Jump to content

Diorama lotniska


Recommended Posts

Jestem obecnie na ukończeniu mojego pierwszego modelu plastikowego. Jest to Honda Civic VI gen w sklai 1/24 - jako model rozbiegowy.

Docelowo chcę sklejać tylko modele samolotów pasażerskich w skali 1:144. Wpadłem na pomysł by jedną z półek nad łóżkiem przerobić na dioramę. Jest ona prostopadłościanem otwartym z jednej strony.

Moje pytanie dotyczy głównie wykonywania dioram.

Z czego można zrobić np. płyty jakie stosowane są na lotniskach?

Lepiej robić dioramę z pojedynczych elementów i odpowiednimi technikami czy po prostu przygotować sobie odpowiednie wydruki i nakleić je na płytę meblową by ostatecznie półkę przerobić na coś w rodzaju "pasa startowego"?

 

Nie będzie ona jakoś szczególnie widoczna bo dolna płyta półki jest na wysokości czoła więc około 180 cm od ziemi. Bardziej zależy mi na tym by jakiś ładny model sobie tam postawić. Myślę też nad podwieszeniem tego modelu do górnej ścianki półki tak by stworzyć efekt "startowania". Chciałem też dodać jakieś oświetlenie by w nocy był efekt oświetlonego pasa startowego (światła na pasie + jakieś lampy) i oświetlenie samolotu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.