Jump to content
Sign in to follow this  
prokuna

Malowanie karbonu - podkład Mr. Surfacer 1200

Recommended Posts

Witam wszystkich,

proszę o pomoc.

Chce użyć  podkład Mr. Surfacer 1200 do maskowania uszkodzeń/wytarć folii maskującej - dotyczy ramion karbonowych w łuku bloczkowym. 

Luk to wysoki, tarczowy model hoyta - ramiona są bez uszkodzeń, punktowo wytarta jest tylko ta folia. Do tej pory uszkodzenia maskowałem przy pomocy brushmarkerów W&N (permanentne na bazie alkoholu). Świetnie się sprawdzają, ale tylko w tych miejscach, gdzie zachował się podkład od fabrycznej folii (koloru białego). W miejscach, gdzie tego podkładu nie ma - jest czysty karbon ,brushmarkery nie chwytają. Są to punktowe wytarcia - ledwie wyczuwalne pod palcem, wielkości max 1mmx2mm i grubości kartki papieru (może trochę głębsze). 

Chce ubytki pokryć mr. surfacer 1200 - bez rozcieńczania, pędzlem. Następnie wyrównać przy pomocy papieru 3000/4000 i pokryć w/w brushmarkerami.

Mam kilka pytań:

- czy podkład surfacer nie uszkodzi mi karbonu (w łuku bloczkowym do drobnych uszkodzeń/obić ramion stosuje się klej cyjanoakrylowy . Karbonu nie niszczy, przynajmniej w istotny i widoczny sposób). Ja stosuje cyjanoakryl 10 sekundowy nie elastyczny (dragon:), pomimo, że ramiona pracują sprawdza się doskonale, nie kruszy się (a łuk używam również zimą na wolnym powietrzu, czy w deszczu)

-czy podkład ten można malować/pokryć brushmarkerami w&n - tusz na bazie alkoholu (tylko w ten sposób mogę prawie idealnie dobrać kolor, warstwa jest trwała i się nie wyciera, jest cienka).

-jaki pędzel nadaje się do tego podkładu.

 

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc,

Bartosz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.