Skocz do zawartości

[UiWOR] AK-130 + radar Kite Screech


okonek

Rekomendowane odpowiedzi

[uiWOR] - Uzbrojenie i wyposażenie okrętów rosyjskich

Przenosze temat aby w warsztacie nie zasmiecac relacji koledze.

 

zgodnie z życzeniem Okonka

7a9129a0d1e92ad4.jpg

ja również nie jestem do końca pewien jak działa ten "podajnik". Jeśli ktoś ma dobre zdjęcia tego elementu, to chętnie skorzystam dla poprawienia armaty. Ja niestety cykałem z nabrzeża, i nie mam dobrych zdjęć części tylnej armaty :( Na "zdrowy rozum" "łódka" od góry powinna mieć jakąś ośkę, "zawias" lub inne tego rodzaju "ustrojstwo" żeby można ją przestawić do położenia poziomego. Ale czy to faktycznie tak działa - nie wiem.

 

Jacku tez nie jestem pewien jak to dziala. Na moj rozum to raczej jakis luk inspekcyjny np. do wymiany zamkow dzial lub wyrzutu lusek i otwiera sie z gory w dol aby przyjac pozycje pozioma co widac po zawiasach (1). Automat ladowania to dwa rewolwery i sa umieszczone bezposrednio pod dzialem. Jakos nie moge sobie wyobrazic ladowania z zewnatrz. Wielkim znakiem zapytania sa te dwie polokragle prowadnice. Pytalem sie o ujecie z boku bo brakuje mi tego wyoblenia na wiezy bezposrednio pod plyta tego czegos (2).

 

b53eebcd5aba726c.jpg

 

1561836784e51b82.jpg

 

Mialem gdzies schemat jak to dziala ale nie moge sie dokopac. Przy okazji wpadlem na ciekawa fotke. Mamy tu ladny widoczek na omawiane juz przewody oraz brezencik jako oslone jazma.

 

b9b3a27e55004be7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

Wielkie dzięki za wskazówki i foty. To zaoblenie jest zrobione zgodnie z rzeczywistością. Ponownie polecam nr 13 MO gdzie to widać, jak sądzę

A teraz niestety muszę zapomnieć o prezentowaniu opublikowanych w MO renderek na co najmniej 2 lata Może po tym czasie coś mnie "najdzie" i ponownie zabiorę się za modernizację armaty, ale kto wie, tyle jest tematów zupełnie nieruszonych lub rozgrzebanych - w mojej BS "bitowej stoczni" i WWU "wirtualnych warsztatach uzbrojenia", że strach myśleć o przyszłości, na pewno niespokojnej . A na marginesie to w związku z planowanym "ociepleniem" stosunków, może w przyszłym roku jakiś "utrzymujący się na wodzie" 956-ty spełniłby moje życzenia i zawitał do Gdyni z wizytą Czego i Wam życzę

Pozdrowienia i jeszcze raz dzięki za foty!

jkrzew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zaoblenie jest zrobione zgodnie z rzeczywistością.

 

O to chodzi, ze nie widac tam zaoblenia tylko cien rzucany przez klape na wieze. Odstep klapy od korpusu wiezy tez jakis maly

 

jakiś "utrzymujący się na wodzie" 956-ty

 

Chyba nie chciales powiedziec, ze to az takie przerdzewiale zlomy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZe!

W życiu! Ja uwielbiam ruskie okręty Moje pierwsze zdjęcia zrobione Smieną "komunijną" to krążownik Swierdłow - wówczas zaa pleców Mamy , niestety negatywy sie nie zachowały :( Kompletuję zestaw jednostek pt. "Przeciwnicy lat 80-tych" i jestem coraz bliżej celu - znaczy skompletowania, o sklejaniu to zupełnie inna mowa - doba ma jak wiecie tylko 24 godziny - niestety A i tak brakuje mi w 1/350 np. Kriwaka, którego ktokolwiek robi w tej skali? A co do renderek AK-130 to na razie temat zamknięty, trzeba myśleć o innych projektach

Pozdrawiam

jkrzew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletuję zestaw jednostek pt. "Przeciwnicy lat 80-tych" i jestem coraz bliżej celu - znaczy skompletowania, o sklejaniu to zupełnie inna mowa - doba ma jak wiecie tylko 24 godziny - niestety A i tak brakuje mi w 1/350 np. Kriwaka, którego ktokolwiek robi w tej skali?

 

Nie slyszalem ale moze kiedys Trumpek nas nim uraczy np. zaraz po 1144 oraz 61

Moglbys sie pochwalic co juz tam w tej skali uzbierales

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletuję zestaw jednostek pt. "Przeciwnicy lat 80-tych" i jestem coraz bliżej celu - znaczy skompletowania, o sklejaniu to zupełnie inna mowa - doba ma jak wiecie tylko 24 godziny - niestety A i tak brakuje mi w 1/350 np. Kriwaka, którego ktokolwiek robi w tej skali?

 

Nie slyszalem ale moze kiedys Trumpek nas nim uraczy np. zaraz po 1144 oraz 61

Moglbys sie pochwalic co juz tam w tej skali uzbierales

Zatrybiłem...hm... mam chyba gdzieś plany tych AK... raczej napewno mam... hm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi przeciwnicy to : Tico, Spruance, A.Burke Flight I (brak A.Burke F II, Knoxa no i OHPerry) a z drugiej strony to Pantelejew (zamówione Sowremmeny i Variag). A o reszcie to myślę w kategoriach budowy od podstaw, tym bardziej że ostatnio zapoznałem się z ciekawymi możliwościami połączonej techniki komputerowo-frezarkowej (maszyny "rapid prototyping" i drukarki "3D". Moje pomysły najpierw sprawdzę na podwodniaku ORP Sokół (typu Kobben) w 1/144. Jeśli oczekiwania się sprawdzą to ruszę dalej A przy okazji to do naszego 61MR też mam "sporo" rzeczy porozpoczynanych w mojej BS i WWU. Dzięki za plany, bardzo fajne, te z Tajfuna używałem jako baze do 3D, chociaż w kilku miejscach sa wręcz mylące

Ale i tak chyba najlepsze dla modelarzy - jak dotad. Popatrzę kiedyś dokładniej na te rosyjskie - wyglądają równie ciekawie, a może nawet bardziej?

Pozdrawiam

jkrzew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.