Skocz do zawartości

PzKpfw. VI Tiger ZVEZDA 1/72 - Powrót do modelarstwa


maszynista93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! 😀
Choć w zasadzie powinienem napisać "Witam ponownie" gdyż po blisko 8 letniej przerwie i powrocie do modelarstwa, postanowiłem odświeżyć również konto na forum. 
Mój ostatni wpis tutaj pochodzi bodajże z 2016 roku, jednak od jakiegoś czasu działam i być może niektórzy kojarzą mnie również jako - MODEL MAKER na YT, czy Insta.
Teraz chciałbym poddać się ocenie również na forum. Zatem do rzeczy...

PzKpfw. Tiger ZVEZDA 1/72 - jeden z pierwszych modeli jaki zrobiłem po dłuższej przerwie i wstyd się przyznać ale jest to mój pierwszy model pancerki w tej skali.
Model sam w sobie dość ubogi i merytorycznie zdaję sobie sprawę z wszelkich niedoskonałości, jednak potraktowałem go jako typowy poligon do ćwiczeń. 

Ze swojej strony postanowiłem jednak przerobić błotniki czołgu i zrobić je z blaszki. Dla urozmaicenia bryły, otwarłem też dwa włazy, a na tył dorzuciłem kilka bambetli.   
Samo malowanie jest też raczej pewnego rodzaju doświadczeniem, a całość nie przedstawia żadnego konkretnego egzemplarza.

Dajcie znać, czy jest sens ćwiczyć dalej, czy jednak dać sobie spokój...😅
Jestem ciekaw waszych opinii.

Pozdrawiam
maszynista93 - MODEL MAKER

 


1756299294_1copy.thumb.jpg.6fb8af0bbc92804d594fc31cd3a6a4aa.jpg2019067487_2copy-1.thumb.jpg.1fdf99bc786b4d780ef238b52a68dc5e.jpg377682238_3copy.thumb.jpg.08d386a3bb9d0ec426e00bd55c16e50f.jpg1880221636_2copy.thumb.jpg.d1e8fc8a2f12bdc585cd429d34b32b16.jpg149871290_4copy.thumb.jpg.b5932e9573bee334fde47cd8fee1d9c9.jpg648629066_2bcopy.thumb.jpg.4e61bb8f133ccc8bb677a457a033b323.jpg

Edytowane przez maszynista93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • maszynista93 changed the title to PzKpfw. VI Tiger ZVEZDA 1/72 - Powrót do modelarstwa

 No to tak, parę lat temu Twój model mógł robić jakieś wrażenie, na dzisiejsze czasy trzeba czegoś  więcej , ja tu widzę grubę powłokę farby białej, kolory na kołach śmieszne i brak brudu na podwoziu , zasobnik przestrzelony z kalibru że pewnie wieże by rozsadził przy okazji, czarna czwórka na wieży jak nowa, trzeba było dać jakie zacieki może na to , tło w galerii załamka, sorry mamy 2024..., kolor beczki spoko :) , na plus przetarcia zimowe ale wydaja się byc za grube, mała  skala 72 trzeba subtelniej , to tyle , rób dalej, nie załamuj się może co z tego będzie , nic na siłę :)

Edytowane przez Evildead
  • Like 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to olej ten komentarz powyższy , obejrzałem na youtube budowę tego tygrysa , i nieźle sobie radzisz :) , mogłeś napisać ze na lajcie bardziej , bez spinki :), dzialaj dalej , zależy jak sie do tego podchodzi, rób po swojemu to w sumie hobby

Edytowane przez Evildead
  • Like 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Evildead napisał:

W sumie to olej ten komentarz powyższy , obejrzałem na youtube budowę tego tygrysa , i nieźle sobie radzisz :)

Spokojnie, doskonale zdaję sobie sprawę ze słabości tego modelu i już teraz wiem że zrobił bym to lepiej. Niemniej chciałem coś zaprezentować na forum i poddać publicznej ocenie. Absolutnie nie mam zamiaru się obrażać za słowa krytyki, bo przecież o to chodziło. Tak, model robiony po przerwie i raczej bez specjalnych fajerwerków ale od czegoś trzeba było zacząć... znów 😅
Myślę że kolejne prace powinny trzymać już nieco wyższy poziom. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, maszynista93 napisał:

Spokojnie, doskonale zdaję sobie sprawę ze słabości tego modelu i już teraz wiem że zrobił bym to lepiej. Niemniej chciałem coś zaprezentować na forum i poddać publicznej ocenie. Absolutnie nie mam zamiaru się obrażać za słowa krytyki, bo przecież o to chodziło. Tak, model robiony po przerwie i raczej bez specjalnych fajerwerków ale od czegoś trzeba było zacząć... znów 😅
Myślę że kolejne prace powinny trzymać już nieco wyższy poziom. 

No i spoko że tak podchodzisz do krytyki, trzymam kciuki na przyszłość 😃, Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.