Skocz do zawartości

[In Box] U-boot typu VIID 1/144 Revell


karoleski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Na początek trochę o samym okręcie:

Jest to wersja rozwojowa okrętu typu VIIC przystosowana do stawiania min. Podstawowa różnica pomiędzy typem VIIC jest dodany za kioskiem 11 metrowy przedział minowy (5 silosów po 3 miny w każdym). Reszta uzbrojenia nie zmieniła się w stosunku do typu VIIC. Wybudowano tylko 6 okrętów tego typu (U213-U218). Stępkę pod pierwszy okręt położono 1.10.1940 (U213) a wejście do służby nastąpiło 30.09.1941r. Do końca 1942 roku do służby trafiły pozostałe okręty.

 

69c240ba3a6f06d4.jpg

 

 

Instrukcja:

 

http://www.revell.de/manual/05009.PDF

 

Kalkomanie: Swastyka na banderze jest mojej roboty (średnio to wyszło może następnym razem będzie lepiej) producent oczywiście jej nie umieścił

 

72e4014aa813b568.jpg

 

Kadłub:

 

be9ecd653c6be3d7.jpg

 

Ramka 1:

 

8a6c15da4f2a0671.jpg[/url

 

Uzupełnienie ramki 1:

 

95288acdbe78730d.jpg

 

Detale:

 

1bd9990aa280bd09.jpg

 

8a18422cee609c75.jpg

 

05c7c5758c40a7a3.jpg

 

a511af5a447d6e95.jpg

 

4826ada1075ffdfa.jpg

 

8c6513cfad165c98.jpg

 

f41dbda4d7e30e5f.jpg

 

f406718dc43ac266.jpg

 

00259d28e997ad2f.jpg

 

c5ef4c7f1715ab7d.jpg

 

Moje spostrzeżenia:

 

Model jest w miarę poprawny, jednak znalazłem pewne niedociągnięcia:

1. i chyba najważniejsze... bardzo uproszczone działo 88 mm C/35. Będzie trzeba sporo pracy włożyć by je uzupełnić.

2.Poręcze i stopnie na kiosku odlane razem z kioskiem

3.Brak charakterystycznych "promieni" na pokładzie wokół działa 88 mm

4.W niektórych miejscach znajdują się nadlewy szczególnie jest to widoczne na antenie radionamiernika

Reszta jest bez zarzutu

 

Dołączone do zestawu kalkomanie pozwalają na wybór jednego z 6-ciu U-bootów. Każdy zarówno w fazie oddania do służby jak i po wcieleniu do 9 Flotylli w Breście:

 

- U213 - 1942 r prawdopodobnie zaraz po przebazowaniu (na kiosku znajduje się godło 7 Flotylli tzw:"Byk ze Scapa Flow"

- U214 - 1943

- U215 - 1943

- U216 - 1942

- U217 - 1943

- U218 - 1942 - ten schemat niestety jest bardzo nieczytelny (oznaczenia kolorów)

 

Do budowy modelu pomocne na pewno będą te dwie książki:

 

"U-booty typu VII geneza, opis konstrukcji, budowa"

Przemysław Federowicz

Seria: Okręty wojenne nr specjalny 17

 

"U-boot VII Vol.1"

Marek Krzyształowicz

Seria:"Encyklopedia okrętów wojennych 47"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomniales o kalkomaniach... w cywilizowanych krajach propagowanie i rozpowszechnianie symboli faszystowskich (swastyki) jest zabronione i scigane prawem stad zaden szanujacy sie producent nie zamiesci tego na kalkomaniach.

In-box obfity :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny in-box, coraz bardziej ciekawi mnie ta skala w o.p. - pomału jest w czym wybierać

 

Jędrek

ps. niektóre zdjęcia mógłbyś przed wrzuceniem na serwer skadrować trochę (poprzycinać z nadmiernego tła)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie...

Zostawienie pustej przestrzeni na banderze jest dużo lepszym posunięciem niż wstawiać coś na siłę. W jakimś modelu nie pamiętam w jakim na banderze w białym kole zamiast swastyki był krzyż oficerski... Nijak nie pasujący do niej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny in-box, coraz bardziej ciekawi mnie ta skala w o.p. - pomału jest w czym wybierać

 

Jędrek

ps. niektóre zdjęcia mógłbyś przed wrzuceniem na serwer skadrować trochę (poprzycinać z nadmiernego tła)

 

Nie miałem już na to czasu. I tak mi to dobre dwie godz zajęło.

 

... i tak nie wszystko zostało pokazane jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.