strzeliłem że zielony bo przypadł mi do gustu.
 5. Zapowiadała... do czasu gdy pomalowałem ją niepotrzebnie bezbarwnym lakierem, a po godzinie nakleiłem na kabinę taśmę, po odklejeniu na kabinie został jakiś syf który wyglądał jak by lakier się rozmazał i zostawił na kabinie skazy przez co cała kabina musiała iść do DOT 3. Przy okazji zrobiłem chwyty w masce i między czasie pomalowałem zderzak. Mam pytanie dotyczące cytrynek. Konkretnie chodzi mi o klosze koloru żółtego czy bardziej podchodzącego do pomarańczy. Teraz proszę o jakieś sugestie jak to zrobić? Przy zderzaku myślałem że mnie coś trafi na stojąco.. te małe paseczki tak mnie wkurzały bo za groma nie mogłem ich równo przykleić.
 6. Kolejny dzień do przodu. Dzisiaj bawiłem się w brudzenie silnika smarami i innymi substancjami znajdującymi się na silniku, . Użyłem do tego oleju do silnika, tawotu i pasteli. Najpierw korpus silnika nasączyłem olejem, tawot wtarłem w miejsca tam gdzie najczęściej zbiera się syf. Następnie wymazałem silnik pastelom i wcierałem to wszystko patyczkami do higienicznymi, i delikatnie ścierałem pędzlem z twardym włosiem. Jak na moje oko jakoś to wygląda. Gdzieś mi się rozmazały białe paski na jednym błotniku, tylko nie wiem jak i kiedy, może za szybko bez barwny lakier położyłem. Dzisiaj na tym skończyłem.
 7. Miska olejowa nie jest czasem założona odwrotnie czy tak ma być?
 8. Cześć, ostatnio trochę ruszyłem z kopyta, Prawie kończę HDS, ramę i kabinę, chociaż przy ramie to jeszcze jeszcze sporo drobiazgów dojdzie. Na kabinę pójdzie jeszcze jedna warstwa, na HDS chyba starczy, albo może jeszcze z raz psiknę. A teraz mam do was pytanie jak zrobić kalkę lub jakieś naklejki, ponieważ jak drukuje drukarką na kalce to obraz na czarnym przedmiocie z kalki jest nie widoczny. Może polecacie jakiś inny papier na takie rzeczy, bo chcę zrobić naklejki na HDS, czy tam wydruk na kalce.
 9. Z góry prosił bym moderacje o połączenie postów powyżej żeby nie było double. A dziś przedstawię kilka zdjęć z kabiny. Tutaj wyciąłem uszczelkę na tylną szybę. Kabina po pierwszej warstwie. No i powolne prace z HDS-em. Siłowniki jeszcze bez podkładu i uchwytów.
 10. Witam! Myślę że po dzisiejszej aktualizacji już nie będę musiał pisać double. Dziś przyznam że nie próżnowałem, zasuwałem od 10:00 do teraz. Mam nadzieje że te 10 godzin harówki pokaże swoje efekty Gdyż sporo poczyniłem więc nie będę wymieniał co zrobiłem tylko pokaże ;)
 11. Dzisiaj porobiłem trochę przez godzinkę.
 12. No niestety mały refresh, szkoda że temat cichy :P. I kilka obiecanych fotek.
 13. Dziś sporo zrobiłem, ale niestety zdążyłem zrobić jedną fotkę i baterię mi padły. Mogę już powiedzieć że uchwyty na kabinę są już zrobione zdjęcie pokazuje uchwyty i druty. Druty już ogarnąłem na porządne bolce i powinno być elegancko, jak jutro kupię baterię to zobaczycie więcej. A co do żurawia to przy następnej turze będę się za niego brał.
 14. O ładne kołpaki, teraz czekamy jak będzie wyglądać buda.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.