Jump to content

Nissan Skyline 2000RS 1/24 Tamiya

KarolKaroler3K
 Share

Recommended Posts

Jako że okablowanie w Mercedesie Italeri mnie przerosło postanowiłem dla relaksu skleić jakąś osobówkę. Padło na tego Nissana od Tamki:

161eq1w.jpg

Generalna koncepcja rysuje się tak: zapomniany, niegdyś napawający dumą Nissan stoi w stodole zapomniany, przykryty plandeką lub inną szmatą. Starsze Japońce lubiły gnić więc ruda obecna w dużych ilościach. Niewykluczona mała Dioramka z ową stodółą itp.

Przejdźmy do ramek z elementami-generalnie nie ma się do czego przyczepić, ale na kolana nie powala choćby przez brak silnika

2mewi2s.jpg

qnw936.jpg

xaqpf6.jpg

Za chromy Tamce należą się brawa-nie są cukierkowo-zabawkowo błyszczące, jak u Italeri, lecz przyjemnie matowe (jak na chromy)

izrj8g.jpg

Na początek podwozie z przyklejonym przednim zawieszeniem dostało podkład [niestety brak zdjęć :(]. Później wydech dostał aluminium, a reszta podwozia czarny mat Pactry. Okolice wydechu oczywiśćie do podmalowania pędzelkiem.

24yoew9.jpg

Podłoga dostała ciemny szary i dziś spróbuję na niej z mącznym "flokiem".

9j3otw.jpg

Oprócz tego na dziś zaplanowane jest kompletowanie wnętrza i oczywiście dokończenie malowania podwozia.

Pozdrawiam

Cześć, fajny model, pomysł na coś zwraczonego zawsze spoko ale mam dla Ciebie ciekawą propozycję.

Gdy ostatnio byłem w Krakowie z daleka wypatrzyłem stary wóz, podchodzę bliżej i tu się okazało co tu mamy za sytuację. Przy starym Skylinie kilku arabów i z tona bagażu. Okazało się iż to zapaleńcy i podróżują po świecie tym japońskim wózkiem. Gdyby nie to że mam modeli na następne lata w planach to bym trzaskał taki wóz, teraz mogę jedynie podsunąć komuś propozycję

nissan1.JPG

nissan3.JPG

nissan2.JPG

Pozdrawiam, jestem bardzo ciekawy co zrobisz z tym modelem