Skocz do zawartości

Początkujący - modele aut cywilnych/konkretne i sprecyzowane wymagania.


Tomeq90

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Po ok 20 latach postanowiłem wrócić do modelarstwa, za dzieciaka kleiłem sprzęt wojskowy ale to głownie amatorsko i często bez malowania. Po powrocie mam na koncie jeden model

a mianowicie Nissana Silvie S13 1:24 Tamyia. Sam model do pewnego momentu szedł mi dobrze ale koniec końców wyszło to tak sobie/z naciskiem na zle (Kilka moich błędów, zły dobór podkładu z farbami, I niedoróbki w samym modelu przez producenta). Zobaczyłem co robię żle a co dobrze na co zwrócić uwagę następnym razem będzie lepiej. ;) Ale zanim zacznę mam kilka pytań do bardziej

doświadczonej modelarskiej braci...

A mianowicie:

1. Producenci i wasze doświadczenia z nimi: Co polecacie co nie. Tak jak pisałem kleje auta cywilne 1:24 i tak już zostanie z czasem jak już nabiorę odpowiedniego doświadczenia to może jakieś auta

ciężarowe i rajdowe (ale to raz na jakiś czas).

2. Drugie pytanie trochę nawiązuje do poprzedniego a więc co sądzicie o tym modelu https://agtom.eu/samochody-osobowe/323774-heller-80759-renault-4l-1-24-3279510807592.html

Kleił ktoś? Jak z jakością itp? Zastanawiam się nad nim jako następny.  Poza tym jakiś fajny model vw golfa II ew jakiś sportowy samochód ale taki bardziej dla początkującego.

3.Podkłady - tak jak w temacie. Np valejo gryzie się z tamyią to już wiem. :D Jakieś wasze wskazówki podpowiedzi dla początkującego

4. Ogólnie jakieś tricki,wskazówki przydatne porady przy klejeniu aut dla początkującego.

To by było na razie na tyle...

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc i zainteresowanie!

Pozdrawiam! :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.