Skocz do zawartości

SMS Derfflinger 1:700 zestaw dodatkowy


Seba77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jakiś czas temu nabyłem w HobbyEasy model SMS Derfflinger FlyHawka. Kupiłem zestaw z bonusem w postaci metalowych luf kalibru 305mm oraz samolocikiem.

Gdy oglądałem ten zestaw trochę zastanawiałem się czy aby kupno wersji tańszej tzn bez luf i samolociku nie była by lepsza ale do tego za chwilę.

 

Wczoraj dotarła do mnie paczka z zestawem dodatkowym FlyHawka

 

IMG-20141231-00587_zpsf8758c9d.jpg

 

Oraz drewniany pokład których jestem zwolennikiem

 

IMG-20141231-00586_zps35d5e876.jpg

 

I właśnie w tym momencie mogę wrócić do wątku poprzedniego gdzie miałem dylemat nad dokonanym zakupem. Otóż po przejrzeniu zestawu dodatkowego uznałem że zainwestowałem dobrze ponieważ w zestawie dodatkowym brak luf metalowych GŁÓWNEGO KALIBRU !!!! Oczywiście można kupić wypasiony zestaw GOLD za jedyne około 260zł bez wysyłki i tam jest wszystko łącznie z metalowymi polerami i ramionami do sieci przeciwtorpedowych. Ale taki wydatek przed świętami uznałem za zbyt duży.

 

Wracamy do kupionego zestawu. Oferuje on kilka blaszek na których jest większość najbardziej kluczowych elementów które można zastąpić plastikowe.

Fotki pokazują jakie:

 

IMG-20141231-00589_zps2d3ae43e.jpg

 

Żywiczne pontony, metalowe lufy mniejszego kalibru, długi na 45 cm sznurek o fakturze zwiniętej sieci

 

IMG-20141231-00590_zpsccdccfde.jpg

IMG-20141231-00591_zpsde3aa38e.jpg

IMG-20141231-00592_zps74b9b92c.jpg

 

Niektóre elementy pokrywają się z już będącymi w zestawie np.relingi.

I na koniec instrukcja:

 

IMG-20141231-00593_zps5834ba34.jpg

IMG-20141231-00594_zpsdbf035d7.jpg

 

Jedyne co zauważyłem w niej to że niektóre kolorki montażu elementów są zastąpione innymi. Np. relingi na kominie są oznaczone 3 kolorami a miejsca ich montażu tylko 2 odcienie czerwieni. Ale to takie błahostki.

 

Moja ocena jest taka że za 105 zł( zestaw) plus 60 zł (drewniany pokład) otrzymujemy niezłe wsparcie przy wykonaniu wiernej repliki tego pięknego okrętu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.