Jump to content

Nissan 300ZX (1:24 Tamiya)


piotrek18tw
 Share

Recommended Posts

Niedawno zacząłem składać kolekny model, choć Honda jeszcze nieukończona. Modelem tym jest Nissan Fairlady Z32, znany bardziej jako 300ZX. Model od Tamiyi, skala 1:24. Silnik niestety złożony przez poprzedniego właściciela, dlatego ciężko było mi go pomalować jakbym chciał. No ale coś tam wymodziłem...

 

Pierwsza przymiarka silnika w nadwoziu

fS1QLhTl.jpg

lSn29pfl.jpg

 

I rzut okiem na podwozie:

IkPbGXPl.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Taką klimatyczną fotkę sobie zrobiłem. Jakoś tak bardziej podobają mi się edytowane w ten sposób zdjęcia niż oryginały.

 

LfQ26efl.jpg

 

Co prawda zmian nie ma póki co wiele, no ale chwalę się że jednak coś z Nissanem robię, bo Honda NSX niestety została porzucona - wyszło kilka błędów, których nie mam obecnie siły naprawiać. Kiedyś spróbuję zrobić NSX'a jeszcze raz, może na bazie innego modelu.

 

W Nissanie zaszpachlowałem otwory na przednią rejestrację, wycieraczkę tylnej szyby, obrysówki w zderzaku tylnym i antenę w błotniku. Tych elementów po prostu nie będzie, bo chcę zrobić "czysty" samochód. Pozbyłem się też bocznych kierunkowskazów i zastanawiam się, czy nie usunąć trzeciego światła stop ze spoilera.

Link to comment
Share on other sites

też mnie to kusi, tylko pojawi się wtedy drobny problem. O ile usunięcie żłobienia na spojlerze nie jest problemem (szpachlą się ogarnie), to trzeci stop jest zespolony z blendą tylnych lamp (jeden, przeźroczysty element w wytłoczce), choć mam pewien pomysł - odciąć go, wyszlifować blendę i dolną część (światła i przestrzeń między nimi) pomalować normalnie jak należy, a górną część od zewnątrz pomalować czarnym glossem (czarna będzie też dolna część zderzaków i progów oraz dach)

 

Edit:

Lakierowanie idzie jak krew z nosa. Nie jest idealnie, aczkolwiek jestem raczej zadowolony z efektu. Została jeszcze polerka i klar, oraz oczywiście czarne elementy za które biorę się już za moment, no i maska od spodu, ale to jeszcze zaczeka, bo chcę dorobić żebrowanie maski. (efekty bo aparat z tel. lipną jakość fotek robi)

 

HIe4ULwl.jpg

 

LwKIyjql.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.