Skocz do zawartości

Daf 105 XF "Red" - Italeri 1/24


Krzychu126

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Chciałbym pokazać wam mój najnowszy model, który powstał specjalnie na konkurs w Inowrocławiu odbywający się w kwietniu. Zmobilizowałem się dzisiaj i w końcu cyknąłem skromną sesyjkę a to co wyszło wrzucam tutaj aby specjaliści się wypowiedzieli na temat tej amatorszczyzny. Nie ukrywam, że model był robiony pod pewną presją czasu... w dniu konkursu jeszcze montowałem co nie co do kupy... Wolny od wad nie jest, na drugi dzień od montażu szyby ukazała się mgiełka z kleju którym przyklejałem boczek drzwi... i pewno wiele innych...

Jest kilka drobnych zmian w stosunku do modelu pudełkowego:

- super single z przodu

- zderzak z tyłu (bez fartucha bo drukarka zaprotestowała)

- brak oznaczeń z przodu (płomyczki)

- ciemne wkłady lamp przednich

- dodatki chromowane

- zasłonki w kabinie (między fotelami a leżanką)

 

Koniec ściemniania... foteczki...

 

W słońcu:

 

100_3055.jpg

100_3051.jpg

100_3052.jpg

100_3058.jpg

100_3056.jpg

100_3057.jpg

100_3059.jpg

 

Nieco w cieniu:

 

100_3062-1.jpg

100_3063-1.jpg

100_3065-1.jpg

100_3064-1.jpg

 

I takie wg mnie bardzo ładne zdjęcie

 

100_3054.jpg

 

 

Koniec!

Krzyczcie, bijcie, wymiotujcie i co tam jeszcze chcecie

 

Pozdrawiam!

 

PS: Coś te pierwsze fotki otwierają się z tragiczną jakością

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model niby ladny lekko ztuningowny dodatkami .Ale lakier z grubo polozony az zlew sie na boku. Poszles na latwizne i przykleiles gril i owiewke nad szyba przed malowaniem i to sie zemscilo . Lakier pozalewal laczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z kolegą adam76, ja ze swojej strony dodam że linia podziału na drzwiach pod klamka nie ma takiej. U Ciebie wygląda to tak jak by się właśnie w tym miejscu drzwi kończyły... A w rzeczywistości tak nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety i ja przylaczam sie do kolegow Sushi79 i adam76. Dopiero dzis byla okazja obejrzec ta galerie w wiekszym formacie i faktycznie lakier wyglada na ciutke za gruby. Blyszcze sie, ale tez w niektorych miejscach straszy skorka (Za lewymi drzwiami i na lewej stronie budy)

Fajnie tez by bylo jakbys lusterka troche uszlachetnil, tzn. laczniki walnal na czarno, bo tak sama czerwien w oczy kluje).

 

No to pomarudzilem, a teraz pozytywy

Czysto sklejony i co najwazniejsze widac serducho wlozone w projekt-teraz moze byc tylko lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Dużo dodatków? Nie wydaje mi się, nie ma takiej przesady jak na niektórych modelach lub rzeczywistych pojazdach, są tylko listwy dookoła i blacha na tyle a halogeny to ma prawie każda ciężarówka. Co do blendy to fakt, przykleiłem przed malowaniem ale taki był zamiar gdyż nie chciała współpracować, zupełnie jakby nie była dopasowana do dachu. Cały przedni grill był malowany osobno więc efekt zlewania się z karoserią to tylko złudzenie. Jeśli chodzi o lakier to też się przyznaję, że w niektórych miejscach może jest go za dużo. I jeszcze kwestia linii podziału na drzwiach. Tam jest ta linia ponieważ dół drzwi to osobny element.

Daję foto:

4145906670

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że coś jest składane z dwóch elementów nie oznacza że musi być w tym miejscu linia podziału. U Ciebie wygląda to tak jakby drzwi otwierały się w dwóch częściach. Zobacz ten link i nie widać tam lini podziału

http://samochody-dostawcze-ciezarowe.hiperogloszenia.pl/ciagniki-tiry/ogloszenie/236598-ciagnik-siodlowy-daf-xf-105-low-deck-lpg-pare-sztuk-oferta/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.