Skocz do zawartości

JS-2 Stalin- ITALERI 1:72


matii1604

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

Na forum jestem nowy, choć obserwuje je dłuższy czas i wspieram się różnymi tematami i tajnikami modelarstwa, dawno temu (będzie z rok) dostałem właśnie taki mały zestawić modeli (aż 3 w opakowaniu) -> http://www.missing-lynx.com/reviews/small/images/italeri7040reviewgp_1.jpg Dwa z nich poświęciłem jako "poligon" doświadczalny by zrobić jakoś w miarę przyzwoicie tego jednego :P, nie powiem, długo nie sklejałem modeli, nie wspominając o malowaniu ich...rzuciłem się zaraz na nowe dla mnie techniki i sprzęt, taki jak "profesjonalny" kompresor-daje radę, jak i aero :P (Aero, Kompresor) z technik to: wash, trochę dłubania przy gąskach, które jak będzie widać nie wyszły rewelacyjnie, ale nic już nie zrobię Zdjęć z prac nie mam, jedynie to co mi wyszło jako efekt prawie końcowy, w sumie jestem z tego zadowolony patrząc na taką przerwę jak i próbowanie nowych rzeczy. Proszę Was o jakieś rady co bym jeszcze mógł z tym zrobić, co dodać a co da się usunąć Parę zdjęć:

 

->Zdjęcie 01

 

-> Zdjęcie 02

 

-> Zdjęcie 03

 

-> Zdjęcie 04

 

A i na końcu mam do Was pytanie, gdzieś kalki mi się wsiały a nie pasują mi z innych modeli (nie ta kolorystyka :\ ), czy da się zrobić jakoś numerację czołgu inaczej ? Próbowałem pędzlem i białą farbką, ale nie da rady, przy próbie napisanie "232" pomalowałem pół wieży modelu testowego

 

Tutaj podam jeszcze link do zdjęć jakby coś nie dziergało: Google +

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakim pędzlem malowałeś numer,chodzi mi o oznaczenie...może trzeba zanabyć drogą kupna jakiś 00....zresztą sporo widziałem na zdjęciach numerów malowanych od ręki ,ze spływającą częściowo farbą.

 

A co do modeli to jednak w tej skali polecam już lepej PST,co prawda gąski są osobno i ogniwka trzeba delikatnie kleic ale i tak jest to o niebo lepsze niz te układy jezdne z italeri.Jedyna zaleta że dwa modele dają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło kurcze, nie wiem, numerek się zmył :P ale są to w zasadzie takie małe specjalnie kiedyś kupiłem do takich pierdułek możliwe że posiadam 0 i 1 z italeri i nie daję rady tego narysować, albo tak przepita japa albo nie mam talentu albo nieodpowiednie narzędzie :P A pisząc o tych układach jezdnych co miałeś na myśli, czyli jak to jest tam rozwiązane, że pozwolę sobie zapytać ? A dokładniej w tym temacie tez chodziło mi o jakieś słowa krytyki co do modelu coby też można w nim poprawić i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ty chyba miałeś wersje osobnymi gasienicami oraz drugi model z odlanymi w calosc z kołami. Przynajmniej tak wnioskuję po zdjeciu wklejonym przez ciebie

 

co do PST

 

http://www.mojehobby.pl/products/IS-2-version-1943.html

 

Nieco dokładniejszy model moim zdaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.