Jump to content

Tiger I Ausf. E, DRAGON z zimmeritem, 1:72

maslav
 Share

Recommended Posts

Wystawiam po raz drugi, skończonego już (mam nadzieję, że ostatecznie ) Tygrysa Dragona. Model kupiony jako "używany" tzn. zaczęte było podwozie (pomalowane). Na dodatek w pierwszych minutach prac zalałem klejem wieżę co w przypadku zimmeritu było nie do naprawienia, dlatego wieża którą widać jest odlana przeze mnie z żywicy. W połowie prac z powodu "zawieszenia się" straciłem cały zapał dla tego modelu i końcówkę trochę "odwaliłem". Na szczęście dzięki pomocy (radom) kilku modelarzy z tego forum "odkorkowałem się" i prace ruszyły znowu.

Wielkie podziękowania dla tych, którzy swoimi radami pomogli mi w skończeniu modelu... mam nadzieję, że teraz i dla Was "wygląda to lepiej" .

Zmiany w stosunku do "modelu z pudła"

- liny z modelu Revell

- siatki robione przeze mnie z siateczki miedzianej - wydaje mi się, że trochę za gęste.

- obręcz na wieży dowódcy robiona przeze mnie... no i uchwyt na włazie obok .

- oczywiście korpus wieży odlany przeze mnie z żywicy ale identyczny z oryginałem.

Malowane farbami PATRA. Kolory użyte do malowania to dunkielgelb, rotbraun a zamiast olivgrun dałem ciemniejszy zielony (niestety na moim monitorze wygląda jak szaro-zielony).

Maszyna z 1 kompanii sPzAbt. 102. Normandia, czerwiec 1944.

77163375043517269368.jpg

18727232515871922400.jpg

83710477526432642873.jpg

17740930499625225916.jpg

10888354178883312685.jpg

17509246846590839442.jpg