Skocz do zawartości

Crusader III AA Mark III - 1:72 - IBG Models


Endrju

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam model czołgu przeciwlotniczego Crusader III AA Mark III w barwach 2 pułku 1 Dywizji Pancernej który wykonałem z zestawu firmy IBG. Model wzbogaciłem tylko o lufy metalowe a we własnym zakresie dorobiłem tylko anteny. Jak widać nie pastwiłem się nad tym modelem za dużo. Zrobiłem mu delikatną modulację, wash i lekkie brudzenie podwozia pigmentami a wszystko skromnie jak na skalę 1:72 przystało. W tej skali to mój pierwszy skończony model od dobrych 20 lat i powiem szczerze, że zaczęła mi się ta skala podobać i wkrótce pojawią się kolejne modele. Zapraszam do oglądania zdjęć. Wszelkie uwagi oczywiści mile widziane. Już po wklejeniu zdjęć zauważyłem że głębia ostrości mi się rozjechała nieco. No cóż obiekt mały i chyba aparat za blisko obiektu był. Jak mi się uda poprawić głębię ostrości to podmienię zdjęcia.

Pozdrawiam.

Andrzej.

 

image.thumb.jpeg.59ff9cb9852548e141d255790ee57f45.jpeg

 

image.thumb.jpeg.2f1faff5249429bb65e67967d3fbffaf.jpeg

 

image.thumb.jpeg.688cade67a4b04108fe60379a90ca35d.jpeg

 

image.thumb.jpeg.2a1b97390ad4f0b2830a58a208b82fa1.jpeg

 

image.thumb.jpeg.562570c9c9fe1a08ba127dc04fc71b5d.jpeg

 

image.thumb.jpeg.610d55d00359c2394d099a15163fffa9.jpeg

 

image.thumb.jpeg.6112c859c293e7bd0e6762a1d625f5a8.jpeg

 

image.thumb.jpeg.bbfb37d9ecbf8d0744b212fc0724e17f.jpeg

Edytowane przez Endrju
  • Like 16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne do czego mogę się przyczepić to same działka:  prawe powinno być przesunięte do przodu w stosunku do lewego - widać to na zdjęciach zachowane egzemplarza muzealnego oraz na kilku zdjęciach z epoki.  

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

@pezetinz Słuszne spostrzeżenie. Też to zauważyłem ale za późno. Generalnie model miał być modelem zrobionym prosto z pudła. Niestety producent nie uwzględnił tej różnicy w modelu. Przypadkiem zauważyłem to poszukując zdjęć potwierdzających malowanie zaproponowane przez producenta bo okazało się że w polskim malowaniu pojawiły się nieścisłości z dokumentacją zdjęciową.

Pozdrawiam.

Andrzej.

Edytowane przez Endrju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie podmienić zdjęcia. Co prawda nie udało mi się uzyskać lepszej głębi ostrości ale odnoszę wrażenie, że zdjęcia tym razem są lepsze.

Pozdrawiam.

Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Endrju changed the title to Crusader III AA Mark III - 1:72 - IBG Models

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.