Jump to content

Uaz 469 niezidentyfikowany symbol...


jjkiller
 Share

Recommended Posts

Ostatnio wpadłem do zaprzyjaźnionego sklepu ASG i zobaczyłem co zanabyli znajomi, jest to Uaz 469, w wojskowym malowaniu. Nad pojazdem rozpisywał się nie będę bo chyba każdy wie o który chodzi, ale zaciekawił mnie znak namalowany na drzwiach przednich. Przeszukałem wszystkie dostępne mi bazy różnych znaków rozpoznawczych i ... nigdzie nic nie znalazłem.

Oto On:

t2014070313161820541606.jpg

Szukałem nawet obrazem i w tym celu przerysowałem grafikę:

t2014070313020526505350.jpg

Znak jest malowany od szablonu i wygląda na bardzo mocno zwierzały, czyli już swoje lata ma. Niestety auto kupione było na Allegro od pośrednika, który nie zna jego historii, jedyne co wiem to że kupił je z Agencji Mienia Wojskowego, ale i oni nie mają nic na temat tego znaku.

Drogą grzebologii odnalazłem wzór przypinki do munduru z roku 1976, z ćwiczeń "TARCZA '76", który jest bardzo podobny do tego z auta.

t2014070313020668983981.jpg

Nie wiem czy idę dobrym tropem ale...

W "tamtych" latach okazjonalne znaki były zamalowywane zaraz po imprezie, więc raczej nie dotrwało by to do dziś, ale gdyby ten pojazd brał udział w tamtych ćwiczeniach i "coś" mu się przytrafiło to mógłby stać w jakimś magazynie do dziś, ale jakiś znak po tych oznaczeniach by gdzieś chyba pozostał, a tu nic...

Czy moglibyście mi pomóc w rozszyfrowaniem tego znaku

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Aaaa, zapomniałem napisać że na pierwszym pałąku (nad oparciem fotela kierowcy) jest mocowanie, które wygląda jakby był tam montowany kogut (milicyjny??? ale autko jest oliwkowozielone). Ten stelaż na anteny, o którym pisałem jest na zewnątrz, na prawym boku paki.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.