Skocz do zawartości

EF-111A RAVEN


MORVILxv

Rekomendowane odpowiedzi

A ja z Desert Stormu mam taki samolot :P. Jest to mój drugi pomalowany model, ale wyszło "jak na drugi model" chyba całkiem ok, oczywiście bez weatheringu i kalkomanie są posrebrzałe czy jak to sie tam nazywa. Robiłem go jakieś 1.5 miesiąca. 

Edit: przepraszam za słabe zdjęcia, ale nie mam żadnej budki fotograficznej czy innej scenerii

Edit: bardzo proszę o opinię i co mogę zrobić aby przyszłe modele lepiej wyglądały

IMG_20230322_204622.jpg

IMG_20230322_204547~2.jpg

IMG_20230320_195357.jpg

IMG_20230320_195419.jpg

Edytowane przez MORVILxv
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się (bo nie zajmuję się generalnie latadłami), ale się wypowiem😀

Szybki, przed malowaniem, powinieneś okleić taśmą i zostawić nieosłonięte tylko fragmenty, które chcesz malować. Da Ci to kontrolę nad tym, co malujesz. 

Co to za plamy na górnej części modelu? Wygląda, jakby coś tam kilka razy kapnęło.

Kiedy łączysz stateczniki z kadłubem, pozostają szpary. Powinieneś zamknąć je za pomocą szpachli. 

Kalkomanie wyglądają tak, jakbyś pomalował model, nałożył kalkomanie, a potem pomalował model ponownie, ale nieco jaśniejszą farbą, czy tak było?

Poza tym mi się podoba, ale ja się nie znam😀 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, krn78 said:

Szybki, przed malowaniem, powinieneś okleić taśmą i zostawić nieosłonięte tylko fragmenty, które chcesz malować.

rzeczywiście, to powinno pomóc

 

1 hour ago, krn78 said:

Co to za plamy na górnej części modelu? Wygląda, jakby coś tam kilka razy kapnęło.

nie wiem za bardzo o jakie plamy Ci chodzi, jeżeli są tam jakieś "pagórki" to dlatego że nie mam jeszcze doświadczenia, a i malowałem pędzlem akrylami (4 warstwy)

 

1 hour ago, krn78 said:

Powinieneś zamknąć je za pomocą szpachli. 

okej, niedługo kupię

 

1 hour ago, krn78 said:

Kalkomanie wyglądają tak, jakbyś pomalował model, nałożył kalkomanie, a potem pomalował model ponownie, ale nieco jaśniejszą farbą, czy tak było?

nie, nie robiłem tak, to pewnie dlatego że do rozmiękczania kalkomanii używam tylko wody, bez żadnych dodatków 🤦

 

1 hour ago, krn78 said:

Poza tym mi się podoba

dzięki! o to chodziło 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za "plama", przekłamanie od światła, kalka "znacznika gniazda tankowania" ?  000-EF-111A-USAF-1.jpg an-ef-111-raven-aircraft-from-the-366th-                         @MORVILxv elementy poszycia wyglądają na zdjęciu jak plamy jak zauważył krn78, na grafice w kompie wygląda to inaczej niż w realu lub w podglądzie po zrobieniu zdjęcia, dopiero po wielkokrotnym powiększeniu zapisanej grafiki trochę się sytuacja wyjaśnia. Plusy są takie, że możesz to poprawić po zapoznaniu się z wpisami o fotografowaniu więc spoko.  @krn78 co do szpar przy stateczniku pionowym, to jest to ok, ponieważ płyty usterzenia poziomego są całe ruchome - dlatego tak ważne jest przejrzenie zdjęć w różnych konfiguracjach tej konstrukcji którą się zajmujemy.  (foto z nara.getarchive.net   ,  ausairpower.net) 

ef111modelworkIMG_20230322_204622.thumb.jpg.caedafba6d92e57bbe266dcb4bef4d7b.jpg

Edytowane przez panmopsik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, kajam się. 

Panmopsik, przyjrzałem się jeszcze tym zdjęciom i rzeczywiście, to chyba są elementy poszycia. I masz też rację, jeśli ten model ma zmienną geometrię skrzydeł i stateczników, to szpachla popsuje, niż poprawi efekt. Kleiłem tylko starsze samoloty (bardzo, bardzo nieliczne, jak mówiłem, to nie mój temat), i tam szpachla się przydawała najczęściej właśnie przy skrzydłach i statecznikach (choć nie tylko, jak by sobie przypomnieć).

Niemniej, MORVILxv, podtrzymuję to, co napisałem wcześniej: maskowanie szyb, szpachla. I może płyny do kalek. I nie spiesz się 😀 Półtora miesiąca to wcale nie tak długo. Ja moje jeździdła robiłem po dwa, razy miesiące, a czeka taki jeden w kolejce, który zajmie mi pewnie dobre pół roku.

I rację ogromną ma tu panmopsik, żeby zwracać uwagę na źródła, archiwa, oglądać zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre nawyki w tej robocie, to fajna sprawa a jak raz zobaczysz różnice pomiędzy plus a minus, to już stara się człowiek lepiej to wszystko wykonywać i satysfakcja murowana. Potem tak jest, że jedna rzecz niejako wymusza kolejną.

Edytowane przez panmopsik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.