Skocz do zawartości

Jagdpanzer 38(t) Hetzer Takom 1/35


Pewes

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)

 

Przedstawiam model Hetzera w skali 1/35 z firmy Takom w wersji limited edition (model bez wnętrza, blach i metalowej lufy). Wykonany jest prosto z pudła. Model zrobiłem jako pierwszy po wieloletniej przerwie w modelarstwie. Jestem świadomy jego wad (między innymi źle - krzywo przyklejony tłumik), wyszedł jak wyszedł ale może komuś przypadnie do gustu :D

20240204_172350.jpg

20240204_172400.jpg

20240204_172414.jpg

20240204_172428.jpg

20240204_172503.jpg

20240204_172511.jpg

20240204_172539.jpg

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

całkiem fajnie wyszło. zrobiłbym nieco wyższy postument pod podstawkę. W miejscach obok trawki psiknąłbym lekko aerografem kolor zielony. Sam model ustawiłbym bardziej centralnie.

 

Model sklejony starannie, przyłożyłeś się by zrobić dioramkę/winietkę. Dave Browne, modelarz z Toronto wspominał w swoich tutorialach by opowiadać modelem jakąś historię i dla przykładu na małej dioramce z Brummbarem, zaraz przed pojazdem wyjeżdżającym ze zgliszczy włoskiego budynku umieścił przewróconą małą porcelanową filiżankę.

Niby nic, może nawet być to nieco absurdalne, ale każdy oglądając dioramkę buduje do tego historię, np: o tym, że ktoś dbał w ukochanym domu o swój serwis kawowy, a potem brutalna siła ognia obróciła w pył czyjeś życie, czyjś dom.... a za chwilę pod naporem gąsienic pęknie ostatnia ocalała filiżanka... jaka szkoda..... i mamy emocje.

 

Dołożyłbym niewielki detal. może buteleczkę piwa ukrytą za lewarkiem, jakąś gazetkę, nawet kawał szmaty, brezentu pokazuje, że ktoś "pracował" na sprzęcie.

 

Trzaskaj żelazo póki gorące i siadaj do następnego modelu.  

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
59 minut temu, PitersonL napisał:

zrobiłbym nieco wyższy postument pod podstawkę.

Mam kupione listewki i chcę z nich zrobić "ramkę" do tego co jest :)

Dziękuję za opinię 😉

Edytowane przez Pewes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.