Skocz do zawartości

Chevy SSR pierwszy model :)


RicoKaboom

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Rozpocząłem swoją przygodę z modelarstwem. Na pierwszy ogień wybrałem Chevy SSR z powodu dość niskiej ceny i mam nadzieję łatwego montażu

Rozpocząłem już malowanie czego efekty zobaczycie poniżej.

Zwracam się do was również z zapytaniem, jak poradzić sobie z aerografem, który zamiast dawać równomierną warstwę farby obdarowuje mnie kropkami różnej wielkości. Podkład jaki używam widoczny jest na zdjęciu, farby to Citadelki, jeżeli polecacie jakieś inne to chętni wypróbuję, bo te są chyba typowo do bitewniaków

cxrp.jpg

0gu0.jpg

kbl5.jpg

Elementy kolorowe na silniku nie wyszły jak zamierzałem i bardziej szpecą niż ozdabiają ho71.jpg

 

 

Z góry dziękuję za wszelkie rady i wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To witamy na forum

Bardzo ciekawy samochód sobie wybrałeś, sam kiedyś taki chciałem kupić ale jakoś tak nie po drodze było

Ze złożeniem raczej nie powinno być problemu, części za wiele nie ma i raczej wszystko pasuje tak więc sklejanie nie przyniesie ci jakichś większych trudności

Popracuj jeszcze nad robieniem zdjęć, zawieszenie widać ładnie za to silnik już masz niewyraźny, i zadbaj o jednolite tło, najlepiej arkusz białego kartonu i porządne oświetleni, wtedy będzie łatwiej coś podpowiedzieć jeśli będzie wszystko widać. Narzekasz na silnik, jednak mimo słabego zdjęcia widać że jak na pierwszy raz jest całkiem nieźle, tylko zrób washa i będzie świetnie.

Co do farb, polecam valleyo, są bardzo dobre do aero i pod pędzel.

Z tymi problemami z aerografem może podrzuć jakieś zdjęcie, będzie można powiedzieć coś więcej.

 

Ps. Widzę z tyłu TKS i C2P gotowe, może wstaw galerie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kleiłem to cudo. Też był to pierwszy model cywilny jaki robiłem. Sugerowałem się podobnie jak ty, cena i nie żal będzie jak nie wyjdzie.

Silnikiem się nie martw, w dalszej części będą ci kazać przykleić na samą górę osłonę która o ile dobrze pamiętam wszystko zakryje

Mój model podczas remontu zmienił położenie z półkowego na podłogowe. poszedł w kosz bo nawet buda pękła.

Będziesz go robił z otwartym dachem czy zamkniętym? Paka też jest w opcji otwarta zamknięta.

Model się dość przyjemnie sklejało.

Też pierwszy raz używałem aero do jego malowania.

Zwróć uwagę jak będziesz kleił dokładki progów. Trochę się napociłem żeby nie było z tyłu szpar bo trochę się im nie pasowało.

Będę oglądał jak działasz. Znajomy też sklejał to auto.

Tyle że on to zrobił w 2 popołudnia bo nie malował kompletnie niczego.

Mi nie spiesząc się zajęło to ok 3 miesięcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie wnętrze nie powala, ale jest kilka ciekawych opcji jak można je zrobić.

Kuknij sobie na kilka fotek z Google

 

dashboard-chevy-ssr.jpg

 

2003-Chevy-SSR-interior-1024x768.jpg

 

Ja zrobiłem 2 opcję. Niby to samo ale odcień czarnego jest inny. Znajdę może gdzieś foty na kompie to wrzucę ci pokazać jak mi wyszedł ten pierwszy cywilny klamot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukałem w googlach na kilka ciekawych opcji, ale jak na pierwszy raz to wolę zostawić go czarnego w środku niż pomazać. Liczę na fotki twojego cywilka.

 

U mnie prace stoją w miejscu, bo zmogła mnie choroba :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.