Jump to content

Liberator


Grzech69
 Share

Recommended Posts

Witam.Niedługo minie kolejna rocznica przelotu nad moim domem Liberatora.Proszę o ewentualne poprawki mojej identyfikacji.

Noc z 8 na 9 kwietnia 1944 r. Operacja Weller 7.

Consolidated B - 24 J -1 - CF nr fabryczny 42-64062 wyprodukowany w styczniu 1944 r w Fort Worth (Texas). Numer ewidencyjny w RAF BZ965. Nazwa w RAF Liberator B Mk VI.Oznaczenie GR - S .Eskadra C 138 dywizjonu RAF do zadań specjalnych. Dowódca kpt. naw. Kazimierz Wünsche. Kogo,co i gdzie zrzucili wiem.Skład załogi też znam.Dziwi mnie natomiast fakt że niezgodnie z regulaminem RAF dowódcą jest nawigator a nie pierwszy pilot.Samolot zniszczony na lotnisku w Brindisi 28 sierpnia 1944r - brak dokładniejszych danych na temat końca tego samolotu.Nic nie wiem o dowódcy - o reszcie załogi sporo.Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

No dobrze sam się poprawię.28 sierpnia w Campo Cassale koło Brindisi rozbił się GR - S ale KG 927.BZ 965 zostaje uszkodzony w czerwcu 1944r.Oddany do remontu wraca w listopadzie 1944.Ostatni lot 28/29 grudnia 1944.Dalszy los nieznany.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Naprawdę nikt nie posiada książek Kajetana Bienieckiego ?

Nikt nic nie wie o dowódcy - nawigatorze ?

Ciągle nie wiem czy w operacji weller 7 brał udział Liberator czy jednak Halifax kpt.Bohdanowicza.Sprawa trudna bo tej nocy ze zrzutami do Polski poleciało 7 samolotów z 1586 Samodzielnej Polskiej Eskadry do Zadań Specjalnych.Proszę o odpowiedź bo 65 rocznicę tego lotu uczcimy w specjalny sposób w sobotę 18 kwietnia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.