Jump to content

sd kfz 222 africa corps


Recommended Posts

Witam buduje model sd kfz 222 z tamiya i mam pytanko czy pojazdy te były najpierw malowane na panzergrau a ppotem malowane na piaskowy bo można by zrobić ciekawe przytarcia, prosze też znawców tematu o podanie koloru piaskowego jaki był stosowany w afryce czy nadaje się model master african mustard.

Link to comment
Share on other sites

jednostki niemieckie posiadały kamuflaż Panzer Grau RAL 7027 . Kolor ten był stosowany do połowy lutego 1943 roku z niewielkimi odstępstwami. Jeżeli chodzi zaś o Afrykę to gdy w lutym 1941 roku niemieckie wojska się tam znalazły, ich pojazdy pomalowane były standardowo w panzergrau, jednakże walki w Afryce wykazały jednak że kolor ten na pustynię się zupełnie nie nadaje. Wprowadzono w marcu 1941 roku nowy wzór malowania, nakazujący malowanie pojazu w 2/3 kolorem Afrika Korps Gelb RAL 8000, pozostałą część pojazdu Grau RAL 7008. Ponieważ niemiecka logistyka wcale nie była taka wspaniała jak się ją często przedstawia i brakowało tych farb niektóre jednostki malowały pojazdy całkowicie RAL 8000, albo zdobycznymi farbami Angoli lub farbami przenzaczonymi dla Luftwaffe(RLM 79 Sandgelb, RLM 79a Sandbraun). Często także podstawowy Panzer Grau uzupełniano kamuflażem w którymś z podanych kolorów, zatem można pomalować pojazd panzergrau, ale chyba lepiej będzie jak po prostu pomalojesz go na kolor afrika koprs i następnie zrobisz odpryski i przetracia panzergrau. Takie jest moje zdanie, skromne zdanie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.