Skocz do zawartości

AAV7A1. 1/144


czes881

Rekomendowane odpowiedzi

Wiatm

Parę dni temu podziwialiśmy : viewtopic.php?t=11556

A Kolega

mam nadzieję, ze pochwalisz się tym karyplem Smile

No to się chwalę "tym karyplem" cokolwiek to może znaczyć

12215743cr6.jpg

32302789mn6.jpg

Modelik to Trumpeter 1/144 AAV7A1 Amphibious Assault Vehicle, bardzo ładnie wykonany jak na tak dużą skalę. Dorobiłem reling, drabinki na burtach i otworzyłem włazy. Jeszcze kilka anten i będzie gotowy do malowania. Kształt relingów co prawda odbiega od oryginału ale mam w planach obwiesić je szpejem żołnierskim na maxa więc nic jakoś to bedzie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojojoj...jaki fajniusi! siadam w 1 rzędzie i czekan na ciąg dalszy.

pytanie nr 1 - otwarte włazy jak zrobiłeś? wyciąłeś te z zestawu czy zeszlifowałeś i dorobiłeś?

acha...karypel to taki tyci tyci modelik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być bardzo długi seans bo moim czasem zarządza ostatnio półtoraroczna, kapryśna KRÓLEWNA

Włazy odciąłem piłkożyletką i dokleiłem obręcze (to białe). Teraz włazy zrobiłbym metodą vacu wyglądałyby lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Mały progres czyli dwa do przodu, trzy do tyłu

W pierwszym podejściu trochę przesadziłem

 

page2mn4.jpg

 

Camo podobne zupełnie do niczego Efekt......... kąpiel w zmywaczu

 

Podejście drugie

 

page3xf3.jpg

 

Sami oceńcie

Camo oczywiście będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super to wygląda...zdradź mi tajemnicę. Czy robiłeś jakiś preshading przed malowaniem na zielono? jak tak to aerkiem czy pędzlowałeś?

Ja z moim LVTP mogę się pod stół schować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten pojazd jest wielkości jak na zdjęciach?

 

Fajnie skomponowane 5 zdjęć, choć to środkowe mógłbyś przyciąć do rozmiarów pojazdu - nie zasłaniałoby wtedy pozostałych 4

Spróbuj, myślę że Ci się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.

Czy ten pojazd jest wielkości jak na zdjęciach?

 

1 i 2 fotka na puszce hubrola daje obraz skali 1/144

Następne foto będzie z jednogroszówką

 

 

2.

Czy robiłeś jakiś preshading przed malowaniem na zielono? jak tak to aerkiem czy pędzlowałeś?

 

Malowanie oczywiście aero. Za drugim razem zrobiłem preshading. Na czrny podkład z pactry prysnołem gunze. Ostatnio maluję tym: http://www.tamiya.com/english/products/74514super_fine/super_fine.htm.

Ale Piwata po lekkim tuningu też daje radę w tej skali. Sam aero to tylko polowa sukcesu, druga to odpowiednia farba, odpowiedni rozcieńczalnik i ciśnienie i jeszcze raz ciśnienie.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Cieszę się że maleństwo się podoba Planuję wrzucić modelik na podstawkę ale to odległe plany.

 

Ale z tym drutem kolczastym to pojechałeś

 

Nie za bardzo rozumie... o co chodzi z tym drutem.

Osobiście z tego akurat nie jestem zadowolony, jest zdecydowanie za gruby ale zauważyłem to dopiero na fotkach Nie chcę już tego zmieniać bo mógłbym coś zepsuć.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super robota z tym małym pojazdem.

Bardzo ładnie wygląda kurz na tym kamo.

 

Pozwoliłem sobie przerobić bilans bieli na Twoim zdjęciu - rzuć okiem poniżej:

pict0013n%20-%20poprawione.jpg

Użyłem opcji automatycznego poprawienia balansu bieli w darmowym programie gimp.

Aby zrobić taką korektę, wystarczy prosty program graficzny - warto się pomęczyć, gdyż Twoje modele są chyba tego warte

 

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.