Skocz do zawartości

UM BT-2 w skali 1/72 - moj pierwszy warsztat


wawrzul

Rekomendowane odpowiedzi

Wow, dosc egzotyczne mieszanki Ja myslalem zeby albo dodac po prostu bialego, albo ukrasc pomysl ze strony ktora podalem wczesniej i dodac koloru light green (tez Vallejo). Ew. moze zrobie wedle sugestii wczesniej i pomaluje Russian Green a nastepnie naloze biel tytanowa (farba olejna w tubce oczywiscie)

 

Co do gasienic - zdecydowalem sie jednak na wyciecie, podklejenie patafixem (blu-tack) i pomalowanie czarnym, nastepnie burnt umber, nastepnie przetarcie gunmetalem a na koncu rdzawy wash.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nastepnie przetarcie gunmetalem

olej, akryl?

a na koncu rdzawy wash.

olej /akryl?

jeśli obydwa to oleje, ostatnim zetrzesz g. met.

A jakby tak zamienić kolejności...czarny...., rdzawy wash/sido(minimalnie)...a na końcu przetrzeć g. met,juz po ubabraniu syfkiem/ziemią

Nie napisałeś, jaki kolor gąsek chcesz uzyskać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gunmetal - Humbrol

Wash - olejne Talens Van Gogh/Maimeri Classico + white spirit odorless (Talens)

Ale skoro mowisz ze zetre gunmetal, to zastosuje sie do rady. Wielkie dzieki za zainteresowanie

 

Jesli zas idzie o wizualizacje myslalem raczej o umiarkowanej ilosci rdzy oraz zakurzeń (w koncu jednostka stacjonowala w Moskwie, czyli w warunkach "miejskich"). Za to wiecej przetarc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest taka, że nie kładziesz oleju, na olej..wejdą w reakcję i po rybkach-mogą się zmieszać, zmyć itp..nawet jak je zabezpieczysz sido.

Podczas przecierania wacikiem.

 

G. met daj na sam koniec...nawet jaśniejszy niż g met,pod wpływem twardej nawierzchni miejsca styku gąsienic z podłożem świecą się jak...no świeca się;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy sugerujesz uzyc koloru srebrnego? Niestety poki co mam te dwa humbrole (srebrny i gunmetal)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko opcja, sam dobierzesz odpowiednia.

H11 ?

Możesz nawet użyć i tego i tego

Tam gdzie mało co dotykają g met, a tam gdzie bezpośrednio trą srebrny(pędzel ma na papierze prawie w ogóle nie zostawiać śladu, dopiero wtedy trzesz gąski)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie mało co dotykają g met

Czyli raczej czesci wewn., schowane

tam gdzie bezpośrednio trą srebrny

Czyli czesci zewnętrzne, wystające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model zostal juz pomalowany kolorem bazowym (2 sluszne warstwy) - Russian Armor Green (Vallejo Air). Przy okazji pochwale farbe bo jest po prostu znakomita oraz prosta w obsłudze. Nie dodawalam jednak białej / nie rozjaśniałem, bo kolor wydaje mi sie adekwatny.

 

Wydech z tylu zostal "dotraktowany" surfacerem 500, bo jednak wczesniej bylo go za malo. Teraz faktycznie wyglada "rdzawo" z tym ze czekaja go wash i pigmenty (ochra ang. i fr.).

 

Koła pomalowalem z szablonem przez co zachowal sie czarny kolor w miejscu opon. Nie jest zle.

 

Zdjęcia :

BT2-pomalowany%20001.jpg

BT2-pomalowany%20028.jpg

BT2-pomalowany%20006.jpg

BT2-pomalowany%20008.jpg

BT2-pomalowany%20010.jpg

BT2-pomalowany%20012.jpg

BT2-pomalowany%20013.jpg

BT2-pomalowany%20014.jpg

BT2-pomalowany%20015.jpg

 

A tutaj bonus o ktorym sobie dopiero co przypomnialem - łancuszek dolaczony do poradnika Payo (bodajze pojazdy bojowe VII), wyglada bardzo ladnie. Pomalowany Humbrolem 53 (Gunmetal) jeszcze pozniej druga warstwa i pewnie rdzawy wash. Oto zdjecie :

BT2-pomalowany%20036.jpg

 

Album ze zdjeciami :

http://picasaweb.google.com/wawrzyniec84/BT2Pomalowany

 

Dalej bede robic gasienice i to pierwszy raz (ogniwkowe). Mam nadzieje ze jakos to pojdzie.

Co do reszty, to po zrobieniu lancucha do konca model zostanie potraktowany sidoluxem. Na to kalki i znowu troche sido. A nastepny bedzie wash.

 

 

PS. Wiem ze zdjecia sa lipne. Mam nadzieje kupic w najblizszym czasue jakis nowy aparat bo obecny (Hp Photosmart stary) robi mi psikusy. Umiejetnosciami robienia dobrych zdjec zreszta tez nie grzesze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...nie mam pojecia

 

Na razie wyglada to bardzo nierealistycznie bo naokoło wydechu jest czysciutko, ale powoli do celu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.