Skocz do zawartości

Pmoc


Arek17

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanko w związku z modelami lotniczymi. Konkretnie chodzi mi orientacyjnie ceny poszczególnych modeli:

-V-22 osprey

-SR-71 Blackbird with Drone

-Me-323 D-1 Giant

-BR 20 Cicogna

-AC-47 Spooky

-JU-52 Toucan

 

Oczywiście wszystkie te modele są firmy italeri. Chciałbym porady jeżeli chodzi o: plusy i minusy tych modeli czy opłaca się kupować czy nie.Bardzo w tych rzeczach się nie orientuje. Zabawę z modelarstwem zaczołem 2 lata temu jak miałem 15 lat i dlatego właśnie chciałbym spytać o rade Doświadczonych modelarzy

 

Pozd. Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawę z modelarstwem zaczołem 2 lata temu jak miałem 15 lat

 

To podobnie jak ja Też około 2 lata stażu

 

jeśli chodzi o ceny polecam http://mojehobby.pl/ wpisz i znajdź

 

Mogę się wypowiedzieć odnośnie 2 modeli:

 

Sr-71

Zalety:

-Duży a po sklejeniu wygląda pięknie,

-dopasowanie pół na pół, ogólnie małe części ok

Wady:

-łączenie dużych fragmentów kadłuba ukazuje dziuuury, które trzeba poszpachlować - widać zużycie form.

-że duży to malowanie pędzlem było by nie dopuszczalne, tylko i wyłącznie aero lub czarne matowe spraye

 

Ju-52, ogólnie sklejałem nie Toucana ale to:

http://mojehobby.pl/szczegoly.php?grupa_p=1&przedm=113399

w praktyce różnią się malowaniami, kolorem wyprasek oraz używanymi częściami, ale to praktycznie to samo

Zalety:

-składanie - czyste Italeri, nie ma większych kłopotów, prawie wszystko pasuje,

-ładne odwzorowanie falistej blachy

Wady:

-kiepskie łącznie skrzydeł z kadłubem, trzeba uważać - przykleić i ustawić na sztywno, mogą się pojawić dziury do zaszpachlowania, należy też zwrócić uwagę czy skrzydła przyklejone są równo (mnie się nie udało i jedno jest 0.3 cm niżej od drugiego)

 

Kalki w obu na dobrym poziomie, lecz do Ju-52 należy dokupić "zmiękczacz do kalek", aby ładnie ułożyły się na pofalowanej fakturze modelu

 

Ogólnie polecam oba modele, choć przy BlackBirdzie trzeba będzie szpachlować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.