Skocz do zawartości

VW Golf GTI (Revell) - pierwszy model w karierze


Oskrobany

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli to Twój pierwszy model, to (mówiąc delikatnie) raczej nie rzucaj się na srebrny, bo: pędzlem nic nie pomalujesz; nie każdy spray jest dobry; większość srebrnych się ściera; nie każdy bezbarwny da się położyć na srebrny (bo czasem robią się plamy i zmatowienia).

Moim zdaniem czerwony spray jest bezpieczniejszy na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dyskusji na temat koloru gti to trzeba określić z jakiej serii produkcyjnej robi się model. Pewne kolory były używane danej serii, np dark burgund w późnych gti bądź serii limitowanej "edition one" etc..Ten, który proponuje revell jest to późny golf, ma boczne szyby bez "żagielków", grill z mniejszą ilością żeberek, niemniej ma "wąski" zderzak choć wiele golfów do ostatnich egzemplarzy wyjeżdżało z takim zderzakiem ale mowa tu o wersjach GL albo CL.

Wypadałoby zrobić imitacje szyberdachu, każdy gti takowy miał. Podwójny wydech, w tylnym pasie powinno być miejsce na poszerzenie wycięcia na dwie rurki, w tej serii czerwony pasek wokół grila i na zderzakach i listwach bocznych choć nie we wszystkich. Alufelgi oraz tylne oświetlenie z czarnym paskiem zamiast pomarańczowego kierunku..

 

12187839836_df0c40423f_m.jpg

Generalnie warto spojrzeć w google albo podejrzeć fotki z muzeum w Wolfsburgu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylny pas nad wydechem jest identyczny we wszystkich wersjach!

jedynie wieszaki tłumika koncowego są w innych miejscach bądź są inaczej przykręcone.Wiem ,bo mam zmieniony układ wydechowy od GTI.

Czerwona obwódka jest czerwona w GTI ,jedynie wersja Limited z silnikiem 16v G60 miała bodajże niebieski pasek.

 

wersja poliftowa wychodziła po 1985r.Miała zmienione drzwi,bez dzielonych lufcikiem ramek ,ale do 1990 byly jeszcze wąskie zderzaki i bez pełnego ospojlerowania z szerokimi nakładkami błotników,szerszymi niz w Jecie, oraz nakładkami progowymi.Doszły też wąskie listwy z logiem GTI w przedniej częsci przy łączeniu z błotnikiem.Grill z mniejsza ilością żeberek pojawił się jeśli dobrze pamiętam w 1987r więć moim zdaniem revellowski Golf to rocznik do 1985 bo ma dzielone ramki drzwi! Lusterka też w innym miejscu.Grill jak sie przyjrzysz tez ma wiecej żeberek.Polift miał 4 żebra.To jest wersja przedliftowa! Jaką zresztą kazda firma modelarska robi czy to Fujimi czy revell.

Jako,że "Gofer"to kompaktowa maszyna ,wiele z tego pakietu.....nie,sorry,wszystko da się doposażyć bez wielkich kosztów przeróbek( oczywiście płacąc ogromną kasę za pakiet ospojlerowania,dla przykładu oryginalna dokładka zderzaka szerokiego,tzw hokej kosztuje powyżej 200zł...)

 

 

co do wersji...GL ostatnich wersji miały bardzo często szerokie zderzaki ale CL czyli bazowa wersja szerokiego zderzaka dorobiła się w ostatnich dwóch latach produkcji i to za dopłatą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się przyznać że niedokładnie spojrzałem na model, mam taki z fujimi czyli to to samo i rzeczywiście jest to gti sprzed "liftu". Co do tylnego pasa to w "zwykłym" golfie było miejsce na jedną rurę wydechu ale było widoczne przetłoczenie o większej szerokości, w gti i tym podobnych w pasie był wycięty ten element po linii przetłoczenia tak że wchodził tłumik z dwoma rurami.

Piotr_P, 200zł za przednią dokładkę to nie jest ogromna kasa, też tak myślałem dopóki nie kupiłem typ53i czyli corrado w skali 1:1 Przedni hokej szerokiego typu to 850zł a byle jaki plasticzek to od 100euro w górę. Nikt nie mówił że będzie łatwo

 

Pozdrawiam i powodzenia w budowie modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt przetłoczenie jest w tylnym pasie.Mnie bez problemu wszedł tłumik od GTI więc nie sadziłem,że była zmiana.Ale jak pisalem to CL z kilkoma elementami GTI...

a corek chodzi mi po głowie od dawna....tylko te ceny....części i bazy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

No i ? jak prace ? Powiem Wam że też po latach wracam do sklejania, i też na pierwszy strzał kupiłem GTI od revella. Widzę ze jednak bez spraya sie nie obejdzie przy malowaniu budy. Cóz hobby kosztuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ? jak prace ? Powiem Wam że też po latach wracam do sklejania, i też na pierwszy strzał kupiłem GTI od revella. Widzę ze jednak bez spraya sie nie obejdzie przy malowaniu budy. Cóz hobby kosztuje

 

Z całych potrzebnym materiałów do grzebania w modelarstwie, to spray jest jedną z najtańszych rzeczy.

Skoro wracasz do modelarstwa to chyba wiesz z doświadczenia, z poprzednich lat ile co i jak ;)

Tak że ten tego powodzenia życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.