Skocz do zawartości

Airbus A 321-100 Lufthansa Revell 1/144


Gość KonDi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dziś zakupiłem moje kolejne dziecko Airbus A 321-100 Lufthansa Retro Design Revell 1/144.Model zacznę budować za jakiś tydzień ponieważ mam jeszcze na warsztacie Avro RJ85.

Czy może macie jakieś rady/uwagi co do budowy tego modelu

Oto kilka fotek:

Pudło

40f3034b27c5827cmed.jpg

wypraski - choć na zdjęciu jest wersja z innymi silnikami CMF 56 a w tym pudełku są IAE-V2500

0a2b4b4e70c317e9med.jpg

I jescze kalkomanie:

7826284ba5a1273dmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ostro idziesz Ten model klei się bardzo przyjemnie. Jednyne zastrzeżenia mogę miec do łączenia skrzydeł z kadłubem, chodzi mi o spód kadłuba, tam obowiązkowo szpachlówka Życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Czy przy podwoziu przednim jak i tylnim mogę pomalować samą komorę a goleni nie przykleić. Zamaskować i pomalować aerografem model i już gotowe golenie z kołami przykleić jak juz model będzie gotowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że możesz tak zrobic, ja robię odwrotnie (nieraz tak ja Ty chcesz-zależy od konstrukcji modelu) czyli przyklejam golenie po sklejeniu i szlifowaniu kadłuba, i maluje po pomalowaniu ręcznie, jednak to dotyczy modeli, które nie mają skomplikowanych gondoli podwozia. Jeśli jednak mają (druciki, kabelki itp, które trzeba pomalowac) to maluję je najpierw, i wklejam podwozie na końcu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto obiecane zdjęcia moich wszystkich sklejonych airbusów Samych pasażerów do zrobienia mam koło 50 sztuk, kiedyś zamieszczę zdjęcie i co ciekawsze in-boxy. 321 robiłem z 8 lat temu, tuż jak ten model się pojawił, 320 koło 4 lat temu. Wybaczcie, ale modele są trochę brudne, niestety póki co nie mam kompletnie czasu ich myć, gdyż wymycie kolekcji sklejonych modeli (ponad 200 sztuk) zajmie trochę czasu Z airbusów na składzie mam: 320 Thomas Cook (silniki IAE), 319 BA (IAE), 321 Lufthansa Retro (IAE przeróbka na SAS), 330 LTU, 340 Air Canada, 380 Emirates, Belugę i 310-300 Balair. Planuję jeszcze kupić 319 BMI (inne silniki), 330 Aer Lingus (inne silniki) i 310, którą chcę przerobić na wersję 200 wez wingletów w barwach PanAM. Możemy się za jakiś czas zgadać i zrobić jakiś ciekawy projekcik:) Jakie maszyny proponujecie?

Pozdrawiam

6215a46d3535fe99med.jpg

2ab922721a6f8bb7med.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modele super

Ja bym ci proponował Airbus’a A319 BMI sam mam go w planach w przyszłości Oraz Airbus’a A310 a A330 niespecjalnie mi się podoba

 

EDIT:Ja na początku chciałem budować i większość mieć Airbus'ów , zgadzam się z JW na temat Airbusów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o mnie chodzi, to mam na ukończeniu Boeinga 737-500 PLL LOT, myślę, że za jakieś 2 tygodnie będę mógł zacząc... Jednak nadal nie zdecydowałem się na jakiegoś konkretnego airbusa. Postaram się decyzję podjąc jak najszybciej.

Pozdrawiam

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam... cieszę się że moje wrzucone foty pozwoliły zacząć koledze Airbusowi nowy wątek

Co do projektu jestem za...

Jeśli chodzi o projek "Airbus'2009" mogę się dorzucić z A321-100 Lufthansa - retro : czyli takim jak na obecnym wątku

Ewentualnie B737-500 - lot lub jakiś inny polonik

A tak w temacie poloników... rozmawialiśmy w innym temacie co lata w polskich barwach - może to będzie dla kogoś inspiracja :

dcae9f57579ae42emed.jpg

 

a tu kalki do w/w samolotu :

 

d08a8df1b52c11c4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do airbusa 321 Retro, KonDi napisałeś, że Twój model nie ma silników z okładki IAE tylko CFM, wczoraj zerknąłem do mojego (także retro) i mam te właściwe czyli CFM Jak widac pomyłki w revellu się zdarzają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się Kubo że to nie pomyłka revella tylko kolega Kondi skopiował mojego posta.

Na życzenie wrzuciłem in boxa do wersji A321-100 ale same wypraski były z innego pudełka i dopisałem info że silniki z innej wersji

A kolega kopiując nie wyedytował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siara i wszystko jasne Myślałem, że zdjęcia są akurat jego Wybrałem model na zbiorowy projekcik "arbuzów", będzie to A-319 w malowaniu German Wings z silnikami CFM. Bardzo podoba mi się to malowanie Pencil a Ty już coś wybrałeś?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do silników to tak skopiowałem bo na zdjęciu są inne a ja w pudełku mam inna a na nazwach silników się nie znam wiec przepraszam

A co do projektu grupowego to ja robię tego A321-100 więc może być do tego projektu tylko kiedy zaczynamy Ja go chyba zacznę za jakiś tydzień-pótorej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam się na przyszłość modelarz - modelarzowi bratem

Choć w temacie wiedzy "silnikowo-lotniczej" kubaszon jest lepszy w te klocki

W pudełku masz silniki IAE-V2500 a nie CMF 56.

Z wyglądu (nie licząc danych technicznych) łatwo je poznać.

Te twoje składają się jakby z jednej część a te na zdjęciach mają taką przerwę

Jak już z kubaszone'm ustalaliśmy - można kupić dwa 321-100 nawet te w malowaniu retro i zaadoptować silniki np z zakuiponego 320 lub 319 - w tych pudłach są dwa zestawy silników

 

Aha i melduję się do projektu :

f7d7064c37a9164f.jpg

stan na dziś - sklejony kadłub - podkład nałożony - jutro może linie podziału do rycia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.