Jump to content
lukaszskc21

Prośba o pomoc przy wyborze farbek

Recommended Posts

Witam.

 

Wiem ze temat farb jest temat baaaardzo szeroko omawianym i na tym forum znajdę dziesiątki takich tematów jednak mam jedno tylko krótkie pytanie-może admin nie wyrzuci moje posta:)

 

Otóż-w modelarstwie są to moje początki, udało mi się do tej pory złożyć i pomalować kilka modeli(zainteresowała mnie tylko pancerka II WŚ) i w tym chciałbym się doskonalić...

Mam pytanie o doświadczonych modelarzy...

z racji tego że pierwszy sklep modelarski do jakiego trafiłem to był sklep który miał w swojej gamie głównie farby olejne Humbrol więc też w kilkanaście-kilkadziesiąt takich farbek sie zaopatrzyłem.

Zacząłem następnie przeglądać równego rodzaju fora czytac książki na ten temat i większość modelarzy stosuje farby akrylowe-różnych firm.

Dostałem od znajomego kilka sztuk farbek AGAMA, PACTRA i MODEL MASTER ACRYL...oczywiście on mnie również namawiał na akryle... powiem szczerze agama jest dla mnie dnem która w ogóle nie kryje, jest rzadka jak woda i w ogóle lipa, Pactra trochę lepsza ale i tak uważam że nie jest rewelacja. Z tych trzech najlepsza mi się wydaję MM...tylko że i tak sądzę ze Humbrol najlepiej kryje i ma najładniejsze odcienie kolorów?

Problem w tym, że sklep niedaleko mnie nie prowadzi w sprzedaży MM i musiałbym zamawiać ciągle przez neta....

Może ktos mi doradzi co jest najlepsze?

A zastanawiam się nad zmianą rodzaju farb tylko ze względu na to że akryle są łatwiejsze, nie trzeba bawić się w jakieś rozpuszczalniki itd...

 

Jak sądzicie co jest lepsze??

 

Dziękuję z góry za pomoc:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.