Jump to content

2010 Shelby GT500 1:12

dlugi6661
 Share

Recommended Posts

Moi drodzy - moja pierwsza praca. Zawsze marzyłem, aby skompletować sprzęt, zacząć - udało się. Dużo ciężkiej pracy, nerwów spowodowanych brakiem wiedzy i przede wszystkim tygodnie latania po forach celem uzyskania podstawowych informacji. Z rzeczy które się nie udały w mojej ocenie - pomimo 3 warstw lakieru, warstwy bezbarwnego błyszczącego humbrola wygląda jak pół mat. Po drugie nie miałem pojęcia, że do klejenia szyb używamy innych rzeczy typu clearfix - teraz wiem. Wyszły brzydkie ślady na podszybiu, które potem zamalowałem. Przy odrywaniu taśmy malarskiej zeszło jakies 0,7 mm białego pasa co w mojej ocenie po połozeniu klaru było dziwne. Na jednej szybce małej tylnej plamka od kleju - za cholerę nie wiem czym to ściągać nawet sekundę po wyschnięciu. Wacikiem kleją się nitki, ręcznikiem zostaje włókno - nie wiem w dalszym ciągu, choć rzadko mi się to zdarza. Chciałem zrobić washa w zagłębieniach, ale nie wiem czym zrobić washa na farbach olejnych. Jak zrobię np olejną z rozcieńczalnikiem wamodu to wszystko pod spodem się stopi. Więc metodą prób i błędów na tyle go wypieściłem co potrafię. Wszelkie rady uwagi wskazówki na wagę złota ! Teraz siedzę nad LaFerrari i rady odnośnie lakieru i washa bardzo się przydadzą. P.s zdjęcie z góry nie zawiera paru detali, lusterek itp ale takie akurat miałem z wcześniejszych etapów

Pozdrawiam

d59a1cbbf1a4ce95med.jpg

b584ca42fd9012acmed.jpg

b34cb334cd9b446amed.jpg

5a04c0f60f9d46ecmed.jpg

b44977a40a5b4d51med.jpg

5ccb69a863400cc0med.jpg

b98118d72d110e5fmed.jpg

Oświetl porządnie model włącz tryb makro i walnij porządną sesję, bo szczerze to mało co widać na tych fotach. A na pierwszy rzut oka nie jest źle. Chętnie bym oglądnął ten model w całości i z detalami. Więc działaj

Wiesz co z tego co mogę Ci podpowiedzieć - najlepszy fun jest w robieniu detali typu deska rozdzielcza, silnik itp. Odpowiednio cienki pędzel, cierpliwość i się buzia sama cieszy. Problem pojawia się przy nakładaniu dwóch lub więcej różnych kolorów na karoserię, tutaj Ci się zleje, tam nie domalujesz, źle zabezpieczysz czy spiłujesz i robisz / poprawiasz to samo parę dni zamiast lecieć dalej. Poradziłbym Ci coś w jednym kolorze, z niezbyt trudną kalką, w większej skali żebyś zobaczył z czym to się je. Revell ma w skali 1:12 bodajże jeszcze VW Garbusa, jest jeszcze Mini, ale nie wiem czy z Revella. Fajne auta, duża skala, łatwo się maluje, na detalach poćwiczysz a efekt i tak będzie ;)