Skocz do zawartości

Renault Magnum E-Tech


fpatryk99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, będę tu dodawał warsztat mojej nowiuśkiej magnumki ale nie będę się rozpisywał tylko pokazuję co i jak doradzajcie co robić na przyszłość i na co uważać Pozdrawiam.

póki co jest tylko rama na kołach już pomalowana

12092611.jpg?1404223451

zdjęcia może i duże ale to chyba dobrze

12092616.jpg?1404223451

trochę burdel na biórku ale to dla tego, że piłowałem chromy żeby skleić koła ;)

12092640.jpg?1404223451

zdjęcia robię telefonem (UCZĘ SIĘ ROBIĆ) i dla tego wychodzą jaki wychodzą

A tu to możecie mnie za to powiesić....

próbowałem nie wiem czemu zrobić koła SS do magnumki xD i się nie udało przez co popsułem 1 felgę na dodatek przednią a nie zapasową.. bijcie !!

oto ona:

12092623.jpg?1404223451

No cóż jedna taka będzie :/

 

Tym razem staram się nie spieszyć i robić wszystko dokładnie jeszcze lepiej niż scanię, którą zaraz pokażę w galerii.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto efekt dzisiejszej pracy jeszcze będę robił ciemno ale da redę

Zbiornik nie wiem czy zostawić taki? czy pomalować jeszcze raz (międzyośki nie będzie)

Teraz będę robił silnik, więc KAŻDY KTO TO CZYTA !! niech doradzi jakąś kolorystykę do niego bo totalnie nie umiem doberać kolorów.

zbiornik trochę nie wyraźny :/

12109638.jpg?1404327959

12109649.jpg?1404327959

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorystykę najlepiej taką, jaką można spotkać w oryginale. Przejrzyj Google Grafikę itd.

Co do baku, to nie wiem jak wygląda srebrna powłoka, ale pasy mocujące musisz poprawić bo są poszarpane. Najlepiej obkleić taśmą maskującą w koło malowanego elementu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co na dziś

A więc tak. zacząłek robić silnik kolory główne będą 3 : czarny, czerwony, żółty takie z głowy i powiem wam, że nawet to fajnie wygląda w realu.

Jak będę w mieście to kupię taśmę maskującą i zrobię ten ziornik

Możecie hejtować ale ja i tak już koloru silnika nie zmienię

12123394.jpg?1404421770

a no i ten czerwony to jeszcze ze 2/3 razy będzie położony ;) to była dopiero 1-sza warstwa

12123401.jpg?1404421770

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy tym modelu zapewniałeś ze będziesz się starał a tu popełniasz te same błędy co w poprzednich modelach,czyli szwy na silniku nie oszlifowane,klej ze szczelin powypływał i w ogóle silnik nie pomalowany widać od razu że to plastik.Uważam (choć mogę się mylić),że w modelarstwie chodzi o to aby model wyglądał realnie.Pisałeś przy poprzednich pracach że zaczniesz słuchać rad doświadczonych a tu czytam ,że silnik się Tobie podoba i nie będziesz w nim nic zmieniał, gdzie domyślasz się pewnie że i tak każdy Tobie napisze że wygląda on tragicznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doradzajcie co robić na przyszłość i na co uważać Pozdrawiam.

 

Najpierw poczytaj kilka poradników, popatrz na inne warsztaty. A przede wszystkim - daj sobie pomóc. Póki co to ty pokazujesz już wersję ostateczną, gdzie już nie ma co zmieniać. Czyli na przykład najpierw pokaż nam element, a dopiero później doklejaj go (np. do ramy). Robisz na szybko.

 

Ja to odbieram tak - to ty chcesz bardziej doświadczonych kolegów uczyć, a nie chcesz być uczonym przez bardziej doświadczonych. Proponuję obrać inną taktykę

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy.. ale to jest dopiero przymierzenie barw chciałem zobazyć jak to będzie wyglądać, a że mi się spodobało to powiedziałem, że kolorów nie będę zmieniał, ale szpachle i czarny połysk jak na ramę położę (szpachla już jest)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Cześć , sorry, że odświeżam post ale chcę sprzedać tą magnumkę i jest zrobione tyle co na zdjęciach czyli pomalowana rama z silnikiem na kołach reszta w orginale w pudełku instrukcja itp. Jeśli ktoś byłby chętny do kupna to piszcie na gg: 34324661 a jak nie to tutaj na PW mam jeszcze do sprzedania pozostałe ciężarówki jako złom modelarski czyli 2x Scania jedno Volvo i Chłodnia. Reszta informacji przy kontakcie ze mną.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.