Jump to content

Gorący czerwiec 41 - KW-2 1/48 Hobby Boss


Recommended Posts

Klasa 2 - Pojazdy wojskowe

Specjalna 1 - Najlepsza interpretacja tematu konkursowego

Specjalna 2 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych

 

Witam wszystkich !!!

 

Postanowiłem po raz drugi spróbować sił w konkursie. Na matę tym razem pójdzie KW-2 w skali 1/48 Hobby Bossa. Model zapewne wielu modelarzom znany, chociaż dla mnie będzie to pierwsze spotkanie z tym producentem.

Przejdźmy do inboxa:

 

SDC14162_zpsvwmklnmo.jpg

 

Liczba części jest spora jak na taką skalę. Może nie jest to model z najwyższej półki, ale podobają mi się w nim detale. Poza tym producent dorzucił blaszki fototrawione (za to duży plus). Drugą fajną rzeczą jest, to że dłuższe odcinki gąsienić mają wykonane zwisy charakterystyczne dla czołgów rodziny KW. Zastanawiam się również czy wykorzystać kalkomanie, gdyż nie widziałem, żadnych radzieckich KW-2 z napisami na pancerzu, ale wszystko okaże się w trakcie budowy

 

SDC14163_zps79otmbcr.jpg

 

SDC14165_zpsgdpuwqxi.jpg

 

SDC14166_zps1ocmmf2q.jpg

 

SDC14167_zps4pnntnmk.jpg

 

SDC14169_zps6cvjgopf.jpg

 

SDC14171_zpsd6xsstrs.jpg

 

W sumie na początek to wszystko. Relację postaram się dokumentować na bieżąco, chciałbym ukończyć ten modelik w terminie i mam nadzieję, że nic nie stanie na przeszkodzie.

Zapraszam wszystkich do zaglądania do mojej relacji, liczę też na podpowiedzi ze strony moich widzów

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam po dość długiej przerwie. Prace nad konkursowym modelem nie ustały jakby się to mogło wydawać, model nadal jest w budowie. Mam nadzieję, że zdążę do końca konkursu, przyspieszyłem trochę z pracami. Ostatnio skleiłem kadłub, oraz koła jezdne. Model naprawdę jest przyjemny w budowie, a instrukcja dokłada i czytelna Troszeczkę popracowałem nad detalami,rozwierciłem reflektor, zamierzam też wykonać spawy, ale zbytnio nie mam pomysłu jak je wykonać, także liczę na pomoc moich widzów . Przedstawiam kilka zdjęć z budowy (koła zostały założone na "sucho"). Teraz czekają mnie gąsienice i wieża tego gigantycznego czołgu (nawet w skali 1/48 robi wrażenie )

 

SDC14209_zpsdap2cljs.jpg

 

SDC14208_zpssaywmkbt.jpg

 

SDC14207_zpst4ouebaz.jpg

 

SDC14206_zpsxkmzmnwu.jpg

 

SDC14205_zpsusxfjlgv.jpg

 

SDC14198_zpsoo5brqec.jpg

 

SDC14197_zpshgjpfi6d.jpg

 

SDC14192_zpsekmri9nq.jpg

Link to comment
Share on other sites

Witam ponownie

 

Sklejanie KW-2 zostało zakończone, zaszpachlowałem również niektóre szczeliny (zwłaszcza te na wieży) oraz na dodatkowe uchwyty. Zastanawiałem się co zrobić z błotnikami czy przyklejać je czy nie, ale wygrała opcja druga. Odcinek górnej gąsienicy powinien bez problemu wejść pod błotnik (sprawdzałem to multum razy, ale wszystko wyjdzie w praniu, mam nadzieję, ze nie będzie niespodzianek). Właściwie przy modelu nie zostało nic do sklejania (poza drobnicą, na zdjęciach zauważyłem, że "uciekł" mi przedni uchwyt do lin). Model jest gotowy do malowania, zamierzam też pobawić się troszeczkę w modulację kolorów. Aktualny stan prac nad Klimentem przedstawia się następująco:

 

SDC14251_zpslkzorxci.jpg

 

SDC14249_zpszrgmteif.jpg

 

SDC14247_zpsdj51qp70.jpg

 

SDC14252_zpsgxyaklhw.jpg

 

SDC14248_zpsep7ozeep.jpg

 

SDC14245_zpsgrkk6zai.jpg

 

SDC14244_zpsk8fbvgaz.jpg

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich !!!

 

Tym razem chciałbym przedstawić efekty moich "malowanek". Prawdopodobnie trzeci raz w życiu, bawiłem się w modulacje kolorów, wyszło trochę nieśmiało, ale z efektu jestem zadowolony, nie chciałem zbytnio przesadzać z z tym efektem, rozjaśniłem włazy, delikatnie koła oraz inne detale. Jako bazę zastosowałem farbkę pactra A112. Rozjaśnienia środków płyt pancernych wykonywałem za pomocą mieszanki pactry A112 i A34. Najjaśniejsze rozjaśnienia wykonałem za pomocą farbki pactra A124. Aktualnie, model czeka na sidolux, kilka podmalowań i kalkomanie (mimo, że wykonuję rosyjską wersję, postanowiłem skorzystać z zestawowych kalek).

 

O to efekty kilkugodzinnej pracy:

SDC14298_zpssv95fclm.jpg

 

SDC14297_zps0llekqcx.jpg

 

SDC14295_zpsbe6tv9oq.jpg

 

SDC14294_zpsauzt2bge.jpg

 

SDC14293_zpsxe87f6f8.jpg

 

SDC14290_zpsyniwmkdc.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Budowa KW-2 została zakończona, chociaż nie powiem,ze była prosta, problemów dostarczyły gąsienice, odpadające błotniki itp sprawy. Zrezygnowałem z dokumentowania postępów, gdyż model, robiony był troszkę w pośpiechu, nie ustrzegłem się błędów. Mimo to postanowiłem zamieścić Klimenta w galerii.

 

 

SDC14308_zpsw55ovvrr.jpg

 

Galeria: TUTAJ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.