Skocz do zawartości

T-62a Tamiya 1:35 jako pierwszy model.


AfroLapeno

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jak obiecałem zakładam swój warsztat. Dopiero rozpoczynam przygodę z modelarstwem więc pomoc kolegów z większym bagażem doświadczeń bedzie nie oceniona. Na pierwszy model wziąłem czołg T-62a firmy Tamiya. Cała rodzina T54/55, T62 strasznie mi się podoba wizualnie, a model Tamiya był najtańszy.... Jako początkujący modelarz postanowiłem nie inwestować zbyt dużych funduszy w sam model, za to nie zamierzam oszczędzać na materiałach i narzędziach.

 

Tak więc nie przedłużając, mój plan polega na wykonianie tego modelu w standardowym radzieckim malowaniu. Będę malował za pomocą aerografu na akrylowych farbach Vallejo. Za podkład posłuży mi czarna farba olejna (mat).

Zamierzam wykonać także wash, oraz efekty rdzy na gąsienicach, oraz w paru miejscach kadłuba (wydech, błotniki), a także efekty błota od spodu czołgu- ten efekt palanuje uzyskć za pomocą pasteli.

Tutaj pojawiają się moje pierwsze pytania, jakie kolory farb będą potrzebne do uzyskania efektu rdzy, czy farby akrylowe na podkładzie złapią gumowe gąsienice?

Jako lakier zastosuje ceniony i chwalony sidolux.

 

Planowane waloryzacje:

- Osłona na lampy z drutu miedzianego 1mm

- Przewody od lamp z kandala 0,25

- Przewody paliwowe do zewnętrznych zbiorników cyna 0,6mm

- Barierki dookoła wierzy miedz 1mm

- Dodatki do przedniej dolnej płyty?

- Usuniecie błotnika

- Podgięcie błotników

- Struktura odlewu na wieży

- Nowy trzonek łopaty

- Drewniana deska z przodu

- Patyk z tyłu

- Pasy podtrzymujące beczki z blachy aluminiowej

- Osłona działa z materiału/foli aluminiowej

2x4NBrLfWat_4rMAPvw5ApnuAh4bfnAVW8vMxkFVq4M

- Dodanie efektu spawów w paru miejscach (Jakiego materiału użyć?)

 

Teraz parę zdjęć z postępu prac. Póki co nie ma tego zbyt wiele:

 

Wstępnie skleiłem koła napinające i napędowe, oraz wyciąłem i oszlifowałem koła jezdne.

Udało mi się także dopasować góre i dół wanny, dzięki pod szlifowaniu wpustów tylnej ścianki, wpasowuje się ona niemal idealnie w line ścian bocznych, chciaż oczywiście nie obedzie bez szpachli w okolicy błotników. Wydaje mi się, że za to nie trzeba będzie szpachlować połączenia przednich płyt, co sądzicie?

L0q0bqHOlt4czw04xHnAhU0iHSv4xDj1P8_PbNisnQk

 

Jeszcze jedno pytanie, czy przednia płyte powinienem jakoś delikatnie potraktować nitro, surfecerem?

 

F2BVEGXmG4MBK9O-4mbs02Dp6vhGRbaTL90yZ3xlgWc

 

TpNkZSR2VucwQJUi0BNZ4pEnU8e2iTk6eMUS4kMKV6o

 

Posklejałem też jedną z beczek, jednak nie jestem zbyt zadowolny z polączenia wieka, co można z tym zrobić?

QFKENhTixyCJFlX1L9ZyNPxwvdDCwIA1ljKuSrUPWD0

 

vm0l0MZaMHa1Q_SdP5cp3VdLJauWrEhh8b823Zze_Dk

 

To na tyle, ten wpis wyszedł zbyt długi Zapraszam do komentowania, prosze o podpowiedzi i sugestie.

 

edit: szew na beczce został już oczywiście zeszlifowany.

Pozdrawiam, Wojtek

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam pierwszy post, ponieważ zdjęcia wygasły, brak możliwości edycji, moderatorzy nie odpowiadaja.

 

 

Cześć, jak obiecałem zakładam swój warsztat. Dopiero rozpoczynam przygodę z modelarstwem więc pomoc kolegów z większym bagażem doświadczeń bedzie nie oceniona. Na pierwszy model wziąłem czołg T-62a firmy Tamiya. Cała rodzina T54/55, T62 strasznie mi się podoba wizualnie, a model Tamiya był najtańszy.... Jako początkujący modelarz postanowiłem nie inwestować zbyt dużych funduszy w sam model, za to nie zamierzam oszczędzać na materiałach i narzędziach.

 

Tak więc nie przedłużając, mój plan polega na wykonianie tego modelu w standardowym radzieckim malowaniu. Będę malował za pomocą aerografu na akrylowych farbach Vallejo. Za podkład posłuży mi czarna farba olejna (mat).

Zamierzam wykonać także wash, oraz efekty rdzy na gąsienicach, oraz w paru miejscach kadłuba (wydech, błotniki), a także efekty błota od spodu czołgu- ten efekt palanuje uzyskć za pomocą pasteli.

Tutaj pojawiają się moje pierwsze pytania, jakie kolory farb będą potrzebne do uzyskania efektu rdzy, czy farby akrylowe na podkładzie złapią gumowe gąsienice?

Jako lakier zastosuje ceniony i chwalony sidolux.

 

Planowane waloryzacje:

- Osłona na lampy z drutu miedzianego 1mm

- Przewody od lamp z kandala 0,25

- Przewody paliwowe do zewnętrznych zbiorników cyna 0,6mm

- Barierki dookoła wierzy miedz 1mm

- Dodatki do przedniej dolnej płyty?

- Usuniecie błotnika

- Podgięcie błotników

- Struktura odlewu na wieży

- Nowy trzonek łopaty

- Drewniana deska z przodu

- Patyk z tyłu

- Pasy podtrzymujące beczki z blachy aluminiowej

- Osłona działa z materiału/foli aluminiowej

3.JPG

- Dodanie efektu spawów w paru miejscach (Jakiego materiału użyć?)

 

Teraz parę zdjęć z postępu prac. Póki co nie ma tego zbyt wiele:

 

Wstępnie skleiłem koła napinające i napędowe, oraz wyciąłem i oszlifowałem koła jezdne.

Udało mi się także dopasować góre i dół wanny, dzięki pod szlifowaniu wpustów tylnej ścianki, wpasowuje się ona niemal idealnie w line ścian bocznych, chociaż oczywiście nie obędzie bez szpachli w okolicy błotników. Wydaje mi się, że za to nie trzeba będzie szpachlować połączenia przednich płyt, co sądzicie?

20140925_191516.jpg

 

Jeszcze jedno pytanie, czy przednia płyte powinienem jakoś delikatnie potraktować nitro, surfecerem?

20140925_191604.jpg

 

20140925_191551.jpg

 

Posklejałem też jedną z beczek, jednak nie jestem zbyt zadowolny z polączenia wieka, co można z tym zrobić?

20140925_191659.jpg

 

20140925_191707.jpg

 

To na tyle, ten wpis wyszedł zbyt długi Zapraszam do komentowania, prosze o podpowiedzi i sugestie.

Pozdrawiam, Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu nie dawał bym tych beczek na paliwo w ogóle. Nie ze względu na to że coś z nimi jest nie tak, ale dlatego że z własnego doświadczenia wiem, że ruskie współcześniaki wizualnie prezentują się lepiej bez dodatkowych beczek. Co do przedniej płyty pancerza, to nie traktuj jej niczym, ta płyta nie ma faktury odlewu, więc zostaw ją gładką. Dołożysz brudzenia i inne łederingi to będzie ok. Piszesz że chcesz zrobić jakieś tam spawy i nie wiesz z czego. Ja to kiedyś zrobiłem przy pomocy milliputa ( masy dwuskładnikowej ). Zrób cieniutki wałeczek, przyklej w miejscu w którym ma być spaw i czymś go podziabaj np. sklapelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.