Skocz do zawartości

Pytanie o HMS Royal Sovereign i Bismarcka


Gość artoorkap

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.allegro.pl/item283018481_model_pancernik_hms_royal_sovereign.html

 

Pytanie moje jest takie: co sądzicie o powyższym zestawie? Chciałbym skleić jakiś nieskomplikowany okręt na początek. Ten pancernik jest tani i nie będzie go tak żal jak go zepsuję. Doradźcie proszę...kusi mnie jeszcze to:

http://www.allegro.pl/item280394855_model_bismarck_firmy_airfix_4204.html

 

który będzie lepszy na początek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

List of ships kits określa model Airfixa jako jedną wielką pomyłkę

Royal Sovereign - nie widziałem w środku, to jakiś przepak Frog?

 

może lepiej spróbować od jakiegoś polskiego niszczyciela Mirage? skala przyzwoita a i temat bardziej swojski

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie kilka oryginalnych opinii ze wspomnianego miejsca

 

o starym FROG:

GOOD. The superstructure lacks a few details, and there are no bilge keels, but overall, very nice. The 4 inch guns are rather odd: they sit on high tubular structures, sort of like very tall barbettes. These can be cut down with little difficulty. The deck does not seal nicely in the area of the casemate guns.

Still, a very worthwhile kit, especially for its age.

Novo also marketed this kit as Royal Sovereign/Archangelsk, but the forward superstructure is not accurate for that ship.

OK. Generally good, but moulding of small parts are oversize.
As far as the basics, it is all there and reasonably accurate. The fit of the parts is typical Frog/Airfix of the time, especially the secondary armament casemates joins, which can leave a huge gap. Details are heavy, the twin 4" AA a bit on the molten blob with the part hidden deep in its depths (for a Michelangelo to free). But the kit is good and with the normal levels of skills on this list will make a good representation. A little scratchbuilding and some detail parts, and a contest winner resides therein.

 

i o przepaku Revell:

GOOD. (based on in-box review) This is the old FROG Revenge mold, recovered from Novo. Revell-Germany cleaned up the mold somewhat, but there's still some flash, (MUCH better than the Novo re-issue, though) and the nasty sinkholes in the 4" guns persist. Mold alignment improved over Novo, but still imperfect.

More like the Revenge than the Royal Sovereign. Forward superstructure is not correct for Royal Sovereign.

jak to wygląda w wykonaniu ZTS Platyk nie wiem

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Kleiłem niedawno HMS IVANHOE z ZTS i nie nadaje się jako model dla początkującego- czarny plastik, grubeanteny i żurawiki, mało detali, kiepskie spasowanie. Na tej podstawie sądzę, że ten jest podobny.

Polecam modele tej firmy- http://www.jadarhobby.waw.pl/mirage-statki-1400-c-16_585_109.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chętnie chwyciłbym się Typhoona z ALANGER-a ale mnie nie stać...pomyślę o tej opcji...IVANHOE kleiłem...fakt wszystko grube ale plastik był szary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.