Skocz do zawartości

Skyraider AD-5 i AD-5W


SKAYRAIDER

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po roku udało mi się dokończyć dzieła i wyszła forma do kadłuba i innych pierdółek ażeby z tego możnabyło zrobić AD-5 i AD-5W w skali 1-48.

Do tego celu należy dokupić Skyraidera Italerii ażeby samolot miał skrzydła

i podwozie. Mozna to zobaczyć na allegro.

Napiszcie co o tym sądzicie.

Marek Wierzchowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba o to chodzi http://www.allegro.pl/item101897421_konwersja_do_skyraidera_italeri_1_48.html

 

W sumie to na Skyraiderach sie nie wyznaję, bo i też samoloty ze smigłem to nie moja bajka, ale były uzywane w Wietnamie i przynajmniej jednego chciałbym sobie kiedys zrobić. Kojarzę głównie tą wersję którą robi Tamiya, to chyba A-1H oraz tą którą robił kiedys Matchbox (A-1E?) i taki Skyraider z czteromiejscową kabiną mi się podoba najbardziej.

Twoja konwersja to zdaje się własnie A-1E? Dlaczego akurat zrobiłeś nowy kadłub pod model Italerii (stara Esci?), a nie pod najlepszy na rynku model tamiyiowski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo proste, po prostu koszty. Kupić tamiye dla samych skrzydeł i podwozia to utopia. Skrzydła od itlerki wystarczy przerysować i jest ok.

AD-5 był nawet w wersji 8 osobowej do przewozu pilotów na lotniskowce.

 

Pozdrawiam

M.W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item103952875_konwersja_do_skyraidera_italeri_1_48.html

 

Tu juz widać zakres konwersji znacznie lepiej.

 

http://photos.allegro.pl/photos/oryginal/10/1039/103952/10395287/103952875

 

Wygląda to niezmiernie interesująco i bardzo cieszy, że ktoś w nas zabrał się za robienie takich żywic. A czy z tego kadłuba da się zrobić szturmową wersję A-1E uzywaną przez USAF w Wietnamie?

Marku zapewne bedzieszna konkursie w Toruniu. Czy bedzie mozliwość obejrzenia tej konwersji na żywo?

Kupowanie modelu Tamiya dla samych skrzydeł to faktycznie szalenstwo, ale w tej modyfikacji wykorzystuje sie nie tylko skrzydła, ale i silnik, śmigło, podwozie, pylony podskrzydowe uzbrojenie itd, a to juz by mnie skłaniało do wydania kasy na zestaw tamiyowski. No chyba ze Tamiya robi jakąś inną wersje rózniąca sie tymi szczegółami. Dlatego jestem ciekaw czy Twoją żywice da się zestawic z tym zestawem. Od razu piszę, że ciecia, klejenia wstawiania płytek plastiku i szlifowania to ja się nie boję, tak wiec chyba nie było by problemu.

 

A nie kusi Cie przypadkiem zrobienie żywicznego kadłuba do Mirage IIIE/V na bazie modelu Eduarda?

 

Aaa, sory silnik jest z żywicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Cześć

Napewno się da ale po co, wystarczy linie podziału delikatnie przerysować i jest OK. Kadłub i stateczniki mają delikatne wgłębne linie podzału.

Wloty trzeba odciąć i wkleić te odlane z żywicy. No i najważniejsze do wersji AD-5W trzeba zrobić samemu wyposażenie tylnej kabiny, to z tą dużą gruchą

pod kabiną. Jak wiesz modelarz wszystko potrafi mając za podstawę chciaż namiastke kawałka czegoś co latało lub jeździło.

Pozdrawiam

M.W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.