Skocz do zawartości

Elementy fototrawione dla laika, czyli z czym to się je?


dwdowiak

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiego kleju używać do elementów fototrawionych? Czy są jakieś produkowane specjalnie w tym celu?

Generalnie próbowałem używać klasycznego cyjanoakrylu, ale muszę przyznać że średnio jestem zadowolony :/ W przypadku małych powierzchni niestety niezbyt dobrze (wręcz prawie w ogóle) nie trzyma, z kolei przy większych zasycha tak szybko, że niemożliwe są jakiekolwiek korekty w ustawieniu częsci już po ich styku. Podobnie jest w kwestii zarówno blaszka do blaszki, jak i plastik do blaszki.

 

Oraz generalnie - macie jakieś rady dla osoby która dopiero zaczyna zabawę z blaszkami? Jakieś podstawowe sprawy na które należy zwrócić uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kleju to ja do blaszek posiadam klej Tamiya CA Cement Gel Type.

Porady....należy uważać z ilością kleju - nałożysz za dużo i klej ci wypłynie spod blaszki i może zniweczyć cały twój trud.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ja do elementów fototrawionych używam kleju cyjanoakrylowego ale w żelu bądź gęstego. Nie "łapie" w sekundę ale mam czas na dokładne przyklejenie/ustawienie elementu. Większe elementy jak błotniki , beczki lutuję używając aberowskiego topnika

 

e4290eb1227735b9m.jpg a9af8789597e53a2m.jpg 96e19986a180bf18m.jpg

 

i tak jak napisał kolega koksi750 ....należy uważać z ilością kleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że ja też jestem takim trochę blachowym laikiem a chcę z tym zaczęć moją przygodę więc mam dwa pytania:

-Słyszałem że przed malowaniem części fototrawionych trzeba je w czymś trawić (czy coś takiego)- w czym, ile czasu etc. Proszę o w miarę wyczerpującą odp.

- Ile kosztuje wyginacz do blach

 

To wszystko, jak coś mi się jeszcze przypomni to się spytam .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"aberowskiego topnika " a cóż to i z czym sie je ?

 

np. tutaj można to znaleźć

http://www.modelcentrum.pl/go/_info/?id=3918&sess_id=1b812c9bd4943c8f8673515e51a5f458

 

po "posmarowaniu" elementu tym specyfikiem cyna bardzo fajnie się "rozlewa". Cynę używam taką bez dodatków (np. kalafonii w środku)

 

Za nim nabyłem

 

be44cd5b0ed1bdb5m.jpg 450affddfe64c37am.jpg

 

zaginałem nawet między klockami lego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że przed malowaniem części fototrawionych trzeba je w czymś trawić (czy coś takiego)- w czym, ile czasu etc.

 

Pierwsze słyszę o czymś takim. Wystarczy je przemyć żeby ewentualnie usunąć jakieś tłuszcze,itp a potem malowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.