Skocz do zawartości

F-4J Black Bunny Tamiya 1:32


ministersan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jakiś czas temu przerwałem modelarstwo, nie skończyłem żadnego warsztatu, co drugi model lądował w śmietniku. Minęło trochę czasu,

dojrzałem 🙂 ... i postanowiłem wrócić do hobby. Na początek chcę zrobić model o którym zawsze marzyłem, czyli F-4 czarny jak noc

z najsławniejszym króliczkiem na świecie na ogonie...

Model to stara, ale jara Tamiya w skali 1:32 z dodatków tylko blaszki Edka do kokpitu (nie chcę pakować kasy w ten model, mam nadzieję, że nadrobi

to malowaniem). Dodatkowo suche kalki Hobby Decal - będę je kładł pierwszy raz, więc wszelkie porady mile widziane.

Fotki na razie lepsze nie będą, musze dozbierać na oświetlenie. (choć nadal będą robione telefonem. Na razie nie planuje zakupu aparatu, bo skarbonka

została wyczyszczona przez drona...

Ponieważ mam rezerwowe części, na razie na brudno zacząłem próby z osłoną, z efektu metalicznego jestem zadowolony, ale zastanawiam się, jak zrobić przepalenia

i jakie, bo różne wersje na tym samolocie występowały.

IMG20210127190958.jpg

IMG20210127191015.jpg

IMG20210127190917.jpg

IMG20210127190920.jpg

Edytowane przez ministersan
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Na razie nie dzieje się nic ciekawego. Jak będę miał warunki do fotografowania i przejdę do etapu malowania będzie więcej fotek. Na razie jestem na etapie szukania w necie uzbrojonych F-4 z VX-4. Na pewno zamontuje środkowy zbiornik w kolorze czarnym i skrzydłowe zbiorniki (nie wiem, czy także były w kolorze czarnym, a przy najmniej widziałem gołe pylony, które nie były czarne). Nie wiem jak z pociskami. Czy któryś z zestawu się nada, a jesli tak, to czy jako testowe nie miały innego malowania? Liczę na pomoc w tym temacie. Jeśli ten projekt wyjdzie następny jest w kolejce Tomcat z króliczkiem na ogonie.

 

IMG20210211145055.jpg

IMG20210211145101.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zróżnicowanie koloru (czarny niestety nie jest łatwy) będę starał się użyć różnego poziomu błyszczenia. Światło odbijając się powinno stworzyć

wtedy iluzje "różnych odcieni" czarnego. 

 

Edit:

Powoli robię drobnicę,(tempo nie jest zbyt szybkie) w tym tygodniu będę miał lampy, więc postaram się dawać częściej i lepsze fotki. 

 

IMG20210216135109.jpg

IMG20210216135134.jpg

IMG20210216135213.jpg

 

Przy okazji, ma może ktoś na zbyciu poniższą część (może być z dowolnej wersji Phantoma Tamki w 1:32)?

 

 

IMG20210216133849.jpg

Edytowane przez ministersan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.