Skocz do zawartości

(IN-BOX) Wozy konne z akcesoriami - 1:72 - JADAR-MODEL


hiwis

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zakupiłem zakupiłem takie oto zestawy:

 

Super Euromodeller 72008 Wóz drabiniasty z akcesoriami (1/72)

Super Euromodeller 72009 Wóz konny z akcesoriami (1/72)

Był to trochę zakup "w ciemno" gdyż w sieci udało mi się znaleźć jedynie zdjęcia gotowego produktu, nie znalazłem natomiast żadnego in-boxu i nie wiedziałem czego mogę się spodziewać.

Pozwolę więc sobie zamieścić parę zdjęć powyższych zestawów.

 

Po otwarciu solidnych pudełeczek, ze starannie zapakowanymi częściami

 

e075be96-d1d8-4473-8106-100ad6c102ee_zpsad9232a4.jpg

5f012365-a9a5-44d5-8993-7c7e2e91f38e_zpsdb24384d.jpg

 

spotkała mnie miła niespodzianka - pomimo tego że producent sprzedaje dwa, różniące się w opisie i na zdjęciach zestawy, w obu pudełkach znalazłem dokładnie ten sam zestaw części:

 

128429f0-ea66-4d75-92c7-06f86a3d55a4_zps6e038161.jpg

 

Jak widać na powyższym zdjęciu każdy zestaw umożliwia budowę obu wozów (do wyboru)

 

I kilka szczegółów:

- burty i podłoga:

e83f6f12-a27b-487b-8969-2b938a6afba1_zps8f53e3e5.jpg

202577a2-53f7-4e4e-96b5-d85b1a46577c_zpsc514176c.jpg

- koła:

22656f54-0592-4266-8a75-6b2a934fa5a4_zps11790b71.jpg

8dd83d63-4ca7-44dd-af89-0e943e524147_zpsf64bd8aa.jpg

- "zawieszenie":

8bc78dbe-1c6a-4197-9e60-6c2dc1f2c4fd_zps2934423a.jpg

- akcesoria:

28005514-fce8-4c62-a06d-fcdfda6d6a09_zps6de46af7.jpg

 

 

Ja jestem mile zaskoczony zawartością zestawów jak i jakością odlewów.

 

Na koniec przepraszam za "nieprofesjonalne" zdjęcia ale obłaskawiam nowy aparat i na tylko tyle na razie mnie stać ;)

I to by było wszystko z mej strony- może komuś się przyda.

 

Pozdrawiam.

Marcin.

 

P.S.

Informuję, że nie jestem w żaden sposób związany z producentem/sprzedawcą prezentowanych zestawów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modele ciekawe, z pewnością będą stanowić bardzo dobre uzupełnienie winietek, zwłaszcza tych z wiejskimi akcentami. Może by coś do września 39

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę z lenistwa zadam pytanie o cenę tych cudaków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E spokojnie widziałem, a nie miałem gorsze odlewy żywiczne z których i tak fajne modele wychodziły. Ten nie jest taki straszny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś mile zaskoczony jakością odlewów to mimo wszystko współczuję. Bo z tego co widzę na zdjęciach to jak mówił Janek Piekielny "rozśmiech i rzewne g..."

Widać nie jestem aż tak wymagającym klientem ani doświadczonym modelarzem jak Szanowny Kolega

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Kolego po co ten sarkazm? Jeśli jesteś zadowolony to Ok ale moim zdaniem wstyd sprzedawać dzisiaj takiej jakości odlewy. Inne firmy jakoś potrafią ładnie odlać a to co pokazałeś na zdjęciach to jakaś chałupnicza robota i to mocno amatorska. Chyba nie po to pokazałeś by wszyscy chwalili a by wszyscy sobie wyrobili zdanie. Dla mnie to wybitnie żenująco niskiej jakości odlewy.

 

Popatrz tu:

 

http://www.nikomodel.pl/index.php/PL/2013-01-23-21-07-50/akcesoria-sep/zestawy-1-35/item/the-tail-for-char-2c

 

Polski wyrób. Widzisz różnicę? Pewnie, że widzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heilsberg a zwróciłeś uwagę na cenę. Pokaż mi bardzo dobry model żywiczny w pieniądzach mniejszych od 5 dyszek. W chwili obecnej figurki w mojej ukochanej skali trzy sztuki wychodzą ok 40 zł. A jakość chyba adekwatna do ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście, cena jest niska. Ale czy kupisz czerstwy chleb po 50 groszy bo tani? Ja nie. Ale oczywiście można. Nie twierdzę, że ktoś nie może być zadowolony z tego zestawu. Oczywiście, że może. Twierdzę, że dzisiaj sprzedawanie takich odlewów jest żenujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

n pewno zestawy mają sporo nadlewek w okolicach wlewów ale mają one formę "płatków".Delikatnych cienkich zalań łatwych do usunięcia nawet twardszym pędzlem.

Same odlewy dla mnie też są ok...

 

kiedyś kupiłem od znanego naszego kolegi forumowego ciągnik Komintern z AER i to dopiero był zalany detal . Choć sam model jest unikalny w skali 1:72 i calkiem nieźle wyszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.