Jump to content

ministersan

Members
 • Content Count

  572
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by ministersan

 1. MiG zarezerwowany dla kolegi K.Barcz. Za Su możliwa także wymiana na lotnictwo współczesne 1:48 Aktualizacja: Su zarezerwowany dla kolegi Shilka
 2. Witam Do sprzedania Su-25 Trumpetera 1:32 - Wypraski w foliach - cena 310zł z wysyłką gratis MiG -29 Trumpetera 1:32 Wypraski w foliach, tylko kadłub rozpakowany w celu zobaczenia , plus blaszka do kokpitu i kalki do polskiego malowania - cena 250 zł z wysyłką gratis
 3. Szybkie fotki, żeby dać znać, że temat powoli posuwa się do przodu. Główna bryła kadłuba złożona. Teraz jeszcze trochę szpachli i szlifowania, kilka drobiazgów i biorę się za malowanie kadłuba. Jak zaczną się prace malarskie i detale pokładu zrobię lepsze fotki i postaram się pokazywać dokładniej wszystkie kroki.
 4. Na razie nie dzieje się nic ciekawego. Kadłub wielki i całe szczęście , że Italeri rozwiązała to za pomocą śrub i nakrętek. Pozostaje przeszlifować krawędzie i montować tył ze śrubami i pokład. Kolosa ciężko będzie dobrze sfotografować. Chciałbym prosić o pomoc. Italeri do kadłuba i do torped podała ten sam kod FS36270, choć swoje farbki podała dwie różne. Sprawdziłem odpowiednik Tamki i XF-66 wydaje mi się za ciemny. Zgodnie z nr farbek Italki kadłub powinien być FS36495. Czy możecie mi powiedzieć jaki kolorek będzie odpowiedni - najlepiej Tamiya (jeśli nie to jakieś inne akryle). Zacząłem używać farb Alclad i być może tam jest odpowiednia farba.
 5. Witam Jak pisałem w wątku "morskim" Czas na "poważne" modelarstwo ;-). Czas na drugi mój model marzeń, czyli P-61 w skali 1:32 z HB. Będzie wzbogacony blaszkami Edka do kokpitu. Waham się nad tym, czy podwozie zrobić otwarte, czy zrobić w wersji "w locie". Nie mam zbyt wiele miejsca i w wersji w locie, powiem szczerze, na jakiejś "nóżce" łatwiej by mi było znaleźć miejsce. Wszystko idzie w odstawkę i równolegle z S-38 będzie powstawała moja wymarzona P-61. Najbardziej boję się malowania - z czarnego kamo trudno wydobyć jakieś życie. Mmam nadzieję zacząć w weekend. Pozdrawiam Miniaktualizacja: Do wnętrtza zamierzam użyć tego specyfiku Niestety Hobby Boss, jak zwykle, nie pomaga w kwestii kolorów Dlatego trzeba poszperać w internecie - może ktoś ma namiary na jakieś fajne fotki?
 6. Witam W sumie od dawna coś sklejam, choć nie udało mi się zakończyć żadnej relacji z warsztatu - część modeli powstała, ale nie miałem motywacji do stałego przerywania pracy i fotografowania. Do tej pory jednak sklejałem tylko dla siebie, tak dla własnej przyjemności. Teraz postanowiłem jednak, że wypadałoby się przejechać z jakimś modelem na konkurs 🙂 . W końcu zakupiłem trzy modele, które były takim moim małym marzeniem i je chciałbym zrobić jak najlepiej. Są to: - właśnie Schnellboot S-38 w skali 1:35 (dziś dostarczony) - oraz z lotnictwa w 1:32 P-38 (zakupiony już dość dawno, ale jeszcze musi poczekać) i P-61B (także dzisiejsza dostawa - kupiony na allegro za całkiem sympatyczną cenę) (trudne malowania sobie wybrałem bo srebrne i czarne, ale co tam). Bez przedłużania - szybka fotka wieeelkich połówek kadłuba Malowanie proponowane przez Italeri jest zbyt monotonne (same szarości), więc myślałem oliwko-zielonym pokładzie i biało-czerwonych pasach identyfikacyjnych https://weaponsandwarfare.com/2017/09/19/type-s-100-s-700/ Liczę na Waszą pomoc. Mam nadzieję, że uda mi się wystartować z pracami w weekend.
 7. Witam Kupię w rozsądnej cenie P-61B Hobby Boss 1:32
 8. Witam Które będą odpowiednie do P-38L-5-LO z Trumpka? https://www.mojehobby.pl/products/P-38-Lightning-zestaw-uzbrojenia-wczesnego-typu-km-y-Browning-.50-cal-z-perforowana-chlodnica-oraz-wczesna-i-pozna-koncowka-dzialka-20mm.html https://www.mojehobby.pl/products/P-38-Lightning-zestaw-uzbrojenia-poznego-typu-km-y-Browning-.50-cal-z-oslonieta-chlodnica-koncowka-dzialka-20mm.html https://www.mojehobby.pl/products/P-38J-Lighting-lufy-dzialek-TRU.html
 9. Witam Które z poniższych będą odpowiednie do P-38L-5-LO lightning z Trumpka? https://www.mojehobby.pl/products/P-38J-Lighting-lufy-dzialek-TRU.html https://www.mojehobby.pl/products/P-38-Lightning-zestaw-uzbrojenia-poznego-typu-km-y-Browning-.50-cal-z-oslonieta-chlodnica-koncowka-dzialka-20mm.html https://www.mojehobby.pl/products/P-38-Lightning-zestaw-uzbrojenia-wczesnego-typu-km-y-Browning-.50-cal-z-perforowana-chlodnica-oraz-wczesna-i-pozna-koncowka-dzialka-20mm.html
 10. Witam Odkupie kalki do malowania P-38L w 1:32 (dowolny schemat z dostępnych) z wydawnictwa Kagero Top Color.
 11. Witam. Kupię Trumpeter 00210 Kriegslokomotive BR 52 w rozsądnej cenie. Ewentualnie pozostale lokomotywy z Trumpka w 1:35. Ewentualnie jeszcze działo Leopold lub wagony opancerzone w 1:35. Pozdrawiam
 12. Witam Sklejone trzy wózki (jak na foto), a w związku z tym odpakowane 7 ramek. Pozostałe ramki w foliach. Brak oryginalnego pudełka. Zamienie na współczesne lotnictwo w 1:32. Ewentualnie coś większego w 1:48.
 13. Jeśli dobrze patrzę to było raptem 5 komentarzy w tym jeden negatywny. Nie mogę podejrzeć komentarzy, ale generalnie rozumiem , że każdy kiedyś zaczynał na allegro..., Ja jednak zastanowiłby się chwilę nad kupnem od kogoś z tylko 5 komentarzami a już zaliczającego jednego negatywa.
 14. Kupiony tak z ciekawości. Zawartość ciekawa, choć nie ma pomysłu jak go zrobić żeby nie wyglądał jak zabawka.
 15. Witam Czy są jakieś mocno widoczne różnice między Ju-87B a Ju-87R? Mam Trumpka w 1:32 wersja R, a chciałbym malowanie inne niż niemieckie, a najwięcej ciekawych ma wersja B. Może ma ktoś namiary na jakieś ciekawe malowanko inne niż niemieckie. Pozdrawiam
 16. Czy można po wciśnięciu do słoika używać farby Tamki w sprayu do aerografu. Czym rozcieńczać i czy nie wyschnie w słoiku. Szukałem farby do malowania F1 Redbull i nie mogę znaleźć odpowiednika TS-89 więc jestem chyba skzany na spray. A nie mam warunków do malowania sprayem . Jednak aerograf to dużo większa precyzja.
 17. W ramach wymiany nabyłem
 18. Niestety brak czasu nadal doskiera więc szybkie foto, że coś się dzieje. Mam nadzieję, że w końcu uda się zrobić lepsze. Niestety w kilku miejsach przesadziłem i zanikł efekt cieniowania, a nie chciałem zmywać, więc dostosowałem całość. Pobawie się cieniowaniem jaśniejszymi barwami. Model robię kolejnymi fragmentami - kalka orłem cholernie gruba, moje płyny jej nie biorą. Trochę brudów i śladów , bo zdjęcie zrobione na szybko w trakcie prac.
 19. Czarny chyba rzeczywiście uzupełnie do pełnej czerni. Kto nie ryzykuje ten nie wygrywa. Poza tym trzeba wypróbować nowe metody. Trzymając się tylko znanych stoi się w miejscu, a trzeba się rozwijać. To jest model ćwiczebny, bo czeka kolejna F-15 w wydaniu Pit Road i w jednym z poniższych malowań będzie = a ona musi być cacy :-) Generalnie czarny podkład stosuje w pancerce w jednolitym kamo i tam mi się sprawdza.
 20. Tak jak pisałem, prace idą dalej. Niestety dzisiaj nie mam warunków do zdjęć. Obiecuje, że etap malowania kamo będzie już miał dobre fotki. Eksperyment - bez preshidingu. Cały model na czarno, choć nie pełne krycie. Pokaże mi to niedoróbki oraz mam nadzieję pozwoli z fajnym cieniowaniem położyć kamo. Nie ufam spasowaniu częsci przewidzianych jako otwarte przy zamknięciu, więc prawdopodobnie wszystko co przeidział producent będzie pootwierane.
 21. Bryła zmontowana tylko brak czasu na fotki. Mam nadzieję, że weekend będzie luźniejszy i dam radę zrobić fotki.
 22. Dzięki za info. Tylko z tego co widziałem to te wypraski Hase nie są jakoś lepsze od Tamki. Może ktoś miał je w rękach, bo fotki nie oddają wszystkiego.
 23. No właśnie droższe i tylko z zagranicy można sprowadzić. Poza tym przyszły do mnie kalki DXM z ktorych planuje wykonać dwa malowanka, a dwa razy cena Pit Road to za dużo. Tym bardziej, że czekam już na jednego F-15J z Pit Road.
 24. Przy okazji pytanko. Potrzebuje kupic F-15j w 1:48 za niedużą kase. Do wyboru mam Tamke za 100 i Hasegawe za 200. Czy rzeczywoście Hase jest tyle lepsze, że warto zapłacić dwa razy tyle co za Tamkę?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.