Skocz do zawartości

S-3 Viking


rizzi GT

Rekomendowane odpowiedzi

Wklejam parę fotek nad czym ostatnio, a raczej ostatni rok pracuję. Bardziej wtajemniczeni wiedzą dlaczego tak dluuuugo mi się z tym Vikingiem schodzi ...

 

Jest to Viking "Navy-1" z pokładu USS Abraham Lincolm na którym 1 maja 2003 roku przeleciał się prezydent George W.Bush.

7adeef5e119c28b9m.jpg

Zestaw Hasegawy, bodajże najlepszy na rynku. Jednak dość ubogi i nie pokazujący wiele np komora uzbrojenia ... Dlatego też zdecydowałem się go trochę pochlastać

 

e97f4292a3e56f6fm.jpg

Po wyjęciu z pudła.

 

0e4cc397d8e205a2m.jpg

Pierwsze cięcia...

 

3222cf1bad333847m.jpg

Wnęka podwozia przedniego od podstaw.

 

496321d700aac8b7m.jpg

Oryginał nie nadawał się do użytku, a kabina z zestawy Airfix/SK Model i kabina z zestawu Hase były do siebie podobne jak F-16 i B-2 ...

 

5dc3d87ee4615fb7m.jpg

Komora uzbrojenia w zestawie Hase nie istnieje ;)

 

dce14c78c7f828f4m.jpg

Chlastanie cd...

 

5d227b812c5485bbm.jpg

Kadłub po złożeniu.

 

803c1664e8493a99m.jpg

Mechanizm składania skrzydła podczas pasowania ale jeszcze przed wyrównaniem.

 

fc57272dbfc56a82m.jpg

 

0927c9113aff4ef6m.jpg

Jako materiał wyjściowy użyłem foteli żywicznych Pavli.

 

fd4ea6c524d0c449m.jpg

Kabina w dość zaawansowanej formie.

 

W chwili obecnej pomalowane są elementy mechanizmów na biało i zastanawiam się nad washem, oraz kończę rycie nowych lini podziału blach. Za parę dni następne fotki po poprawkach które już widzę że muszę zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...
Wklejam parę fotek nad czym ostatnio, a raczej ostatni rok pracuję. Bardziej wtajemniczeni wiedzą dlaczego tak dluuuugo mi się z tym Vikingiem schodzi ...

 

[ciach fotki]

 

W chwili obecnej pomalowane są elementy mechanizmów na biało i zastanawiam się nad washem, oraz kończę rycie nowych lini podziału blach. Za parę dni następne fotki po poprawkach które już widzę że muszę zrobić.

Ha! Też męczę tego Vikinga. Wiesz że jest zestaw blach z Eduarda, co prawda do wersji S-3B, ale z tego co się doczytałem to obie wersje niewiele się różnią wyglądem. Prośbę mam, jakbyś mógł wrzucić fotki z jakimś zbliżeniem linii podziału już po przeryciu, ja robię to pierwszy raz, miałbym pogląd na grubość linii podziału jak +/- powinna być.

 

Pozdrawiam

M.A.G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.